PAMiR7000

HOME | KONTAKT | KE STAŽENÍ | CHATA VERCHOVINA | PŮJČOVNA | ZPRÁVY Z AKCÍ

EXPEDICE 2021

ELGON A MOUNT KENYA - NEJVYŠŠÍ HORY V KENI | 12 DNÍ (LISTOPAD/PROSINEC)

HORY A DŽUNGLE KOSTARIKY - BEZ TESTU| 11 DNÍ (LEDEN)

TO NEJLEPŠÍ Z PANAMY - TEST NA LETIŠTI| 9 DNÍ (LEDEN)

KOSTARIKA & PANAMA | 18 DNÍ (LEDEN)

KILIMANDŽÁRO KEŇSKOU CESTOU RONGAI - BEZ TESTU| TANZANIE | 8 DNÍ (ÚNOR)

PLÁNĚ SERENGETI A JEZERA VIKTORIINO & TANGANJIKA - BEZ TESTU | TANZANIE | 10 DNÍ (ÚNOR)

KILIMANDŽÁRO, SERENGETI A VELKÁ JEZERA - BEZ TESTU | TANZANIE | 16 DNÍ (ÚNOR)

TENT PEAK 5663 M, ANNAPURNA BASE CAMP A NOSOROŽCI CHITWANU | NEPÁL | 15 DNÍ (DUBEN)

ARARAT 5156 M A PAMÁTKY KURDISTÁNU - BEZ TESTU | TURECKO | 7 DNÍ (DUBEN/KVĚTEN)

Další akce (Sumatra, Peru, Fanské hory, Nun, Elbrus...) budeme přidávat podle aktuální situace

> PROGRAM CK > EXPEDICE 2021 > PLÁNĚ SERENGETI A JEZERA VIKTORIINO & TANGANJIKA

PLÁNĚ SERENGETI A JEZERA VIKTORIINO & TANGANJIKA | TANZANIE

TANZANIE JE BEZ TESTU - můžeme prostě jen přiletět

Serengeti je asi nejlepší safari v Africe, tyto pláně jsou každoročně svědkem velké migrace afrických kopytníků

Viktoriino jezero je největší africké jezero, poznáme jeho tanzanský břeh a jeden z jeho ostrovů

Nejdelším jezerem a opravdovým tropickým rájem je potom jezero Tanganika, kde navštívíme NP s populací habituovaných šimpanzů

Akci si můžete prodloužit o výstup na Kilimandžáro

PAMiR7000

14. - 23. února 2021 (10 dní)

4 platící (lodge/kemp): 23 900 Kč plus 1140/910 USD plus letenka (již od 16 000 Kč)

6 a více platících (lodge/kemp): 19 900 Kč plus 1090/870 USD plus letenka (již od 16 000 Kč)

minimální počet účastníků 4

UPOZORNĚNÍ
Horské aktivity a horolezectví jsou rizikové sporty s rizikem osobního zranění či poškození či ztráty majetku. Účastníci si toho musí být vědomi a přijmout toto osobní riziko a nést jeho případné následky. Ačkoliv se CK maximálně snaží vyvarovat se jakýchkoliv změn v programu, tyto nelze u expedičních zájezdů nikdy zcela vyloučit. Proto si vyhrazujeme právo operativně měnit program na místě dle změn letových řádů, politické nestability či přírodních katastrof a vlivů. Je nutné si uvědomit, že jsou věci, které CK nemůže ovlivnit, a proto Vás žádáme o pochopení a trpělivost.

Program

1. den odlet z Prahy na letiště Kilimanjaro v Tanzanii, přílet, transfer do hotelu se snídaní

2. den odjezd ráno z Moshi ke kráteru Ngorongoro, ubytování, večerní safari v kráteru. Ngorongoro je území s jednou s nejvyšších hustot zvěře v Africe vůbec. Nocleh - volba lodge nebo kemp. Strava - plná penze.

3. den přejezd přes Olduvajské údolí, kde byli nalezeni první hominidé k pláním Serengeti. Zastávka v masajské vesnici - bomě na prohlídku, příjezd do Serengeti, večerní safari, ubytování v nejnavštěvovanější oblasti Seronera - volba lodge nebo kemp. Strava - plná penze.

4. den ranní safari v pláních Serengeti (nejlepší safari v Africe), snídaně a přejezd do Mwanzy, největšího města na břehu Viktroiina jezera. Odpoledne v Mwanze, podle chuti výlet lodí na strůvek Saanane Island (národní park na Viktoriině jezeře), nocleh v hotelu ve Mwanze.

5. - 6 . den dvoudenní přesun vlakem/autobusem do Tabory, známého karavanního střediska a cestra obchodu s otroky, kterému vládl obchodník arabsko-černošského původu Tipu Tip a dále do Kigomy na břehu jezera Tanganjika - nejdelšího a druhého nejhlubšího jezera na světě. Ubytování v Kigomě a dle potřeby i v Taboře.

7. den návvštěva Livingstonova památníku v blízké Ujiji - místo, kde nemocného cestovatele našel se slovy "Dr. Livingstone, I presume" jeho zachránce Stanley. Odpoledne koupání na plážích tropického jezera (Tanganjika je bezpečná, nemá bilharzii) a odjezd lodí do NP Gombe stream.

