PAMiR7000

HOME | KONTAKT | KE STAŽENÍ | CHATA VERCHOVINA | PŮJČOVNA | ZPRÁVY Z AKCÍ

EXPEDICE 2021

ELGON A MOUNT KENYA - NEJVYŠŠÍ HORY V KENI | 12 DNÍ (LISTOPAD/PROSINEC)

HORY A DŽUNGLE KOSTARIKY - BEZ TESTU| 11 DNÍ (LEDEN)

TO NEJLEPŠÍ Z PANAMY - TEST NA LETIŠTI| 9 DNÍ (LEDEN)

KOSTARIKA & PANAMA | 18 DNÍ (LEDEN)

KILIMANDŽÁRO KEŇSKOU CESTOU RONGAI - BEZ TESTU| TANZANIE | 8 DNÍ (ÚNOR)

PLÁNĚ SERENGETI A JEZERA VIKTORIINO & TANGANJIKA - BEZ TESTU | TANZANIE | 10 DNÍ (ÚNOR)

KILIMANDŽÁRO, SERENGETI A VELKÁ JEZERA - BEZ TESTU | TANZANIE | 16 DNÍ (ÚNOR)

TENT PEAK 5663 M, ANNAPURNA BASE CAMP A NOSOROŽCI CHITWANU | NEPÁL | 15 DNÍ (DUBEN)

ARARAT 5156 M A PAMÁTKY KURDISTÁNU - BEZ TESTU | TURECKO | 7 DNÍ (DUBEN/KVĚTEN)

Další akce (Sumatra, Peru, Fanské hory, Nun, Elbrus...) budeme přidávat podle aktuální situace

> PROGRAM CK > EXPEDICE 2021 > KILIMANDŽÁRO KEŇSKOU CESTOU RONGAI

KILIMANDŽÁRO KEŇSKOU CESTOU RONGAI | TANZANIE

TANZANIE JE BEZ TESTU - můžeme prostě jen přiletět

Kilimandžáro je jen jedno, proto debaty o ceně permitu jsou zcela bezpředmětné...

Cesta Rongai ze strany keňských hranic je nejméně chozená a je zde nejméně lidí

Cesta vede kolem pětitisícovky Mawenzi, třetí nejvyšší hory Afriky

Akci si můžete prodloužit o pokračování na pláně Serengeti a na velká jezera

PAMiR7000

20. - 28. února 2021 (9 dní)

17 900 Kč plus poplatky za NP Kilimanjaro ve výši 1750 USD plus letenka (již od 15 000 Kč)

minimální počet účastníků 4

UPOZORNĚNÍ
Horské aktivity a horolezectví jsou rizikové sporty s rizikem osobního zranění či poškození či ztráty majetku. Účastníci si toho musí být vědomi a přijmout toto osobní riziko a nést jeho případné následky. Ačkoliv se CK maximálně snaží vyvarovat se jakýchkoliv změn v programu, tyto nelze u expedičních zájezdů nikdy zcela vyloučit. Proto si vyhrazujeme právo operativně měnit program na místě dle změn letových řádů, politické nestability či přírodních katastrof a vlivů. Je nutné si uvědomit, že jsou věci, které CK nemůže ovlivnit, a proto Vás žádáme o pochopení a trpělivost.

Program

1. den odlet z Prahy na letiště Kilimanjaro v Tanzanii, přílet, transfer do hotelu

2. den po snídani přesun auty k bráně Rongai a výstup pralesem až na hranu vřesovcových lesů na severní straně Kilimandžára do Simba campu, 2625 m vysoko. Nocleh ve stanu, oběd, večeře.

3. den celodenní výstup různými vegetačními pásy tropických velehor na začátek kamenitých plání do kempu u jeskyně Kikelewa 3630 m vysoko. Nocleh ve stanu, snídaně, oběd, večeře.

4. den po předchozím celodenním pochodu nás čeká polodenní výstup k jezírku Mawenzi pod zubatý vrchol Mawenzi. Tábořiště je ve výšce 4330 m a nebudeme kvůli aklimatizaci pokračovat dále. Odpoledne se zajdeme aklimatizačně projít k chatě Mawenzi 4600 m pod západní stěnu tohoto štítu, který je z ostatních tras na Kili zcela nedostupný. Nocleh ve stanu, snídaně, oběd, večeře.

5. den polodenní etapa (rychleji postupovat nebudeme kvůli nadmořské výšky) na kemp Kibo 4703 m. Na této etapě přejdeme široké sedlo (The Saddle) - měsíční krajinu mezi Mawenzi a Kibem. Nocleh ve stanu, snídaně, oběd, večeře.

6. den VRCHOLOVÝ DEN, výstup kolem Východních ledových polí na hranu kráteru Kiba v místě Gilman´s point, pokračování na nejvyšší vrchol Uhuru 5895 m. VRCHOL! Sestup na východní stranu do kempu Horombo na klasické Coca Cola route (Marangu route), po které chodí všichni důchodci ze západu :-) Nocleh ve stanu, snídaně, oběd, večeře.

7. den sestup trasou Marangu (tím zkompletujeme přechod Kilimendžára a absolvování dvou různých tras na vrchol) pod hory, transfer do hotelu, odpočinek

8. den ranní safari v NP Tarangire, odpoledne návrat na letiště a odlet domů

PAMiR7000

Cena zahrnuje: letenku, transfery na akci dle programu, 2x ubytování se snídaní v Moshi, výstup na Kilimandžáro (vstupy do NP, průvodci, kuchař, nosiči, 3x denně strava, agenturní stany a matrace, nádobí - kompletní servis pro výstup), organizační zajištění, český horský průvodce (plynulá angličtina), ročenka VERTIGO, mapové podklady, sleva na vybavení PAMIR7000 ve výši 30% (neplatí pro péřové spací pytle).

