PAMiR7000

HOME | KONTAKT | KE STAŽENÍ | CHATA VERCHOVINA | PŮJČOVNA | ZPRÁVY Z AKCÍ

EXPEDICE 2021

TREKING V CHILSKÉ PATAGONII | CHILE | 13 DNÍ (LEDEN)

TO NEJLEPŠÍ Z PANAMY | 9 DNÍ (ÚNOR)

NA SIERRU NEVADU - PICO BOLIVAR 5008 M (PRODLOUŽENÍ PANAMY) | VENEZUELA | 6 DNÍ (ÚNOR)

PRALESNÍ EXPEDICE DO STŘEDOAFRICKÉ REPUBLIKY | 8 DNÍ (BŘEZEN)

TENT PEAK 5663 M, ANNAPURNA BASE CAMP A NOSOROŽCI CHITWANU | NEPÁL | 15 DNÍ (DUBEN)

BOLÍVIJSKÉ ŠESTITISÍCOVKY | 14 DNÍ (KVĚTEN)

TREK FANSKÝMI HORAMI S VÝSTUPEM NA ČIMTARGU 5489 M | TÁDŽIKISTÁN | 12 DNÍ (ČERVEN)

HOROLEZECKÝ KAVKAZ | RUSKO | 9 DNÍ (ČERVENEC)

KAVKAZ, ELBRUS | RUSKO | 9 DNÍ (ČERVENEC)

ŠTÍTY KRASINA (5999 M) A CURUPY (5849 M), SEVERNÍ PAMÍR | KYRGYZSTÁN | 14 DNÍ (ČERVENEC - SRPEN)

TREKING A VHT V KAZACHSTÁNU | 9 DNÍ (SRPEN-ZÁŘÍ)

NUN 7135 M, KAŠMÍRSKÝ HIMALÁJ | INDIE | 21 DNÍ (ZÁŘÍ-ŘÍJEN)

DRAKENSBERG A VODOPÁD TUGELA | JAR | 10 DNÍ (LISTOPAD - PROSINEC)

> PROGRAM CK > EXPEDICE 2021 > HOROLEZECKÁ VÝPRAVA NA KAVKAZ

HOROLEZECKÝ KAVKAZ | RUSKO

Už jste na Elbrusu byli a stejně se vám Kavkaz líbí? Poeďte na jiné kopce!

Za roky zkušeností jsme vytipovali perfektní výstupy na vrcholy mimo pohraniční zónu, ale přesto vysoké a krásné

Že jste o nich nikdy neslyšeli? To většina těch, kdo míří na Kavkaz - znají většinou jen Elbrus :-)

Akce bude souběžně s výpravou na Elbrus, takže se na závěr na tento kopec klidně můžete odpojit a přidat se k druhé skupině

PAMiR7000

3. - 11. července 2021 (9 dní)

17 900 Kč plus letenka (již od 8 000 Kč s Pegasus airlines nebo od 9 000 Kč s Aeroflotem)

minimální počet účastníků 6

UPOZORNĚNÍ
Horské aktivity a horolezectví jsou rizikové sporty s rizikem osobního zranění či poškození či ztráty majetku. Účastníci si toho musí být vědomi a přijmout toto osobní riziko a nést jeho případné následky. Ačkoliv se CK maximálně snaží vyvarovat se jakýchkoliv změn v programu, tyto nelze u expedičních zájezdů nikdy zcela vyloučit. Proto si vyhrazujeme právo operativně měnit program na místě dle změn letových řádů, politické nestability či přírodních katastrof a vlivů. Je nutné si uvědomit, že jsou věci, které CK nemůže ovlivnit, a proto Vás žádáme o pochopení a trpělivost.

Program

1. den odlet z Prahy do Minerálních vod, přílet do Minerálních vod a odjezd do oblasti Elbrusu do kempu Saklya, odpočinek po letu, odpoledne návštěva Čegetu, výjezd lanovkou na Čeget (3000 m), pokud bude otevřený výstup na vrchol Čeget, tak vystoupíme na tento blízký vrchol (3440 m)

2. den brzy ráno odjezd do Tyrnauz a první část výstupu do doliny Sakašil až do místa základního tábora pod kopcem

3. den výstup severní stranou na vrchol - sněhový a ledovcový výstup na Sakašil 4100 m, sestup zpět do tábora

4. den dopoledne sestup do Tyrnauz, odjezd do kempu, odpoledne odpočinek a nabírání sil

