PAMiR7000

HOME | KONTAKT | KE STAŽENÍ | CHATA VERCHOVINA | PŮJČOVNA | ZPRÁVY Z AKCÍ

EXPEDICE 2021

ARARAT 5156 M A PAMÁTKY KURDISTÁNU - BEZ TESTU | TURECKO | 8 DNÍ (DUBEN/KVĚTEN)

TO NEJLEPŠÍ Z JORDÁNSKA BEZ LIDÍ | 8 DNÍ (KVĚTEN)

TREK FANSKÝMI HORAMI S VÝSTUPEM NA ČIMTARGU 5489 M | TÁDŽIKISTÁN | 14 DNÍ (ČERVEN)

TREKKING VE SVANETII | GRUZIE | 9 DNÍ (ČERVENEC)

ŠTÍTY KRASINA (5999 M), CURUPY (5849 M) A SKOBELEVA (5051 M), SEVERNÍ PAMÍR, ALAJ | KYRGYZSTÁN | 14 DNÍ (ČERVENEC - SRPEN)

PIK KARLA MARXE 6723 M, JIŽNÍ PAMÍR | TÁDŽIKISTÁN | 16 DNÍ (ZÁŘÍ)

TENT PEAK 5663 M, ANNAPURNA BASE CAMP A NOSOROŽCI CHITWANU | NEPÁL | 15 DNÍ (LISTOPAD)

NA DNO AFRIKY | DŽIBUTSKO | 9 DNÍ (PROSINEC)

NA NEJVYŠŠÍ HORU CHORVATSKA | PRODLOUŽENÝ VÍKEND

UTAJENÉ PERLY BOSNY I HERCEGOVINY | SVATÝ VÁCLAV - PRODLOUŽENÝ VÍKEND

> PROGRAM CK > EXPEDICE 2021 > DŽIBUTSKO

NA DNO AFRIKY - DŽIBUTSKO

Džibutsko je malý stát Afrického rohu, bývalé Francouzské Somálsko, se strategickou polohou v průlivu Bab al Mandab (vstup z Indického oceánu do Rudého moře a dále k Suezu)

Jezero Assal je nejnižším místem Afriky a jezero Abbé je místem kosmických útvarů. Obě místa jsou součástí Africké příkopové prolákliny, kde se Africký roh trhá od zbytku kontinentu

V zálivu Rudého moře budeme plavat s býložravými velrybímu žraloky

Pohoří Goda nabízí v oblasti nevídané lesy a divočinu v rezervaci Foret du Day

Kdo si pamatuje scénku z rádia EVROPA 2, tak vězte, že kapela Chulimanga s písničkou Kingžaba byla s Džibuti

PAMiR7000

4. - 12. prosince 2021 (9 dní)

31 900 (3 účastníci - 1 džíp) Kč plus letenka od cca 14 000 Kč

26 900 (7 účastníků - 2 džípy) Kč plus letenka od cca 14 000 Kč

minimální počet účastníků 5

UPOZORNĚNÍ
Horské aktivity a horolezectví jsou rizikové sporty s rizikem osobního zranění či poškození či ztráty majetku. Účastníci si toho musí být vědomi a přijmout toto osobní riziko a nést jeho případné následky. Ačkoliv se CK maximálně snaží vyvarovat se jakýchkoliv změn v programu, tyto nelze u expedičních zájezdů nikdy zcela vyloučit. Proto si vyhrazujeme právo operativně měnit program na místě dle změn letových řádů, politické nestability či přírodních katastrof a vlivů. Je nutné si uvědomit, že jsou věci, které CK nemůže ovlivnit, a proto Vás žádáme o pochopení a trpělivost.

Program

1. den odlet z Prahy do Djibouti city, přesun na ubytování, prohlídka města, odpočinek po letu, nocleh v Djibouti city

2. den prohlídka centra Djibouti city s výrazným vlivem francouzské koloniální architektury, kolem oběda odjezd džípy do Afarské prolákliny k jezeru Abbé. Zastávka v pouštním městě Dikhil na jídlo a příjezd do kempu na břehu jezera. Prohlídka geologických zajímavostí, skalních formací vesmírného vzhledu. Nocleh v kempu.

3. den východ slunce na skalních věžích, poté přejezd na jezero Assal, nejnižší místo Afriky vůbec. Jezero je obklopeno malými vulkány. Na jezerech lze pozorovat plameňáky. Večer příjezd do města Tadjoura na nocleh. Podle času koupání v Rudém moři.

4. den odjezd do vsi Ardo, první část treku pohořím Goda přes rázovitou afarskou vesnici Bankoualé a lesy Foret du Day, výstup suchým údolím říčky do vesnice Day (výška 1500 m). Nocleh v ubytování ve vesnici Day.