8. den túra v tropickém pralese na březích jezera k vodopádu a k šimpanzům, kteří jsou hlavním lákadlem parku. Odpoledne odjezd lodí zpět do Kigomy. Nocleh v hotelu.

9. den odlet z Kigomy do Dar es Salamu/Kilimanjaro, pokračování v letu do ČR

10. den návrat do ČR

PAMiR7000

Cena zahrnuje: letenku (i vnitrostátní), transfery na akci dle programu, loďku na ostrov Saanane, veškeré ubytování a stravu dle programu, vstupy do všech NP a CA dle programu, organizační zajištění, český horský průvodce (plynulá angličtina), ročenka VERTIGO, mapové podklady, sleva na vybavení PAMIR7000 ve výši 30% (neplatí pro péřové spací pytle).

Cena nezahrnuje: vízum 50 USD, loďku do NP Gombe stream (není jisté, zda pojedeme charterem, nebo linkovou) a 1 nocleh v NP Gombe stream, neuvedné služby, osobní útratu

PAMiR7000

SLEVY A STORNO Řídí se obecnými předpisy Pamir7000. Naleznete na našem webu.

NÁROČNOST
Cestovatelská akce bez fyzické náročnosti. Náročnost spočívá v klimatu a africké realitě :-)

PAMiR7000

VEDOUCÍ
Český horský průvodce dle platné legislativy ČR se znalostí vedení skupin v horách a poskytnutí první pomoci v horách. Znalost angličtiny (plynule).

PAMiR7000

POČASÍ
Období naší návštěvy je nejlepším pro vysokohorskou turistiku. Je to suchá sezóna. Zapršet ovšem může v horách kdykoliv. Teploty v nížině čekejte okolo 25 stupňů, na horách pak méně, v noci teploty kolem nuly, vrcholové ranní teploty jsou okolo mínus 10-15 stupňů.

JAK SE SBALIT
Stačí příruční batoh, pokud chcete spát v kempech, je nutný stan a tenká deka s karimatkou.

UBYTOVÁNÍ A STRAVOVÁNÍ
V hotelu či v kempu dle přání - přesná dohoda bude před akcí podle preferencí účastníků.

PAMiR7000

KOMUNIKACE A ELEKTŘINA
Během pobytu v nížině bude možnost nabíjet spotřebiče bez omezení. Také GSM signál je v nížinách dostupný.

JAZYK A ČAS
V Tanzanii se nejlépe domluvíte anglicky nebo svahilsky. Časový posun je plus 2 hodiny.

ZDRAVÍ
Vedoucí akce je proškolen Horskou službou ČR pro poskytnutí první pomoci v horách. Má s sebou klasickou lékárničku. Každý je povinen mít s sebou osobní lékárnu s následujícím složením: obvaz obyčejný i elastický, náplasti, léky proti horečce (Paralen), bolení hlavy (Ibuprofen) a průjmu (Endiaron, Reasec, Imodium, Ercefuryl či jiné). Na akci není problém s kvalitou pitné vody. Na akci není nutné žádné očkování, ale doporučujeme žloutenku A+B. Může být vyžadována žlutá zimnice - doporučujeme očkování.

PAMiR7000

POJIŠTĚNÍ
Stačí běžné turistické cestovní pojištění do zahraničí.

VYBAVENÍ
Seznam vybavení zašleme přihlášeným účastníkům v předstihu. Všichni účastníci mají možnost nákupu vybavení PAMIR7000 se slevou cca 30% (velkoobchodní ceny) a dále zvýhodněného nákupu se slevou až 30% vybavení značek Pinguin, Singing Rock, Grivel, Lanex. Mačky, cepíny, přilby, karabiny či úvazky je možné půjčit v půjčovně CK – viz odkaz Půjčovna.

VÁHOVÉ LIMITY ZAVAZADEL
Standardně 20 kg odbavených zavazadel (vnitrostátní lety) a 8 kg příručního zavazadla. Upřesníme po nákupu letenek dle pravidel konkrétní letecké společnosti.

VÍZA A POVOLENÍ
ČR i SR má s Tanzanií vízový styk, vízum dostaneme za 50 USD na letišti po příletu.

MÍSTNÍ ÚTRATA
Na místě počítejte s běžnou osobní útratou za jídlo a pití. Doporučujeme kapesné cca 150-200 USD plus plánované výdaje na ubytování a parky.

Formality: na výpravu je nutný cestovní pas. Zájemce o účast vyplní přihlášku a odešle ji do CK (stačí elektronicky), dále postupuje dle pokynů CK. Platbou zálohy se klient stává účastníkem expedice s rezervovaným místem (nikoliv sepsáním smlouvy). Doplatek musí být zaslán nejpozději 40 dní před odjezdem. V opačném případě zaniká nárok na slevy a klient riskuje vyloučení z expedice bez nároku na náhradu. Platba za letenku proběhne do 5 dní od vydání pokynu CK k platbě (záleží na libovůli letecké společnosti), cenu letenky nelze vzhledem k vývoji cen ropy nijak předpovědět.

PAMiR7000

copyright PAMIR7000, anno 2021