PAMiR7000

HOME | KONTAKT | KE STAŽENÍ | CHATA VERCHOVINA | PŮJČOVNA | ZPRÁVY Z AKCÍ

EXPEDICE 2024

SOPKY A MOŘE NIKARAGUY | NIKARAGUA | 9 DNÍ (LEDEN)

SIERRA NEVADA - PICO HUMBOLDT A BOLÍVAR | VENEZUELA | 7 DNÍ (LEDEN)

VELKÝ OKRUH KEŇOU S VÝSTUPEM NA MOUNT KEŇU | 11 DNÍ (ÚNOR)

VELKÝ OKRUH KEŇOU PRODLOUŽENÝ O PŘECHOD KILIMANDŽÁRA | 17 DNÍ (ÚNOR)

ZA ORANGUTANY A SOPKAMI NA SUMATRU | INDONÉSIE | 13 DNÍ (DUBEN)

TREKING NA SICÍLII S VÝSTUPEM NA ETNU | ITÁLIE | 5 DNÍ (KVĚTEN)

BOLÍVIJSKÉ ŠESTITISÍCOVKY A TREK KRÁLOVSKOU KORDILLEROU | BOLÍVIE | 16 DNÍ (KVĚTEN)

VODA A HORY JIŽNÍ ALBÁNIE - VJOSA A OSUMI

KAZAŠSKÝ ŤAN ŠAN | 12 DNÍ (ČERVEN)

K NEJVYŠŠÍM ŠTÍTŮM PYRENEJÍ | ŠPANĚLSKO | 6 DNÍ (ČERVEN)

FANSKÉ HORY A PAMÁTKY HEDVÁBNÉ STEZKY | TÁDŽIKISTÁN, UZBEKISTÁN | 10 DNÍ (ČERVENEC)

FANSKÉ HORY A PAMÁTKY HEDVÁBNÉ STEZKY PLUS ARALSKÉ MOŘE | TÁDŽIKISTÁN, UZBEKISTÁN | 13 DNÍ (ČERVENEC)

ŠTÍT KOMUNISMU 7495 M U PŘÍLEŽITOSTI 25 LET PAMIR7000 | TÁDŽIKISTÁN | 21 DNÍ (SRPEN)

TREK VYSOKÝM ALAJEM | KYRGYZSTÁN | 12 DNÍ (ZÁŘÍ)

PIN PARBATI - NEJKRÁSNĚJŠÍ INDICKÝ TREK | INDIE | 16 DNÍ (ŘÍJEN)

VIKTORIINY VODOPÁDY A ZIMBABWE | 12 DNÍ (LISTOPAD)

NEZNÁMÁ ERITREA | 9 DNÍ (PROSINEC)

> PROGRAM CK > EXPEDICE 2024 > MOUNT KEŇA A KILIMANDŽÁRO

VELKÝ OKRUH KEŇOU S VÝSTUPEM NA MOUNT KEŇU A PŘECHOD KILIMANDŽÁRA

Keňa byla díky své vysoké nemalarické poloze klenotem britské přítomnosti v Africe a Británie se jí dlouho nechtěla vzdát

Nejprve zamíříme do hor, aklimatizačně na čtyřtisícovku Satima a poté na nejvyšší masív v Keni - Mount Keňu

Prostřední část akce bude patřit slavnému safari v NP Tsavo West

Na pobřeží navštívíme Mombasu i historické ruiny Gede

Nebude chybět ani koupání v Indickém oceánu

Po ukončení keňské části akce se přesuneme pod Kilimandžáro a uskutečníme jeho přechod trasami Umbwe - Western Breach - Mweka, což je nejkrásnější trasa v masívu

PAMiR7000

2. - 17. února 2024 (17 dní)

29 900 Kč plus cena za balíček Kilimandžáro cca 2100 USD (bude upřesněno) letenka (cena již od 14 900 Kč)

minimální počet účastníků 5

UPOZORNĚNÍ
Horské aktivity a horolezectví jsou rizikové sporty s rizikem osobního zranění či poškození či ztráty majetku. Účastníci si toho musí být vědomi a přijmout toto osobní riziko a nést jeho případné následky. Ačkoliv se CK maximálně snaží vyvarovat se jakýchkoliv změn v programu, tyto nelze u expedičních zájezdů nikdy zcela vyloučit. Proto si vyhrazujeme právo operativně měnit program na místě dle změn letových řádů, politické nestability či přírodních katastrof a vlivů. Je nutné si uvědomit, že jsou věci, které CK nemůže ovlivnit, a proto Vás žádáme o pochopení a trpělivost.

