PAMiR7000

HOME | KONTAKT | KE STAŽENÍ | CHATA VERCHOVINA | PŮJČOVNA | ZPRÁVY Z AKCÍ

EXPEDICE 2015

KILIMANDŽÁRO, MERU A SAFARI NA KRÁTEROVÉ VYSOČINĚ | TANZANIE

LOBUCHE EAST, TREK DO BC EVERESTU | NEPÁL

VYSOKÝM ATLASEM | MAROKO

SAJAMA A HUAYNA POTOSÍ | BOLÍVIE

TREK FANSKÝMI HORAMI | TÁDŽIKISTÁN

MUZTAGH ATA 7545 M | ČÍNA

PIK LENINA | KYRGYZSTÁN

ELBRUS A KAVKAZ | RUSKO

HOROLEZECKÝ TÁBOR NA KAVKAZE | RUSKO

CHIBINI A SEVERNÍ RUSKO | RUSKO

TREK CHEVSURETIÍ A TUŠETIÍ | GRUZIE

OHŇOVÁ ZEMĚ A PATAGONIE | ARGENTINA

> PROGRAM CK > EXPEDICE 2015 > SIMIENSKÉ HORY, ETIOPIE

SIMIENSKÉ HORY A SEVERNÍ ETIOPIE

LEVNÁ AFRIKA, tak lze také charakterizovat naši výpravu do Etiopie, která je ve srovnání se zeměmi východní Afriky opravdu levná. Nenajdeme zde známá safari, ale zato zde najdeme lákadla jinde v Africe neviděná. Svobodný stát, který nikdy nebyl kolonií je zároveň kolébkou křesťanství. Pocházela odtud královna ze Sáby, Etiopie je také bájnou zemí Punt. Kostely tesané do země jsou tím, co určitě chceme vidět. K tomu pětidenní trek pohořím Simien na vrchol Ras Dashen 4543 m a středověký hrad v Gondaru. Poslední zajímavostí bude jezero Tana a vodopády Modrého Nilu. Etiopie má rozhodně co nabídnout.

PAMiR7000

6. - 15. listopadu 2015 (10 dní)

14 900 Kč plus letenka (včetně domácích letů cca 20 000 Kč)

minimální počet účastníků 6

UPOZORNĚNÍ
Horské aktivity a horolezectví jsou rizikové sporty s rizikem osobního zranění či poškození či ztráty majetku. Účastníci si toho musí být vědomi a přijmout toto osobní riziko a nést jeho případné následky. Ačkoliv se CK maximálně snaží vyvarovat se jakýchkoliv změn v programu, tyto nelze u expedičních zájezdů nikdy zcela vyloučit. Proto si vyhrazujeme právo operativně měnit program na místě dle změn letových řádů, politické nestability či přírodních katastrof a vlivů. Je nutné si uvědomit, že jsou věci, které CK nemůže ovlivnit, a proto Vás žádáme o pochopení a trpělivost.

Program

1. den odlet z Prahy 11,30 do Istanbulu, přestup na let do Addis Abeby

2. den přílet do Addis Abeby v 1,10 ráno, ranní let místní linkou do Lalibely, odpolední prohlídka kostelů Lalibely - kostely ve tvaru kříže jsou tesány do skalního podloží a zahloubeny celé do země, nocleh v Lalibele, odpočinek po nočních přesunech předchozího dne.

3. den dopoledne přelet do Gondaru, přesun do Debarku, vyřízení formalit pro vstup do NP Simien, příprava na zítřejší trek, nocleh v Debarku

4. den výjezd do kempu Chenek a trek do kempu Ambikwa, nocleh ve stanu

5. den výstup na Ras Dashen 4543m, nejvyšší vrchol Etiopské vysočiny, sestup zpět do kempu Ambikwa, nocleh ve stanu

6. den trek do kempu Chenek, odpoledne možnost výstupu na nedaleký kopec Bwahit 4430 m, nocleh ve stanu

7. den trek okrajem útesů Simienu na kemp Geech

8. den sestup do kempu Sankaber (polodenní), odjezd do Debarku, Gondaru, nocleh v Gondaru, prohlídka středověkých paláců města

9. den jízda kolem jezera Tana do Bahir Daru a na vodopády na Modrém Nilu, odpolední odlet do Addis Abeby

10. den noční let do Istanbulu a dále do Prahy, přílet v neděli v 10,30 do Prahy

PAMiR7000

Cena zahrnuje: letenky dle rozpisu (Praha - Addis Abeba - Lalibela - Gondar, Bahir Dar - Addis Abeba - Praha), transfer Gondar - Debark - Chenek kemp, Sankaber kemp - Gondar - Dahir Bar - Modrý Nil - letiště, organizační zabezpečení, vstup do NP Simien, ranger v NP Simien, český horský průvodce (plynulá angličtina), ročenka VERTIGO, mapové podklady, sleva na vybavení PAMIR7000 ve výši 30% (neplatí pro péřové spací pytle).

