PAMiR7000

HOME | KONTAKT | KE STAŽENÍ | CHATA VERCHOVINA | PŮJČOVNA | ZPRÁVY Z AKCÍ

EXPEDICE A LÉTO 2020

VHT V TOTES GEBIRGE | RAKOUSKO (ČERVEN)

TRADIČNÍ ALPY | RAKOUSKO (ČERVENEC)

NA TRIGLAV! | SLOVINSKO | 3 DNY (ČERVENEC)

PIK KARLA MARXE (6723 m) | TÁDŽIKISTÁN | 16 DNÍ (SRPEN)

ČERNOHORSKÉ TREKY 2 (ZÁŘÍ)

PŘECHOD KORABU | MAKEDONIE (ZÁŘÍ)

TURISTIKA V TRANSYLVÁNII | RUMUNSKO (ŘÍJEN)

ČERNOHORSKÉ TREKY (ŘÍJEN)

ZA ORANGUTANY A SOPKAMI NA SUMATRU | INDONÉSIE | 12 DNÍ (ŘÍJEN)

ARMÉNIE A KARABACH - ČERNÁ ZAHRADA RÁJE - TURISTIKA | 9 DNÍ (LISTOPAD)

ELGON A MOUNT KENYA - NEJVYŠŠÍ HORY V KENI | 12 DNÍ (LISTOPAD/PROSINEC)

> PROGRAM CK > EXPEDICE 2020 > KAČKAR A GRUZÍNSKÁ ÚDOLÍ

KAČKARSKÉ HORY A GRUZÍNSKÁ ÚDOLÍ | TURECKO

Gruzie nakonec neotevře své hranice k 1/7, jak slibovala. Uskutečníme tedy náhradní program v historicky gruzínských zemích ve východním Turecku, které je od 20/6 otevřeno pro zahraniční turisty bez omezení.

Severní Turecko, pobřeží Černého moře. Oblast pěstování čaje, křesťanských památek a v neposlední řadě překrásných Kačkarských hor s jejich ledovci, skalními štíty, jezery, květy a pastvinami. Kromě nekolika dní v horách nezapomeneme také na významné památky oblasti - klášter Sumela nebo citadelu a klášter přímo v Trabzonu, kam přiletíme. K tomu přidáme část gruzínských zemí, které skončily na tureckém území. Neuvěřitelně pestrý program v horách Pontských Alp ve středověkém Trapezuntu.

PAMiR7000

23. července - 2. srpna 2020 (11 dní)

13 900 Kč plus letenka (cca 7900 Kč včetně odbaveného zavazadla 20 kg)

minimální počet účastníků 7

UPOZORNĚNÍ
Horské aktivity a horolezectví jsou rizikové sporty s rizikem osobního zranění či poškození či ztráty majetku. Účastníci si toho musí být vědomi a přijmout toto osobní riziko a nést jeho případné následky. Ačkoliv se CK maximálně snaží vyvarovat se jakýchkoliv změn v programu, tyto nelze u expedičních zájezdů nikdy zcela vyloučit. Proto si vyhrazujeme právo operativně měnit program na místě dle změn letových řádů, politické nestability či přírodních katastrof a vlivů. Je nutné si uvědomit, že jsou věci, které CK nemůže ovlivnit, a proto Vás žádáme o pochopení a trpělivost.

Program

1. den odlet z Prahy do Trabzonu, přílet v odpoledních hodinách, přesun do Trabzonu na pobřeží Černého moře v severním Turecku. Nocleh v Trabzonu. Region je někdejší oblast Trapezuntu, řeckého království v Malé Asii. Do konce 1. světové války zde žil velký počet Pontských Řeků.

2. den prohlídka Trabzonu, kde najdeme řecký chrám Hagia Sofia a pevnost, polodenní výlet na křesťanský klášter Sumela do hor, který připomíná spíše kláštěr v Bhútánu, než v Malé Asii. Nocleh v Trabzonu, večerní posezení.

3. den přejezd do Kačkarského pohoří, prohlídka starého mostu v Çamlihemşinu, pevnosti Zil, výjezd do osady Yukari Kavrun, výstup na louky pod horu Kačkar, nocleh ve stanu

4. den přechod přes nejvyšší vrchol Kačkar Dag 3932 m na jezero Deniz Gol na druhé straně hřebene, nocleh ve stanu

5. den přechod zpět do Yukari Kavrunu, přejezd do osady Arusor Yalasi na ubytování, spíme pod střechou či ve stanu dle přání

6. den jednodenní výstup nalehko na vrchol Kusakli Kačkar 3562 m, návrat na nocleh, spíme pod střechou či ve stanu dle přání

7. den rezervní den na pobyt v horách (počasí)

8. den přejezd krajinou čajových plantáží na břehu Černého moře do někdejšího gruzínského města Artvin, střediska tzv. Gruzínských údolí v Turecku. Gruzínská údolí jsou historicky gruzínské území, které na připadlo nakonec Turecku, dodnes je zde množství památek gruzínské architektury. Prohlídka hradu a starobylých mostů, nocleh v Artvinu.