Cena nezahrnuje: vízum 50 USD, osobní útratu, spropitné personálu na Kilimandžáru (cca 50 - 100 USD - je to obvyklé a pokud s tím máte mít na konci problém, raději se na tuto akci nehlaste), závěrečné safari - cesta a vstup do NP

PAMiR7000

SLEVY A STORNO Řídí se obecnými předpisy Pamir7000. Naleznete na našem webu.

NÁROČNOST
Bezproblémový výstup na nejvyšší horu Afriky s plným agenturním zajištěním. Denní dávky pochodu jsou do 6 hodin (kromě vrcholového dne), každý si nese jen malý batůžek, vše ostatní nesou nosiči. Během výstupu i safari máme zajištěnu stravu 3x denně.

PAMiR7000

TYPICKÝ DEN NA HORÁCH
Ráno vás probudí nosiči s teplou vodou na ranní hygienu. Po snídani připravíme zavazadla pro nosiče a vyrazíme na výstup. Během výstupu budeme mít oběd předem připravený našimi kuchaři a odpoledne dorazíme do již postavených stanů v dalším táboře. Večer je opět teplá večeře.

VEDOUCÍ
Český horský průvodce dle platné legislativy ČR se znalostí vedení skupin v horách a poskytnutí první pomoci v horách. Znalost angličtiny (plynule).

PAMiR7000

POČASÍ
Období naší návštěvy je nejlepším pro vysokohorskou turistiku. Je to suchá sezóna. Zapršet ovšem může v horách kdykoliv. Teploty v nížině čekejte okolo 25 stupňů, na horách pak méně, v noci teploty kolem nuly, vrcholové ranní teploty jsou okolo mínus 10-15 stupňů.

JAK SE SBALIT
Vzhledem ke kompletnímu zajištění akce ze strany agentury lze na akci odletětě i s příručním batohem (ověřeno, vyzkoušeno).

UBYTOVÁNÍ A STRAVOVÁNÍ
V Moshi budeme nocovat v hotelu, na Kilimandžáru v agenturních stanech (spacák vlastní) - vše zajištěno, nic není nutné brát s sebou.

PAMiR7000

KOMUNIKACE A ELEKTŘINA
Během pobytu v nížině bude možnost nabíjet spotřebiče bez omezení. Také GSM signál je v nížinách dostupný.

JAZYK A ČAS
V Tanzanii se nejlépe domluvíte anglicky nebo svahilsky. Časový posun je plus 2 hodiny.

ZDRAVÍ
Vedoucí akce je proškolen Horskou službou ČR pro poskytnutí první pomoci v horách. Má s sebou klasickou lékárničku. Každý je povinen mít s sebou osobní lékárnu s následujícím složením: obvaz obyčejný i elastický, náplasti, léky proti horečce (Paralen), bolení hlavy (Ibuprofen) a průjmu (Endiaron, Reasec, Imodium, Ercefuryl či jiné). Na akci není problém s kvalitou pitné vody. Na akci není nutné žádné očkování, ale doporučujeme žloutenku A+B. Může být vyžadována žlutá zimnice - doporučujeme očkování.

PAMiR7000

POJIŠTĚNÍ
Pro horské aktivity doporučujeme pojištění přes Český horolezecký svaz, které vyřídíte online na www.horosvaz.cz. Naopak důrazně NEDOPORUČUJEME pojištění u Alpinverein. Důvody naleznete ZDE. To nemluvíme o tom, kolik organizací dnes OEAV nabízí a dokonce si na to platí reklamu v médiích - zda je to o byznyse nebo o službě horalům a horolezcům - nechť každý zváží sám.

NADMOŘSKÁ VÝŠKA
Na expedici se budeme pohybovat ve velkých nadmořských výškách, problémy s výškovou nemocí jsou zde však řídké. Výstup po vlastních nohách zaručí dostatečnou aklimatizaci pro výstupy v horách.

VYBAVENÍ
Seznam vybavení zašleme přihlášeným účastníkům v předstihu. Všichni účastníci mají možnost nákupu vybavení PAMIR7000 se slevou cca 30% (velkoobchodní ceny) a dále zvýhodněného nákupu se slevou až 30% vybavení značek Pinguin, Singing Rock, Grivel, Lanex. Mačky, cepíny, přilby, karabiny či úvazky je možné půjčit v půjčovně CK – viz odkaz Půjčovna.

VÁHOVÉ LIMITY ZAVAZADEL
Standardně 20 kg odbavených zavazadel (vnitrostátní lety) a 8 kg příručního zavazadla. Upřesníme po nákupu letenek dle pravidel konkrétní letecké společnosti.

VÍZA A POVOLENÍ
ČR i SR má s Tanzanií vízový styk, vízum dostaneme za 50 USD na letišti po příletu.

MÍSTNÍ ÚTRATA
Na místě počítejte s běžnou osobní útratou za jídlo a pití. Doporučujeme kapesné cca 150-200 USD.

Formality: na výpravu je nutný cestovní pas. Zájemce o účast vyplní přihlášku a odešle ji do CK (stačí elektronicky), dále postupuje dle pokynů CK. Platbou zálohy se klient stává účastníkem expedice s rezervovaným místem (nikoliv sepsáním smlouvy). Doplatek musí být zaslán nejpozději 40 dní před odjezdem. V opačném případě zaniká nárok na slevy a klient riskuje vyloučení z expedice bez nároku na náhradu. Platba za letenku proběhne do 5 dní od vydání pokynu CK k platbě (záleží na libovůli letecké společnosti), cenu letenky nelze vzhledem k vývoji cen ropy nijak předpovědět.

PAMiR7000

copyright PAMIR7000, anno 2021