PAMiR7000

HOME | KONTAKT | KE STAŽENÍ | CHATA VERCHOVINA | PŮJČOVNA | ZPRÁVY Z AKCÍ

EXPEDICE 2017

VIRUNGA - TEMNÉ SRDCE AFRIKY | RWANDA a KONGO | 9 DNÍ

BĚŽKY VE FINSKÉM LAPONSKU | 10 DNÍ

VELKÝ OKRUH UZBEKISTÁNEM | 6 DNÍ

MONT BLANC CESTOU PRVOVÝSTUPCŮ | FRANCIE | 7 DNÍ

TREKKING V ARMÉNII | 8 DNÍ

6. HOROLEZECKÝ TÁBOR NA KAVKAZE - JIŽNÍ ŠCHARA | GRUZIE | 8 DNÍ

ELBRUS A ARCHYZ, KAVKAZ | RUSKO | 10 DNÍ

PRVOVÝSTUPY V PAMIROALAJI | KYRGYZSTÁN | 14 DNÍ

PIK KORŽENĚVSKÉHO 6050 M | KYRGYZSTÁN | 14 DNÍ

PIK LENINA 7134 M | KYRGYZSTÁN | 17 DNÍ

KAMČATSKÉ VULKÁNY | RUSKO | 14 DNÍ

HIMLUNG 7126 M| NEPÁL | 22 DNÍ

CORDILERA COCUY A LOS NEVADOS | KOLUMBIE | 14 DNÍ

> PROGRAM CK > EXPEDICE 2017 > TREKKING K PRAMENŮM NIGERU, ZÁPADNÍ AFRIKA

TREKKING K PRAMENŮM NIGERU | GUINEA, ZÁPADNÍ AFRIKA

Pestrá a zelená je západní Afrika na rozhraní savan a deštného pralesa Guinejského zálivu.

V oblasti Fouta Djalon a Guinée Forestiere jsou překrásné trekové možnosti se spoustou vodopádů.

Západní Afrika je nesrovnatelně levnější, než východn, střední a jižní okraje kontinentu.

Pramen Nigeru, druhé nejdelší řeky Afriky, je tajemné místo v pralese na hranicích se Sierrou Leone, cíl všech dobrodruhů a cestovatelů.

K tomu hlavní město Conakry a koupání pod palmami v Atlantiku.

NUTNÉ POUZE 4 DNY DOVOLENÉ DÍKY STÁTNÍMU SVÁTKU.

PAMiR7000

10. - 20. listopadu 2017 (9 dní)

949 EUR plus letenka cca 19 - 22 000 Kč

minimální počet účastníků 6

UPOZORNĚNÍ
Horské aktivity a horolezectví jsou rizikové sporty s rizikem osobního zranění či poškození či ztráty majetku. Účastníci si toho musí být vědomi a přijmout toto osobní riziko a nést jeho případné následky. Ačkoliv se CK maximálně snaží vyvarovat se jakýchkoliv změn v programu, tyto nelze u expedičních zájezdů nikdy zcela vyloučit. Proto si vyhrazujeme právo operativně měnit program na místě dle změn letových řádů, politické nestability či přírodních katastrof a vlivů. Je nutné si uvědomit, že jsou věci, které CK nemůže ovlivnit, a proto Vás žádáme o pochopení a trpělivost.

Program

10/11 sraz na letišti Vídeň nejpozději ve 21,00, odlet ve 23,10 do Addis Abeby (Etiopie), přestup na let do Conakry (Guinea). Conakry je známé místo, odkud vyrážely objevitelské a dobyvatelské francouzské výpravy do nitra Západní Afriky

11/11 v 16,05 přílet do Conakry, kde nastoupíme do našich aut a přesuneme se do hotelu do Coyah (zde nocleh se snídaní)

12/11 přesun do oblasti Fouta Djalon, která je zeleným trekovým rájem uprostřed Guinei v pahorkatině osídlené a obdělávané místními zemědělci. Nocleh v hotelu v Dalabě (nocleh se snídaní), cestou prohlídka vodopádů Kiliissi a týdenních trhů ve vesnicích po cestě

13/11 trek přes vesnice a vrchovinu v okolí Ley, nocleh v tábořišti ve vesnici (kemp s večeří a snídaní)

14/11 trek k vodopádům Kourawi a k liánovému mostu, opět nocleh v tábořišti (kemp s večeří a snídaní)

15/11 vodopády, útesy a kamenný most v oblasti Douki, večer přejezd do Mamou na nocleh v hotelu (nocleh se snídaní)

16/11 přesun do Faranah a dále k prameni Nigeru, nocleh ve vesnici ve stanu (kemp s večeří a snídaní), návštěva vesnice a místní lovecké komunity

17/11 trek k prameni Nigeru, 2. nejdelší africké řeky, na hranicích Guinea - Sierra Leone, večer přesun zpět do Faranah do hotelu (nocleh se snídaní)

18/11 přesun ke Conakry, odpoledne koupání dle výběru a času, nocleh v hotelu se snídaní

19/11 transfer na letiště Conakry, brzký ranní odlet v 8,00 do Addis Abeby, přestup na let do Vídně

20/11 přílet do Vídně ve 4,15 ráno

PAMiR7000

Cena zahrnuje: zpáteční letenku do Guinei, všechny transfery během akce dle programu auty 4x4, zajištění všech vstupů a treků, ubytování s polopenzí nebo snídaní (viz program) během akce, kompletní organizační zabezpečení, český horský průvodce (plynulá angličtina), ročenka VERTIGO, mapové podklady, sleva na vybavení PAMIR7000 ve výši 30% (neplatí pro péřové spací pytle).

