PAMiR7000

HOME | KONTAKT | KE STAŽENÍ | CHATA VERCHOVINA | PŮJČOVNA | ZPRÁVY Z AKCÍ

EXPEDICE 2015

KILIMANDŽÁRO, MERU A SAFARI NA KRÁTEROVÉ VYSOČINĚ | TANZANIE

LOBUCHE EAST, TREK DO BC EVERESTU | NEPÁL

VYSOKÝM ATLASEM | MAROKO

SAJAMA A HUAYNA POTOSÍ | BOLÍVIE

TREK FANSKÝMI HORAMI | TÁDŽIKISTÁN

MUZTAGH ATA 7545 M | ČÍNA

PIK LENINA | KYRGYZSTÁN

ELBRUS A KAVKAZ | RUSKO

HOROLEZECKÝ TÁBOR NA KAVKAZE | RUSKO

CHIBINI A SEVERNÍ RUSKO | RUSKO

TREK CHEVSURETIÍ A TUŠETIÍ | GRUZIE

OHŇOVÁ ZEMĚ A PATAGONIE | ARGENTINA

> PROGRAM CK > EXPEDICE 2015 > TREK FANSKÉ HORY

TREK FANSKÝMI HORAMI | TÁDŽIKISTÁN

Nejkrásnější hory světa, tak Fanské hory nazývá většina turistů, kteří je s námi navštívili. Kombinace vápencových štítů, které představují poslední pětitisícové vzedmutí Pamiroalaje s křišťálovými jezery a jalovcovými lesy je neodolatelná. Budeme putovat krajem, kudy táhnul Alexandr Makedonský a projdeme všechny tři turistické základny v pohoří, k tomu (snad) vystoupáme na dvě čtyřtisícovky a vše ukončíme příjemným odpočinkem na Iskanderkulské základně u stejnojmenného jezera. K tomu nesmí chybět trocha těch památek a cestování. Fanské hory s našimi klienty navštěvujeme již popáté a tentokrát jsme pro Vás připravili jen mírně náročnou akci.

PAMiR7000

14. – 25. června 2015

13 900 Kč plus letenka cca 14 200 Kč

minimální počet účastníků 6

PDF VERZI K TISKU najdete zde.

UPOZORNĚNÍ
Horské aktivity a horolezectví jsou rizikové sporty s rizikem osobního zranění či poškození či ztráty majetku. Účastníci si toho musí být vědomi a přijmout toto osobní riziko a nést jeho případné následky. Ačkoliv se CK maximálně snaží vyvarovat se jakýchkoliv změn v programu, tyto nelze u expedičních zájezdů nikdy zcela vyloučit. Proto si vyhrazujeme právo operativně měnit program na místě dle změn letových řádů, politické nestability či přírodních katastrof a vlivů. Je nutné si uvědomit, že jsou věci, které CK nemůže ovlivnit, a proto Vás žádáme o pochopení a trpělivost.

Program

1. den odlet z Prahy do Istanbulu, přestup na linku do Dušanbe

2. den přílet do Dušanbe brzy ráno, vyřízení vatupních formalit, snídaně ve vesnici Hušeri, přejezd sedla Anzob známým Anzobským tunelem a pokračování do Pendžikentu (město na uzbecké hranici na prahu středoasijských pouští), zde oběd a prohlídka zřícenin starého města, nákup posledních nezbytností, odpoledne přejezd do tábora Artuč na severozápadním okraji Fanských hor, noclech v chatkách v táboře nebo ve vlastním stanu, 2200m

3. den první část treku - výstup na Kulikalonskou jezerní plošinu s výhledem na překrásnou KUlikalonskou stěnu, nocleh u jezer 2850m

4. den přechod sedla Alaudin 3750m na Alaudinská jezera, sestup do tábora Alaudin ve výšce 2600m v jalovcovém lese pod jezerní plošinou, nocleh v táboře

5. den polodenní výstup na Mutná jezera pod pětitisícovky Zamok, Energia a Čimtarga, nocleh na plošinách u jezer 3500m

