PAMiR7000

HOME | KONTAKT | KE STAŽENÍ | CHATA VERCHOVINA | PŮJČOVNA | ZPRÁVY Z AKCÍ

EXPEDICE 2019

SEVERNÍ PAMÍR Z JIHU | TÁDŽIKISTÁN | 12 DNÍ (ČERVENEC - SRPEN)

KAZBEK 5033 M | GRUZIE | 8 DNÍ (SRPEN-ZÁŘÍ)

SATOPANTH 7075 M | INDIE | 21 DNÍ (ZÁŘÍ)

TERÉNNÍMI AUTY PO NAMIBII | 14 DNÍ (LISTOPAD)

POBŘEŽÍ SLONOVINY | 9 DNÍ (PROSINEC)

ZA KMENY DOLNÍHO OMO DO DOBY KAMENNÉ | ETIOPIE | 9 DNÍ (PROSINEC)

> PROGRAM CK > EXPEDICE 2019 > ZA KMENY DOLNÍHO OMO DO DOBY KAMENNÉ, ETIOPIE

ZA KMENY DOLNÍHO OMO DO DOBY KAMENNÉ | ETIOPIE

Prémiová akce ke 20 letům PAMIR7000 za sníženou cenu (normální cena je 29 900 Kč)

Po minulé návštěvě kmenů Dasaneč, Hamar a Mursí navštívíme další tři kmeny, které jsou ještě divočejší a odlehlejší, než ty minulé.

Dříve nebylo možné ke kmeni Surmi z bezpečnostních důvodů vůbec jet.

Džípy se budeme přesouvat starobylou krajinou dolního toku řeky Omo po těch nejprimitivnějších kmenech Afriky

V neposlední řadě navštívíme Addis Abebu i oblast kmene Konso - kulturní krajinu pod ochranou UNESCO

PAMiR7000

7. - 15. prosince 2019 (9 dní)

21 900 Kč plus letenka (již od 11 000 Kč)

minimální počet účastníků 6, maximální 7

UPOZORNĚNÍ
Horské aktivity a horolezectví jsou rizikové sporty s rizikem osobního zranění či poškození či ztráty majetku. Účastníci si toho musí být vědomi a přijmout toto osobní riziko a nést jeho případné následky. Ačkoliv se CK maximálně snaží vyvarovat se jakýchkoliv změn v programu, tyto nelze u expedičních zájezdů nikdy zcela vyloučit. Proto si vyhrazujeme právo operativně měnit program na místě dle změn letových řádů, politické nestability či přírodních katastrof a vlivů. Je nutné si uvědomit, že jsou věci, které CK nemůže ovlivnit, a proto Vás žádáme o pochopení a trpělivost.

Program

1. den odlet z Prahy do Addis Abeby

2. den přílet do Addis Abeby, přelet do Arba Minch, pokračování do Konsa, ubytování

3. den návštěva vesnice kraje a kmene Konso (UNESCO), poté přesun na území kmene Ngangatom, nocleh v jednoduchém hotelu

4. den návštěva vesnice Kakuta (kmen Ngangatom, který je známý svými náhrdelníky) a pokračování do odlehlého kraje kmene Surmi, nocleh v kempu nedaleko řeky Kibish u surmijské vesnice Kibish, kmen Surmi je jeden z nejprimitivnějších kmenů, dříve byl velmi bojovný

5. den celý den u kmene Surmi v kraji Kibish, uvidíme mj. obřad Beret - pití dobytčí krve, typické pro Surmi

6. den přesun od kmene Surmi do vesnice Turmi, cestou návštěva kmene Karo, posledního v našem plánu, nocleh v Turmi

7. den přesun Turmi - Jinka, zde letiště a let do Addis Abeby, odpoledne prohlídka města a návštěva muzea s kostrou australopitéka Lucy, večer přesun na letiště a odlet domů

8. den odlet do ČR, přílet v ranních/dopoledních hodinách

PAMiR7000

Cena zahrnuje: letenku, transfery na akci dle programu terénními auty (kapacita 1 auta 4 osoby, džípy zůstávají celou dobu k dispozici), organizační zajištění, český horský průvodce (plynulá angličtina), ročenka VERTIGO, mapové podklady, sleva na vybavení PAMIR7000 ve výši 30% (neplatí pro péřové spací pytle).