Program

1. den odlet z Prahy do Nairobi

2. den přílet do Nairobi v ranních hodinách, vyzvednutí na letišti a odjezd do NP Aberdare nedaleko hlavního města, kde zamíříme na nejvyšší horu masívu Aberdare Satimu 4001 m, abychom se aklimatizovali na Mount Keňu, jedná se o polodenní výšlap. Při sjezdu z hor navštívíme vodopády Karuru (nejvyšší v Keni), Magura a Chania, večer přejezd do Nanyuki na nocleh

3. den výjezd autem do masívu Mount Keni na trasu Sirimon do kempu Old Moses 3300 m, odtud přejdeme dolinou na Shiptonův kemp 4200 m, nocleh ve stanu

4. den výstup na třetí nejvyšší vrchol masívu Mount Keni - Lenanu 4985 m (jedná se o turistický výstup), těsně pod vrcholem se několik mětrů ocelových lan považuje za nejvyšší via ferratu na světě, sestup zpět do Shiptonova kempu a přechod do kempu Old Moses, večer sjezd pod hory na nocleh v hotelu

5. den přejezd do NP tsavo West, nolcleh v lodgi

6. den celodenní safari v NP Tsavo West, v parku vydržíme do odpoledne, kdy odjedeme na ubytování v rezervaci Shimba hills

7. den návvštěva rezervace Shimba hills, která je známá svými Sheldrickovými vodopády a slony v zalesněných pahorcích, přejezdk moři

8. den celodenní odpočinek u moře

9. den prohlídka Mombasy - Brána Afriky ze sloních klů a pevnost Fort Jesus, odtud budeme pokračovat do Watamu se známou pláží a rozsáhlými zříceninami středověkého svahilského města Gede

10. den přesun do Moshi v Tanzanii pod masív Kilimandžára, příprava na výstup na Kili, nocleh v hotelu

11. den první den výstupu po trase Umbwe v masívu Kili. Výstup na nocleh v místě Umbwe caves, 2850 m. Po vyzvednutí permitů na bráně Machame se přejede na trasu Umbwe. První den vede výstup zónou pralesa, není náročný, i když je v závěru trochu strmý.

12. den výstup vřesovcovými porosty do kempu Baranco 3900 m. Po trase máme oběd. V některých místech se postupuje strmým kamenitým terénem.

13. den výstup do kempu Lava tower 4600 m. Vede horskou pouští. Krátká trasa, pouze 3 km, odpoledne odpočinek

14. den výstup do kempu Arrow glacier 4903 m má pouze 1 km, ale tyto dva dny slouží na přípravu a aklimatizaci před finálním vrcholovým výstupem.

15. den dnešní den nás provede výškami 4903 m – 5895 m a skončí 3950 m vysoko v kempu Millenium. Strmou skalnatou strání Western breach projdeme do kráteru, kde si odpočineme před závěrečným výstupem na vrchol Kiba – Uhuru 5895 m, střechu Afriky. Normální cestou přes Stella point a kemp Barafu 4700 m sestoupíme do cílového kempu Millenium.

16. den sestup na bránu Mweka (tato trasa je povinně sestupová pro všechny trasy z jižní strany Kili) a odjezd do Moshi na nocleh. Nocleh v hotelu.

17. den odlet domů

PAMiR7000

Cena zahrnuje: zpáteční letenka do Keni, všechny transfery během akce dle programu, vízum do Keni, kompletní organizační zabezpečení, český horský průvodce (plynulá angličtina), ročenka VERTIGO, mapové podklady, sleva na vybavení PAMIR7000 ve výši 30% (neplatí pro péřové spací pytle).

Cena nezahrnuje: osobní útratu, stravu, ubytování, poplatky za NP a vstupy do památek (výši poplatků upřesníme na podzim 2023 po jejich revizi ze strany Keni).

Upozornění: výstup na Kilimandžáro je uskutečněn pod vedením anglicky mluvících průvodců, český průvodce nepokračuje z Keni dále.

PAMiR7000

SLEVY A STORNO Řídí se obecnými předpisy Pamir7000. Naleznete na našem webu.

NÁROČNOST
Jedná se o středně obtížný trek v nejvyšším masívu v Keni. Denní dávky pochodu jsou do 15 km, v masívu Mt. Keni jdeme mezi kempy natěžko - batoh cca 10-12 kg. Je možné zařídit si nosiče. Zvládnutelné každým průměrným turistou.