6. den výstup pod sedlo Kaznok Východní a výstup na vrchol Fyzkultury i Sportu 4100m (chodecký terén), přechod sedla do doliny Kaznok na jižní stranu hor, nocleh ve stanu u řeky

7. a 8. den dvoudenní výstup, který je možné volitelně vynechat, první den výstup ledovcem Malá Ganza pod stejnojmenný vrchol, kde přenocujeme a druhý den lehce vystoupíme na jeho vrchol 4958m vysoký a opět sestoupíme ledovcem dolů na výchozí místo (obtížnost 2A). Kdo nepůjde na tento výstup, absolvuje okruh dolinou přes Birjuzové jezero a sedlo Dvojnoj na jezero Velké Allo a zpět.

9. den sestup dolinou Kaznok k jezeru Iskanderkul na odpočinek v turistické základně u jezera

10. den rezervní den, může být využit na prohlídku zajímavostí okolo jezera Iskanderkul (vodopád na řece Iskandarja nebo opuštěné hornické město), nocleh na turistické základně

11. den přesun do Dušanbe, prohlídka hlavního města (centrum, trh, park, muzeum s ležícím Buddhou apod., vyzkoušení kulinářských záležitostí tádžické kuchyně), večerní přesun na letiště

12. den ranní odlet do Prahy

PAMiR7000

Cena zahrnuje: letenku Praha - Dušanbe a zpět, transfer letiště Pendžikent - tábor Artuč, základna Iskanderkul - Dušanbe - letiště, turistické vízum do Tádžikistánu, zajištění společného vybavení pro výstup na Malou Ganzu (lana, ledovcové šrouby a kotvy), český horský průvodce (plynulá angličtina a ruština), ročenka VERTIGO, mapové podklady, sleva na vybavení PAMIR7000 ve výši 30% (neplatí pro péřové spací pytle).

Cena nezahrnuje: ubytování v táborech (každý si volí zda chce stan nebo chatku), stravu

SLEVY A STORNO Řídí se obecnými předpisy Pamir7000. Naleznete na našem webu.

NÁROČNOST
Jedná se o vysokohorskou akci, která předpokládá znalost pohybu v horské terénu. Výstupy zahrnují výstupy sněhem či ledovcem a jednoduchým skalním či suťovým terénem, účastník by neměl trpět závratěmi. Z našich vysokohorských akcí se jedná spíše o lehčí a pohodovější výpravu, která neklade nijak extrémní nároky na účastníka.

PAMiR7000

TYPICKÝ DEN NA HORÁCH
Na žádnou etapu s výjimkou vrcholového výstupu na Malou Ganzu není nutné vstávat brzy. Budeme tedy vyrážet okolo 8. hodiny ranní a kolem 15. - 16. hodiny budeme zase končit.

VEDOUCÍ
Český horský průvodce dle platné legislativy ČR se znalostí vedení skupin v horách a poskytnutí první pomoci v horách. Znalost angličtiny a ruštiny (plynule).

POČASÍ
Období naší návštěvy je nejlepším pro trekking ve Fanských horách. Letní teploty v kombinaci s dostatečnou sněhovou pokrývkou, která zajistí dostatek pitné vody a také pohodová stoupání. Nehledě na krásně rozkvetlé kytky. Později v létě jsou hory sušší a také mnohá stoupání jsou v sypké suti. Ledovce jsou více ledové, protože sněhová pokrývka roztaje. Také v Dušnabe jsou teploty až o 10 stupňů nižší (30 stupňů), než v červenci a srpnu (40 a více stupňů).

JAK SE SBALIT
Doporučujeme jeden velký batoh na expedici a jako příruční zavazadlo jen tašku, kterou nebudeme potřebovat při pochodu. Vzhledem k tomu, že jdeme přechod hor, nebudeme si nikde nechávat depozit! Pouze v Dušnabe si necháme čisté věci na cestu domů.

UBYTOVÁNÍ A STRAVOVÁNÍ
Ubytováni budeme v horských táborech a základnách - ve slastním stanu za cca 50 Kč na noc, v chatce pak okolo 200-250 Kč za noc. V táborech je možnost stravy a pití. Na treku pak budeme spát ve vlastním stanu a stravovat se budeme z vlastních zdrojů. Vařič je nutný benzinový, na sehnání plynových bomb nelze v Tádžikistánu spoléhat.