5. den výstup do doliny pod Malý Kogutaj, nocleh pod ledovci

6. den výstup po ledovci na vrchol Malý Kogutaj 3700 m s překrásnými výhledy na Elbrus a skupinu Donguz Orun, odpoledne sestup do kempu s návštěvou Poljany Narzanov

7. den výjezd terénními auty do doliny Kyrtyk, pochod do bivaku pod vrchol Irik

8. den výstup na vrchol Irik 4050 m nebo sousední Sovětský Vojín a sestup do kempu, večer/v noci odjezd na letiště

9. den přesun na letiště a let domů, tento den bude upřesněn dle letového řádu

PAMiR7000

Cena zahrnuje: zpáteční letenka do Minerálních Vod, vízum, pozvání a voucher do Ruska, registrace k dočasnému pobytu v Rusku (OVIR), registrace u místní horské služby pro případ zásahu, všechny transfery během akce dle programu včetně výjezdu terénními auty, kompletní organizační zabezpečení, český horský průvodce (plynulá angličtina), ročenka VERTIGO, mapové podklady, sleva na vybavení PAMIR7000 ve výši 30% (neplatí pro péřové spací pytle).

Cena nezahrnuje: ubytování (kemp 60 Kč, hotel od 200 Kč, chata na Prijutu 250 Kč), osobní útratu, stravu

Pamírský horský klub: přihláškou na akci se člen výpravy stává členem Pamírského horského klubu. Toto členství je bezplatné, lze jej kdykoliv zrušit prostým oznámením o zrušení. Členství jej opravňuje k čerpání slev na další akce (5 %) a k nákupu outdoorového vybavení PAMIR7000 za klientské ceny kdykoliv po akci v budoucnu.

PAMiR7000

SLEVY A STORNO Řídí se obecnými předpisy Pamir7000. Naleznete na našem webu.

NÁROČNOST
Program je bezproblémově zvládnutelný pro zdatného vysokohorského turistu se zkušeností pohybu po ledovci

PAMiR7000

TYPICKÝ DEN NA HORÁCH
Túry charakteru klasického horolezectví, které odpovídá spíše obtížnosti náročnější VHT. Na výstupy brzké ranní straty, jinak se startuje v normálních hodinách.

VEDOUCÍ
Český horský průvodce dle platné legislativy ČR se znalostí vedení skupin v horách a poskytnutí první pomoci v horách. Znalost angličtiny a ruštiny (plynule).

PAMiR7000

POČASÍ
V období naší návštěvy je na Kavkaze teplé léto. Typický denní průběh počasí je ranní jasná obloha s nakupením oblačnosti, ze které mohou být po obědě déšť či bouřky. Možnost dvou až třídenního přechodu fronty s nízkými teplotami a deštěm. Teploty klesají s výškou. V místě bivaků lze počítat v noci s lehkými mrazíky nebo teplotami kolem nuly. Denní teploty na vrcholech by neměly klesnout pod mínus 5 stupňů. Vrcholová teplota Elbrusu může být cokoliv mezi nulou a mínus 30 stupni. Ranní teplota během výstupu na Elbrus je běžně okolo mínus 20 stupňů.

JAK SE SBALIT
Doporučujeme jeden velký batoh na expedici, který pak budeme používat v horách a jeden malý příruční, který zanecháme vždy v kempu s nepotřebnými věcmi jako depozit. Minimální litráž velkého batohu je 60 lt. Lépe 75 lt. Pro převoz zavazadel letadlem doporučujeme pytel pro leteckou přepravu z naší dílny – ochrání Vám batoh a také v něm můžete nechat poté depozit v kempu.

UBYTOVÁNÍ A STRAVOVÁNÍ
Pod Elbrusem budeme spát v kempu Saklya ve stanech. Stan je možné zapůjčit v CK. V kempu je WC a teplá sprcha, restaurace (jídlo, nápoje), připojení wi-fi. Je možné vaření a stravování z vlastních zdrojů, obchod je nedaleko (500-1000m). Je možné spát v hotelovém pokoji se sociálním zařízením – součást kempu. Cena za kemp byla v roce 2020 na osobu 80 Kč a na hotelovém pokoji 280 Kč. V horách budeme spát ve vlastních stanech. V horách nejsou stálé vybavené tábory. Stravování v horách si zajistí každý sám nákupem potravin. Vše je možné koupit na místě. Doporučujeme přiblížit stravu v horách co nejvíce svým obvyklým stravovacím návykům.

