PAMiR7000

HOME | KONTAKT | KE STAŽENÍ | CHATA VERCHOVINA | PŮJČOVNA | ZPRÁVY Z AKCÍ

ZIMA 2024

LEDOVÉ LEZENÍ VE VYSOKÝCH TATRÁCH | SLOVENSKO

NÁCVIK LEDOVCOVÝCH TECHNIK VE VYSOKÝCH TATRÁCH | SLOVENSKO

TURISTIKA 2024

TRADIČNÍ JARNÍ ALPY | RAKOUSKO

VODA A HORY JIŽNÍ ALBÁNIE - VJOSA A OSUMI

SVATÝ VÁCLAV NA BOSENSKÉ TRESKAVICI | BOSNA A HERCEGOVINA

> PROGRAM CK > PROGRAM 2024 > RAKOUSKÉ ALPY

TRADIČNÍ ALPY - ÖTZTALSKÉ ALPY | RAKOUSKO

4. - 8. července, 5590,- Kč

1. den, odjezd z ČR ve večerních hodinách (18,00 Ostrava, 20,00 Brno)

2. den, ráno příjezd do Ventu, dopoledne výstup na chatu Vernagthütte (2755 m.n.m, doba výstupu cca 3 hod. 30 min., převýšení 620 m.), ubytování na chatě, odpoledne možnost výstupu na nedaleký hřeben Hintergraslkamm a zdolaní turistických vrcholů ležících na hřebeni: Hintergrasleck (3170 m.n.m.), Hintergraselturm (3270 m.n.m) a Hintergraselspitzen (3334 m.n.m., doba výstupu od chaty na nejvzdálenější vrchol cca 1 hod. 45 min., převýšení 560 m.). Vrcholy jsou od sebe vzdáleny přibližně 350 metrů a přístupné po turistické značce.

3. den, výstup na Hochvernagtspitze (3.536 m., doba výstupu cca 3 hod. 45 min., převýšení 781 m.), dle času a podmínek možnost zdolání i nedalekého Schwarzwandspitze (3467 m.n.m.), sestup na chatu.

4. den, výstup na vrchol Hintere Guslarspitze (3147 m.n.m.) a Mittlere Guslarspitze (3128 m.n.m.), sestup zpět na chatu (doba výstupu cca 2 hodiny, převýšení 392 m.).

5. den, sestup k mikrobusu a odjezd do ČR, návrat ve večerních hodinách

PAMiR7000

Cena zahrnuje dopravu mikrobusem (7 osob), průvodce, zajištění společných lan a jistících prostředků na ledovec, mapové materiály, pojištění CK proti úpadku, organizační zabezpečení, ročenka VERTIGO

Cena nezahrnuje ubytování na chatě

Ubytování v tzv. lagerzimmer v chatě, většinou za cenu kolem 10-12 EUR pro členy horolezeckých svazů

Pojištění není součástí ceny zájezdu, každý klient si řeší vlastní zdravotní/úrazové pojištění sám. Doporučujeme pojištění přes rakouský alpský svaz OEAV, které zajistí slevu na chatách ve výši 50%.

PAMiR7000

Nutné vybavení: pevná obuv, mačky, sedací a prsní úvazek, 2 karabiny s pojistkou, cepín, přilba, 2 smyčky normální, 2 smyčky prusikové (možnost využít naší půjčovny), brýle a krém proti slunci, oblečení do hor. Veškeré jídlo je možné koupit na místě, není nutné vozit z domova. Stejně tak je možné (a vhodné) stravovat se na místě v restauracích a poznat tak barvitou místní kuchyni. Věci na stanování a nocování v přírodě.

Náročnost: jedná se o jednodenní túry zvládnutelné běžným VHT turistou.

Typický den na horách: ranní start na túru okolo 6,00, celodenní pochod, většinou bez možnosti občerstvení na horské chatě, konec túry okolo 14,00-16,00.

Počasí: horské počasí v letních Alpách nelze odhadnout, obvykle bývá v tuto dobu počasí přijatelné pro plánované výstupy

PAMiR7000

Jak se sbalit: do mikrobusu si každý vezme 1 tašku/batoh bez věcí navěšených zvenčí batohu (cepíny, boty, přilby...), které znemožňují normální nabalení zavazadlového prostoru, k tomuto batohu nebude během přepravy přístup. Do auta je možné vzít 1 ks malého příručního batohu (pití, doklady). není možné naložit zásoby piva/nealka apod. Během přesunů bude možné nechat přebytečné věci v buse.

Komunikace, elektřina: celou dobu bude pokrytí mobilním signálem

Jazyk a čas: v oblasti se mluví německy

PAMiR7000

Zdraví: vedoucí akce je proškolen Horskou službou ČR pro poskytnutí první pomoci v horách. Má s sebou klasickou lékárničku. Každý je povinen mít s sebou osobní lékárnu s následujícím složením: obvaz obyčejný i elastický, náplasti, léky proti horečce (Paralen), bolení hlavy (Ibuprofen) a průjmu (Endiaron, Reasec, Imodium, Ercefuryl či jiné). Na akci není problém s kvalitou pitné vody. Na akci není nutné žádné očkování.

Místní útrata: doporučujeme kapesné 50-80 EUR.

Formality: na výpravu stačí občanský průkaz. Zájemce o účast vyplní přihlášku a odešle ji do CK (stačí elektronicky), dále postupuje dle pokynů CK

copyright PAMIR7000, anno 2022