PAMiR7000

KOMUNIKACE A ELEKTŘINA
V horách bude zajištěno spojení satelitním telefonem, který za poplatek mohou využívat všichni účastníci expedice. V táboře Artuč a Iskanderkul bude možnost nabíjet spotřebiče bez omezení. Na sedlech je monžé chytit omezený GSM signál.

JAZYK A ČAS
V Tádžikistánu se mluví tádžicky a rusky. Angličtinu nevyužijete skoro vůbec. Časový posun je plus 3 hodiny.

ZDRAVÍ
Vedoucí akce je proškolen Horskou službou ČR pro poskytnutí první pomoci v horách. Má s sebou klasickou lékárničku. Každý je povinen mít s sebou osobní lékárnu s následujícím složením: obvaz obyčejný i elastický, náplasti, léky proti horečce (Paralen), bolení hlavy (Ibuprofen) a průjmu (Endiaron, Reasec, Imodium, Ercefuryl či jiné). Na akci není problém s kvalitou pitné vody. Na akci není nutné žádné očkování, ale doporučujeme žloutenku A+B, jako ostatně na všechny akce.

POJIŠTĚNÍ
Doporučujeme pojištění v rámci členství v ČHS nebo rakouském alpském svazu - celoroční, vyjde nejlevněji.

NADMOŘSKÁ VÝŠKA
Na expedici se budeme pohybovat ve středních nadmořských výškách, kde nebývají problémy s výškovou nemocí. Program akce zaručí dostatečnou aklimatizaci pro výstupy v horách.

VYBAVENÍ
Spacák, oblečení a obutí na hory (teploty po ránu okolo mínus 5 až mínus 8 stupňů), sluneční brýle, pomáda na rty a krém s vysokým faktorem, mačky, cepín, sedací úvazek s 2 karabinami a 2 smyčkami, osobní věci, jídlo a vaření (benzínový vařič). Pro nížiny doporučujeme decentní oblečení (NE tílka a krátké kalhoty). Před akcí ještě zašleme podrobný seznam doporučeného vybavení. Všichni účastníci mají možnost nákupu vybavení PAMIR7000 se slevou cca 30% (velkoobchodní ceny) a dále zvýhodněného nákupu se slevou až 30% vybavení značek Pinguin, Singing Rock, Grivel, Lanex. Mačky, cepíny, přilby, karabiny či úvazky je možné půjčit v půjčovně CK – viz odkaz Půjčovna.

VÁHOVÉ LIMITY ZAVAZADEL
Standardně 23 nebo 30 kg odbavených zavazadel a 8 kg příručního zavazadla. Upřesníme po nákupu letenek dle pravidel konkrétní letecké společnosti.

VÍZA A POVOLENÍ
ČR i SR má s Tádžikistánem vízový styk, vízum pro oblasti tzv. Republikového podřízení vyřídíme na počkání na letišti po příletu. Cena víza je zahrnuta do ceny akce. Pro pohyb ve Fanských horách není nutné žádné povolení.

MÍSTNÍ ÚTRATA
Na místě počítejte s běžnou osobní útratou za jídlo a pití. Doporučujeme kapesné cca 150-200 USD.

Formality: na výpravu je nutný cestovní pas. Zájemce o účast vyplní přihlášku a odešle ji do CK (stačí elektronicky), dále postupuje dle pokynů CK. Platbou zálohy se klient stává účastníkem expedice s rezervovaným místem (nikoliv sepsáním smlouvy). Doplatek musí být zaslán nejpozději 40 dní před odjezdem. V opačném případě zaniká nárok na slevy a klient riskuje vyloučení z expedice bez nároku na náhradu. Platba za letenku proběhne do 5 dní od vydání pokynu CK k platbě (záleží na libovůli letecké společnosti), cenu letenky nelze vzhledem k vývoji cen ropy nijak předpovědět.

PAMiR7000

copyright PAMIR7000, anno 2014