5. den sestup lesními porosty a horskými údolími do Dittilou a Ardo, odjezd do Tadjoury, odpoledne koupání na bělostné pláži Sables Blanc, nocleh v Tadjouře

6. den ráno přejezd do Djibouti city, odpoledne návštěva nedaleké soukromé rezeravce Decan, kde mají ukázku veškeré džibutské fauny. Hlavním lákadlem jsou však gepardi, jejichž pozorování je zde velmi snadné, nocleh v Djibouti city

8. den celodenní výlet na šnorchlování s obrovskými býložravými žraloky velrybími v zálivu Rudého moře. Zaručené setkání se žraloky je jedna z nejznámějších atrakcí v Džibutsku. Kdo by nechtěl na žraloky, může se celý den koupat v moři (ve kterém jsou ti žraloci :-) Večerní/noční odlat do ČR

9. den návrat do ČR

PAMiR7000

Cena zahrnuje: letenku, transfery na akci dle programu autem 4WD, vízum do Džibutska, jednodenní šnorchlování se žraloky (výlet je s jídlem a zapůjčením vybavení), organizační zajištění, český horský průvodce (plynulá angličtina).

Cena nezahrnuje: ubytování (bude před akcí doúčtováno dle konkrétních hotelů v přesné výši), neuvedné služby, stravu, osobní útratu

COVÍDEK: v Djibouti už nyní nejsou žádná omezení, dělají test na příletu. Pro návrat do ČR je momentálně nutný test. PODMÍNKY NA KONCI ROKU 2021 SAMOZŘEJMĚ UPŘESNÍME.

PAMiR7000

SLEVY A STORNO Řídí se obecnými předpisy Pamir7000. Naleznete na našem webu.

NÁROČNOST
Cestovatelská akce bez fyzické náročnosti. Turistika je jednoduchá a nenáročná.

VEDOUCÍ
Český horský průvodce dle platné legislativy ČR se znalostí vedení skupin v horách a poskytnutí první pomoci v horách. Znalost angličtiny (plynule).

POČASÍ
Období naší návštěvy je nejlepším pro cestování, kdy ještě nehrozí letní vedra. Teploty čekejte okolo 25-30 stupňů.

PAMiR7000

JAK SE SBALIT
Stačí příruční batoh.

UBYTOVÁNÍ A STRAVOVÁNÍ
Ve městě hotelu, v horách v jednoduchém turistickém ubytování a u jezera Abbé v turistickém kempu.

KOMUNIKACE A ELEKTŘINA
Během pobytu v nížině bude možnost nabíjet spotřebiče bez omezení. Také GSM signál je v nížinách dostupný.

JAZYK A ČAS
V Djibouti se nejlépe domluvíte francouzsky. Časový posun je plus 2 hodiny.

ZDRAVÍ
Vedoucí akce je proškolen Horskou službou ČR pro poskytnutí první pomoci v horách. Má s sebou klasickou lékárničku. Každý je povinen mít s sebou osobní lékárnu s následujícím složením: obvaz obyčejný i elastický, náplasti, léky proti horečce (Paralen), bolení hlavy (Ibuprofen) a průjmu (Endiaron, Reasec, Imodium, Ercefuryl či jiné). Na akci není problém s kvalitou pitné vody. Na akci není nutné žádné očkování, ale doporučujeme žloutenku A+B. Může být vyžadována žlutá zimnice - doporučujeme očkování.

POJIŠTĚNÍ
Stačí běžné turistické cestovní pojištění do zahraničí.

VYBAVENÍ
Seznam vybavení zašleme přihlášeným účastníkům v předstihu. Všichni účastníci mají možnost nákupu vybavení PAMIR7000 se slevou cca 30% (velkoobchodní ceny) a dále zvýhodněného nákupu se slevou až 30% vybavení značek Pinguin, Singing Rock, Grivel, Lanex. Mačky, cepíny, přilby, karabiny či úvazky je možné půjčit v půjčovně CK – viz odkaz Půjčovna.

VÁHOVÉ LIMITY ZAVAZADEL
Standardně 20 kg odbavených zavazadel (vnitrostátní lety) a 8 kg příručního zavazadla. Upřesníme po nákupu letenek dle pravidel konkrétní letecké společnosti.

VÍZA A POVOLENÍ
ČR i SR má s Džibutskem vízový styk, vízum se vyřídí na počkání na letišti po příletu.

MÍSTNÍ ÚTRATA
Na místě počítejte s běžnou osobní útratou za jídlo a pití. Doporučujeme kapesné cca 150-200 USD a dále částku na ubytování (tu oznámíme klasicky před začátkem akce dle potvrzených hotelů) .

Formality: na výpravu je nutný cestovní pas. Zájemce o účast vyplní přihlášku a odešle ji do CK (stačí elektronicky), dále postupuje dle pokynů CK. Platbou zálohy se klient stává účastníkem expedice s rezervovaným místem (nikoliv sepsáním smlouvy). Doplatek musí být zaslán nejpozději 40 dní před odjezdem. V opačném případě zaniká nárok na slevy a klient riskuje vyloučení z expedice bez nároku na náhradu. Platba za letenku proběhne do 5 dní od vydání pokynu CK k platbě (záleží na libovůli letecké společnosti), cenu letenky nelze vzhledem k vývoji cen ropy nijak předpovědět.

copyright PAMIR7000, anno 2021