Cena nezahrnuje: vízum (50 USD), ubytování (cca 80 USD za celou dobu), osobní útratu, stravu

PAMiR7000

SLEVY A STORNO Řídí se obecnými předpisy Pamir7000. Naleznete na našem webu.

NÁROČNOST
Cestovatelská akce bez fyzické náročnosti.

PAMiR7000

VEDOUCÍ
Český horský průvodce dle platné legislativy ČR se znalostí vedení skupin v horách a poskytnutí první pomoci v horách. Znalost angličtiny (plynule).

PAMiR7000

POČASÍ
Dolní Omo - je zde zima, takže je jen kolem 40 stupňů. :-)

JAK SE SBALIT
Doporučujeme jeden malý batoh.

UBYTOVÁNÍ A STRAVOVÁNÍ
Během programu pod horami budeme spát v jednoduchých hotelích, dvakrát ve stanu v oblasti kmene Surmi, nejméně obden bude možnost nákupu potravin nebo jídla v restauraci.

PAMiR7000

KOMUNIKACE A ELEKTŘINA
Během pobytu bude možnost nabíjet spotřebiče bez omezení. Také GSM signál je v nížinách dostupný.

JAZYK A ČAS
V Etiopii se mluví amharsky. Lze použít i angličtinu. Časový posun je plus 2 hodiny.

ZDRAVÍ
Vedoucí akce je proškolen Horskou službou ČR pro poskytnutí první pomoci v horách. Má s sebou klasickou lékárničku. Každý je povinen mít s sebou osobní lékárnu s následujícím složením: obvaz obyčejný i elastický, náplasti, léky proti horečce (Paralen), bolení hlavy (Ibuprofen) a průjmu (Endiaron, Reasec, Imodium, Ercefuryl či jiné). Na akci není problém s kvalitou pitné vody. Na akci není nutné žádné očkování, ale doporučujeme žloutenku A+B. Může být vyžadována žlutá zimnice.

PAMiR7000

POJIŠTĚNÍ
Pro horské aktivity doporučujeme pojištění přes Český horolezecký svaz, které vyřídíte online na www.horosvaz.cz. Naopak důrazně NEDOPORUČUJEME pojištění u Alpinverein. Důvody naleznete ZDE. To nemluvíme o tom, kolik organizací dnes OEAV nabízí a dokonce si na to platí reklamu v médiích - zda je to o byznyse nebo o službě horalům a horolezcům - nechť každý zváží sám.

NADMOŘSKÁ VÝŠKA
Na expedici se budeme pohybovat ve středních nadmořských výškách, kde nebývají problémy s výškovou nemocí. Výstup po vlastních nohách zaručí dostatečnou aklimatizaci pro výstupy v horách.

VYBAVENÍ
Seznam vybavení zašleme přihlášeným účastníkům v předstihu. Všichni účastníci mají možnost nákupu vybavení PAMIR7000 se slevou cca 30% (velkoobchodní ceny) a dále zvýhodněného nákupu se slevou až 30% vybavení značek Pinguin, Singing Rock, Grivel, Lanex. Mačky, cepíny, přilby, karabiny či úvazky je možné půjčit v půjčovně CK – viz odkaz Půjčovna.

PAMiR7000

VÁHOVÉ LIMITY ZAVAZADEL
Standardně 20 kg odbavených zavazadel (vnitrostátní lety) a 8 kg příručního zavazadla. Upřesníme po nákupu letenek dle pravidel konkrétní letecké společnosti.

VÍZA A POVOLENÍ
ČR i SR má s Etiopií vízový styk, vízum dostaneme za 50 USD na letišti po příletu.

MÍSTNÍ ÚTRATA
Na místě počítejte s běžnou osobní útratou za jídlo a pití. Doporučujeme kapesné cca 150-200 USD.

Formality: na výpravu je nutný cestovní pas. Zájemce o účast vyplní přihlášku a odešle ji do CK (stačí elektronicky), dále postupuje dle pokynů CK. Platbou zálohy se klient stává účastníkem expedice s rezervovaným místem (nikoliv sepsáním smlouvy). Doplatek musí být zaslán nejpozději 40 dní před odjezdem. V opačném případě zaniká nárok na slevy a klient riskuje vyloučení z expedice bez nároku na náhradu. Platba za letenku proběhne do 5 dní od vydání pokynu CK k platbě (záleží na libovůli letecké společnosti), cenu letenky nelze vzhledem k vývoji cen ropy nijak předpovědět.

copyright PAMIR7000, anno 2019