PAMiR7000

KOMUNIKACE A ELEKTŘINA
Během pobytu bude většinu času pokrytí signálem GSM, v horách s omezením. V kempu je možnost nabíjet el.baterie (foto, video). V horách nebude možnost dobíjení.

JAZYK A ČAS
V Rusku se mluví rusky, anglicky se lze domluvit jen velmi omezeně. Časový posun je plus 2 hodiny.

ZDRAVÍ
Vedoucí akce je proškolen Horskou službou ČR pro poskytnutí první pomoci v horách. Má s sebou klasickou lékárničku. Každý je povinen mít s sebou osobní lékárnu s následujícím složením: obvaz obyčejný i elastický, náplasti, léky proti horečce (Paralen), bolení hlavy (Ibuprofen) a průjmu (Endiaron, Reasec, Imodium, Ercefuryl či jiné). Na akci není problém s kvalitou pitné vody. Na akci není nutné žádné očkování, ale doporučujeme žloutenku A+B, jako ostatně na všechny akce.

POJIŠTĚNÍ
Na tuto akci je vhodné jakékoliv komerční pojištění pro cesty do zahraničí, které zahrnuje vysokohorskou turistiku do 6000m.

NADMOŘSKÁ VÝŠKA
Na expedici se budeme pohybovat ve středních nadmořských výškách, které by neměly mít nejmenší vliv na zdraví a kondici účastníků. Postup přes jeden bivak je u všech výstupů naprosto dostatečný pro zvládnutí této nadmořské výšky.

PAMiR7000

UŽITEČNÉ TIPY
Pro ochranu zavazadel doporučujeme užít námi vyráběné pytle pro leteckou přepravu, které na místě poslouží jako depozit. Najdete na našem webu. Dále doporučujeme vzít si s sebou do letadla své horské boty a neposílat je v odbaveném zavazadle. V případě ztráty/zpoždění zavazadel lze na místě doplnit většinu sortimentu, kromě padnoucích a vyzkoušených bot.

VYBAVENÍ
Stan, karimatka, spacák, trekové hůlky, cepín, mačky, sedák, přilbu, 2 karabiny, 2 smyčky. Potřeby na vaření - ešus, hrnek, lžíce, nůž, vařič (plynové bomby budou po příletu dostupné). Pevná treková obuv. Oblečení dole na teplé podnebí. Oblečení nahoře na teploty pod nulou. Pozor, nutná ochrana proti slunci - klobouk, šátek, pomáda, krém s vysokým faktorem. Všichni účastníci mají možnost nákupu vybavení PAMIR7000 se slevou cca 30% (velkoobchodní ceny) a dále zvýhodněného nákupu se slevou až 30% vybavení značek Pinguin, Singing Rock, Grivel, Lanex. Mačky, cepíny, přilby, karabiny či úvazky je možné půjčit v půjčovně CK – viz odkaz Půjčovna.

VÁHOVÉ LIMITY ZAVAZADEL
Standardně 20 kg odbavených zavazadel a 8 kg příručního zavazadla. Upřesníme po nákupu letenek dle pravidel konkrétní letecké společnosti.

VÍZA A POVOLENÍ
ČR i SR má s Ruskou federací vízový styk. Účastník zašle pro potřeby vyřízení víza vyplněný dotazník , 1x pasovou fotografii, kopii pasu (stačí scan) a na výzvu CK také fyzicky cestovní pas, jeho platnost bude minimálně do července 2022. Pas dostane až na odjezdu na expedici na letišti. Součástí víza je také pozvání a voucher, vše vyřídí CK.

MÍSTNÍ ÚTRATA
Na místě počítejte s nákupem potravin, ubytováním a osobní útratou. Doporučujeme kapesné cca 200 USD.

Formality: na výpravu je nutný cestovní pas platný minimálně do července 2022. Zájemce o účast vyplní přihlášku a odešle ji do CK (stačí elektronicky), dále postupuje dle pokynů CK. Platbou zálohy se klient stává účastníkem expedice s rezervovaným místem (nikoliv sepsáním smlouvy). Doplatek musí být zaslán nejpozději 40 dní před odjezdem. V opačném případě zaniká nárok na slevy a klient riskuje vyloučení z expedice bez nároku na náhradu. Platba za letenku proběhne do 5 dní od vydání pokynu CK k platbě (záleží na libovůli letecké společnosti), cenu letenky nelze vzhledem k vývoji cen ropy nijak předpovědět.

copyright PAMIR7000, anno 2020