PAMiR7000

TYPICKÝ DEN NA HORÁCH
Celodenní pochody s denní dávkou okolo 15 km. Vstávání je v normálních ranních hodinách, program vždy končí kolem 15.-16. hodiny.

VEDOUCÍ
Český horský průvodce dle platné legislativy ČR se znalostí vedení skupin v horách a poskytnutí první pomoci v horách. Znalost angličtiny (plynule).

PAMiR7000

POČASÍ
Od prosince do února je jedna ze suchých turistických sezón ve východní Africe. Počasí bývá nejlepší pro trekking.

JAK SE SBALIT
Doporučujeme jeden batoh na expedici, v autech bude možné nechat depozit. Bude možné zajistit v případě přání i nosiče.

UBYTOVÁNÍ A STRAVOVÁNÍ
Během programu budeme spát v jednoduchých hotelích pod horami, na safari v perfektní lodgi a u moře v pohodlném hotelu, v horách pak 1x ve vlastním stanu.

PAMiR7000

KOMUNIKACE A ELEKTŘINA
Během pobytu v nížině bude možnost nabíjet spotřebiče bez omezení a také zde je GSM signál.

JAZYK A ČAS
V Keni a Tanzanii se domluvíte nejlépe anglicky, pokud neumíte dobře svahilsky. Časový posun je plus jedna hodina.

ZDRAVÍ
Vedoucí akce je proškolen Horskou službou ČR pro poskytnutí první pomoci v horách. Má s sebou klasickou lékárničku. Každý je povinen mít s sebou osobní lékárnu s následujícím složením: obvaz obyčejný i elastický, náplasti, léky proti horečce (Paralen), bolení hlavy (Ibuprofen) a průjmu (Endiaron, Reasec, Imodium, Ercefuryl či jiné). Na akci není problém s kvalitou pitné vody. Na akci není nutné žádné očkování, ale doporučujeme žloutenku A+B.

POJIŠTĚNÍ
Na tuto akci stačí jakékoliv turistické pojištění.

NADMOŘSKÁ VÝŠKA
Na expedici se budeme pohybovat ve středních nadmořských výškách. Aklimatizaci zajistí postupný výstup do výšky téměř 5000 metrů.

PAMiR7000

VYBAVENÍ
Seznam doporučeného vybavení bude zaslán přihlášeným účastníkům. Všichni účastníci mají možnost nákupu vybavení PAMIR7000 se slevou cca 30% (velkoobchodní ceny) a dále zvýhodněného nákupu se slevou až 30% vybavení značek Pinguin, Singing Rock, Grivel, Lanex. Mačky, cepíny, přilby, karabiny či úvazky je možné půjčit v půjčovně CK – viz odkaz Půjčovna.

VÁHOVÉ LIMITY ZAVAZADEL
Standardně 23 kg odbavených zavazadel a 8 kg příručního zavazadla. Upřesníme po nákupu letenek dle pravidel konkrétní letecké společnosti.

VÍZA A POVOLENÍ
ČR i SR má s Keňou i Tanzánií vízový styk. Vízum je elektronické a je zahrnuto v ceně expedice. Vízum do Tanzanie se bude řešit na hraničním přechodu a není zahrnuto v ceně.

MÍSTNÍ ÚTRATA
Na místě počítejte s běžnou osobní útratou za jídlo a pití. Doporučujeme kapesné cca 300 USD plus poplatky za NP - budou upřesněny na podzim 2023. Na nepopulární spropitné na konci výstupu na Kilimandžáro počítejte s částkou okolo 100 - 150 USD. To by mělo stačit, i když personál počítá se spropitným ve výši 10% ceny balíčku, tj. cca 200 USD.

Formality: na výpravu je nutný cestovní pas platný minimálně do února 2025. Zájemce o účast vyplní přihlášku a odešle ji do CK (stačí elektronicky), dále postupuje dle pokynů CK. Platbou zálohy se klient stává účastníkem expedice s rezervovaným místem (nikoliv sepsáním smlouvy). Doplatek musí být zaslán nejpozději 40 dní před odjezdem. V opačném případě zaniká nárok na slevy a klient riskuje vyloučení z expedice bez nároku na náhradu. Platba za letenku proběhne do 5 dní od vydání pokynu CK k platbě (záleží na libovůli letecké společnosti), cenu letenky nelze vzhledem k vývoji cen ropy nijak předpovědět.

PAMiR7000 PAMiR7000 PAMiR7000 PAMiR7000 PAMiR7000

copyright PAMIR7000, anno 2023