Cena nezahrnuje: poplatky za víza, neuvedené služby, osobní útratu

Pamírský horský klub: přihláškou na akci se člen výpravy stává členem Pamírského horského klubu. Toto členství je bezplatné, lze jej kdykoliv zrušit prostým oznámením o zrušení. Členství jej opravňuje k čerpání slev na další akce (5 %) a k nákupu outdoorového vybavení PAMIR7000 za klientské ceny kdykoliv po akci v budoucnu.

PAMiR7000

SLEVY A STORNO Řídí se obecnými předpisy Pamir7000. Naleznete na našem webu.

NÁROČNOST
Pohodové túry v africké pahorkatině západní Afriky, které zvládne každý turista. Vhodné i pro seniory - turisty. Z našich akcí se jednoznačně jedná o lehkou a pohodovou výpravu na závěr sezóny. Stačí nízké pohorky a jdeme!

PAMiR7000

TYPICKÝ DEN NA HORÁCH
Pochod s denní dávkou okolo 15 km. Nevstává se nijak brzy.

VEDOUCÍ
Český horský průvodce dle platné legislativy ČR se znalostí vedení skupin v horách a poskytnutí první pomoci v horách. Znalost angličtiny (plynule).

PAMiR7000

POČASÍ
Období naší návštěvy je nejlepším pro vysokohorskou turistiku. Je to suchá sezóna Teploty čekejte okolo 25 stupňů, na horách pak méně.

JAK SE SBALIT
Doporučujeme jeden velký batoh na expedici a malý příruční do letadla - ten však na túrách spíše nevyužijete. Bude možné jej uložit jako depozit.

UBYTOVÁNÍ A STRAVOVÁNÍ
Během programu budeme spát v hotelích a ve stanech v tábořištích (stany si raději vezmeme z ČR), vždy s polopenzí nebo se snídaní.

PAMiR7000

KOMUNIKACE A ELEKTŘINA
Standardní pokrytí GSM signálem.

JAZYK A ČAS
Ve Guinei se domluvíte francouzsky a anglicky. Časový posun zde je jedna hodina.

ZDRAVÍ
Vedoucí akce je proškolen Horskou službou ČR pro poskytnutí první pomoci v horách. Má s sebou klasickou lékárničku. Každý je povinen mít s sebou osobní lékárnu s následujícím složením: obvaz obyčejný i elastický, náplasti, léky proti horečce (Paralen), bolení hlavy (Ibuprofen) a průjmu (Endiaron, Reasec, Imodium, Ercefuryl či jiné). Na akci není problém s kvalitou pitné vody. Na akci je povinná pouze žlutá zimnice, pokud přilétáte ze země jejího výskytu (1 dávka za 820 Kč), doporučená je žloutenka A (lépe A+B), břišní tyfus (620 Kč), meningitida (1600 Kč), antimalarická profylaxe (cca 100 Kč na den - Malaron), případně vzteklina (volitelně). REÁLNĚ LZE AKCI ZVLÁDNOUT POUZE S OČKOVÁNÍM ŽLUTÁ ZIMNICE A ŽLOUTENKA A+B.

POJIŠTĚNÍ
Doporučujeme běžné cestovní pojištění pro celou dobu akce pro region Svět.

VYBAVENÍ
Seznam vybavení zašleme přihlášeným účastníkům v předstihu.

VÁHOVÉ LIMITY ZAVAZADEL
Standardně 46 kg odbavených zavazadel a 8 kg příručního zavazadla. Upřesníme po nákupu letenek dle pravidel konkrétní letecké společnosti.

VÍZA A POVOLENÍ
Vízum do Guinei vyřídíme předem - zajistí CK.

MÍSTNÍ ÚTRATA
Na místě počítejte s běžnou osobní útratou za jídlo a pití. Doporučujeme kapesné cca 200 EUR.

Formality: na výpravu je nutný cestovní pas platný minimálně do ledna 2018. Zájemce o účast vyplní přihlášku a odešle ji do CK (stačí elektronicky), dále postupuje dle pokynů CK. Platbou zálohy se klient stává účastníkem expedice s rezervovaným místem (nikoliv sepsáním smlouvy). Doplatek musí být zaslán nejpozději 40 dní před odjezdem. V opačném případě zaniká nárok na slevy a klient riskuje vyloučení z expedice bez nároku na náhradu. Platba za letenku proběhne do 5 dní od vydání pokynu CK k platbě (záleží na libovůli letecké společnosti), cenu letenky nelze vzhledem k vývoji cen ropy nijak předpovědět.

copyright PAMIR7000, anno 2015