Cena nezahrnuje: ubytování, neuvedené služby, osobní útratu, stravu, případné použití mul pro transport zavazadel během treku

PAMiR7000

SLEVY A STORNO Řídí se obecnými předpisy Pamir7000. Naleznete na našem webu.

NÁROČNOST
Pohodový trek africkými horami, který zvládne každý turista s trochou zkušeností. Z našich vysokohorských akcí se jedná spíše o lehčí a pohodovější výpravu, která neklade nijak extrémní nároky na účastníka.

PAMiR7000

TYPICKÝ DEN NA HORÁCH
Celodenní pochod s denní dávkou okolo 20 km.

VEDOUCÍ
Český horský průvodce dle platné legislativy ČR se znalostí vedení skupin v horách a poskytnutí první pomoci v horách. Znalost angličtiny (plynule).

PAMiR7000

POČASÍ
Období naší návštěvy je nejlepším pro vysokohorskou turistiku. Je to začátek suché sezóny a díky tomu, že je to teprve začátek, je všechno ještě krásně zelené a šťavnaté. Zapršet ovšem může v horách kdykoliv. Teploty v nížině čekejte okolo 25 stupňů, na horách pak méně, v noci teploty kolem nuly.

JAK SE SBALIT
Doporučujeme jeden velký batoh na expedici a malý příruční do letadla - ten však na túrách spíše nevyužijete.

UBYTOVÁNÍ A STRAVOVÁNÍ
Během programu pod horami budeme spát v jednoduchých hotelích, denně s možností nákupu potravin nebo jídla v restauraci. V horách pak ve vlastním stanu.

PAMiR7000

KOMUNIKACE A ELEKTŘINA
V horách bude zajištěno spojení satelitním telefonem, který za poplatek mohou využívat všichni účastníci expedice. Během pobytu v nížině bude možnost nabíjet spotřebiče bez omezení.

JAZYK A ČAS
V Etiopii se mluví amharsky. Lze použít i angličtinu. Časový posun je plus 2 hodiny.

ZDRAVÍ
Vedoucí akce je proškolen Horskou službou ČR pro poskytnutí první pomoci v horách. Má s sebou klasickou lékárničku. Každý je povinen mít s sebou osobní lékárnu s následujícím složením: obvaz obyčejný i elastický, náplasti, léky proti horečce (Paralen), bolení hlavy (Ibuprofen) a průjmu (Endiaron, Reasec, Imodium, Ercefuryl či jiné). Na akci není problém s kvalitou pitné vody. Na akci není nutné žádné očkování, ale doporučujeme žloutenku A+B. Může být vyžadována žlutá zimnice.

PAMiR7000

POJIŠTĚNÍ
Doporučujeme pojištění zahrnující VHT pro celou dobu akce.

NADMOŘSKÁ VÝŠKA
Na expedici se budeme pohybovat ve středních nadmořských výškách, kde nebývají problémy s výškovou nemocí. Výstup po vlastních nohách zaručí dostatečnou aklimatizaci pro výstupy v horách.

VYBAVENÍ
Seznam vybavení zašleme přihlášeným účastníkům v předstihu. Všichni účastníci mají možnost nákupu vybavení PAMIR7000 se slevou cca 30% (velkoobchodní ceny) a dále zvýhodněného nákupu se slevou až 30% vybavení značek Pinguin, Singing Rock, Grivel, Lanex. Mačky, cepíny, přilby, karabiny či úvazky je možné půjčit v půjčovně CK – viz odkaz Půjčovna.

VÁHOVÉ LIMITY ZAVAZADEL
Standardně 20 kg odbavených zavazadel (vnitrostátní lety) a 8 kg příručního zavazadla. Upřesníme po nákupu letenek dle pravidel konkrétní letecké společnosti.

VÍZA A POVOLENÍ
ČR i SR má s Etiopií vízový styk, vízum dostaneme za 20 USD na letišti po příletu.

MÍSTNÍ ÚTRATA
Na místě počítejte s běžnou osobní útratou za jídlo a pití. Doporučujeme kapesné cca 150-200 USD.

Formality: na výpravu je nutný cestovní pas. Zájemce o účast vyplní přihlášku a odešle ji do CK (stačí elektronicky), dále postupuje dle pokynů CK. Platbou zálohy se klient stává účastníkem expedice s rezervovaným místem (nikoliv sepsáním smlouvy). Doplatek musí být zaslán nejpozději 40 dní před odjezdem. V opačném případě zaniká nárok na slevy a klient riskuje vyloučení z expedice bez nároku na náhradu. Platba za letenku proběhne do 5 dní od vydání pokynu CK k platbě (záleží na libovůli letecké společnosti), cenu letenky nelze vzhledem k vývoji cen ropy nijak předpovědět.

PAMiR7000

copyright PAMIR7000, anno 2014