9. den prohlídka Gruzínských údolí (kostely Dolišane, Tbeti), návrat do Artvinu na nocleh

10. den prohlídka další části údolí s nejlepšími památkami - Oški a Išan, odpoledne přejezd zpět do Trabzonu, nocleh

11. den odlet do ČR

PAMiR7000

Cena zahrnuje: zpáteční letenka do Trabzonu, všechny transfery během akce dle programu, kompletní organizační zabezpečení, český horský průvodce (plynulá angličtina), ročenka VERTIGO, mapové podklady, sleva na vybavení PAMIR7000 ve výši 30% (neplatí pro péřové spací pytle).

Cena nezahrnuje: osobní útratu, stravu, ubytování, případné neuvedené služby

PAMiR7000

SLEVY A STORNO Řídí se obecnými předpisy Pamir7000. Naleznete na našem webu.

NÁROČNOST
Vysokohorský trek s výstupy na skalnaté vrcholy (obtížnost VHT), nebudeme se pohybovat v ledovcovém terénu, sněhová pole zde být mohou (hodí se nesmeky a hůlky).

PAMiR7000

TYPICKÝ DEN NA HORÁCH
Celodenní pochody s denní dávkou okolo 15 km. Startujeme okolo 8.hodiny, program vždy končí kolem 16.-17. hodiny.

VEDOUCÍ
Český horský průvodce dle platné legislativy ČR se znalostí vedení skupin v horách a poskytnutí první pomoci v horách. Znalost angličtiny a němčiny.

PAMiR7000

POČASÍ
Hlavní sezóna pro návštěvu Kačkaru.

JAK SE SBALIT
Doporučujeme jeden střední batoh na treky a túry a malý příruční do letadla - ten však použijeme na výletech během poznávací části akce.

UBYTOVÁNÍ A STRAVOVÁNÍ
Během programu budeme spát ve vlastních stanech a v jednoduchých hotelích, cena za ubytování bude známa před odletem a vybrána na letišti, abychom na místě už nemuseli řešit výbar peněz.

PAMiR7000

KOMUNIKACE A ELEKTŘINA
Během pobytu v nížině bude možnost nabíjet spotřebiče bez omezení a také zde je GSM signál.

JAZYK A ČAS
V Turecku se domluvíte turecky, německy a anglicky.

ZDRAVÍ
Vedoucí akce je proškolen Horskou službou ČR pro poskytnutí první pomoci v horách. Má s sebou klasickou lékárničku. Každý je povinen mít s sebou osobní lékárnu s následujícím složením: obvaz obyčejný i elastický, náplasti, léky proti horečce (Paralen), bolení hlavy (Ibuprofen) a průjmu (Endiaron, Reasec, Imodium, Ercefuryl či jiné). Na akci není problém s kvalitou pitné vody. Na akci není povinné žádné očkování.

POJIŠTĚNÍ
Doporučujeme pojištění zahrnující VHT a treking pro celou dobu akce.

NADMOŘSKÁ VÝŠKA
Na expedici se budeme pohybovat ve výškách do 4000 m, což by neměl být pro zdravého člověka nejmenší problém.

VYBAVENÍ
Seznam vybavení zašleme přihlášeným účastníkům v předstihu. Všichni účastníci mají možnost nákupu vybavení PAMIR7000 se slevou cca 30% (velkoobchodní ceny) a dále zvýhodněného nákupu se slevou až 30% vybavení značek Pinguin, Singing Rock, Grivel, Lanex. Mačky, cepíny, přilby, karabiny či úvazky je možné půjčit v půjčovně CK – viz odkaz Půjčovna.

VÁHOVÉ LIMITY ZAVAZADEL
Standardně 20kg odbavených zavazadel a 8 kg příručního zavazadla. Upřesníme po nákupu letenek dle pravidel konkrétní letecké společnosti.

VÍZA A POVOLENÍ
S Tureckem máme bezvízový styk.

MÍSTNÍ ÚTRATA
Na místě počítejte s běžnou osobní útratou za jídlo a pití. Doporučujeme kapesné cca 100 EUR plus ubytování.

Formality: na výpravu je nutný cestovní pas platný minimálně rok od konce akce. Zájemce o účast vyplní přihlášku a odešle ji do CK (stačí elektronicky), dále postupuje dle pokynů CK. Platbou zálohy se klient stává účastníkem expedice s rezervovaným místem (nikoliv sepsáním smlouvy). Doplatek musí být zaslán nejpozději 40 dní před odjezdem. V opačném případě zaniká nárok na slevy a klient riskuje vyloučení z expedice bez nároku na náhradu. Platba za letenku proběhne do 5 dní od vydání pokynu CK k platbě (záleží na libovůli letecké společnosti), cenu letenky nelze vzhledem k vývoji cen ropy nijak předpovědět.

copyright PAMIR7000, anno 2020