PAMiR7000

HOME | KONTAKT | KE STAŽENÍ | CHATA VERCHOVINA | PŮJČOVNA | ZPRÁVY Z AKCÍ

EXPEDICE 2021

ELGON A MOUNT KENYA - NEJVYŠŠÍ HORY V KENI | 12 DNÍ (LISTOPAD/PROSINEC)

HORY A DŽUNGLE KOSTARIKY - BEZ TESTU| 11 DNÍ (LEDEN)

TO NEJLEPŠÍ Z PANAMY - TEST NA LETIŠTI| 9 DNÍ (LEDEN)

KOSTARIKA & PANAMA | 18 DNÍ (LEDEN)

KILIMANDŽÁRO KEŇSKOU CESTOU RONGAI - BEZ TESTU| TANZANIE | 7 DNÍ (ÚNOR)

PLÁNĚ SERENGETI A JEZERA VIKTORIINO & TANGANJIKA - BEZ TESTU | TANZANIE | 10 DNÍ (ÚNOR)

KILIMANDŽÁRO, SERENGETI A VELKÁ JEZERA - BEZ TESTU | TANZANIE | 16 DNÍ (ÚNOR)

TENT PEAK 5663 M, ANNAPURNA BASE CAMP A NOSOROŽCI CHITWANU | NEPÁL | 15 DNÍ (DUBEN)

ARARAT 5156 M A PAMÁTKY KURDISTÁNU - BEZ TESTU | TURECKO | 7 DNÍ (DUBEN/KVĚTEN)

Další akce (Sumatra, Peru, Fanské hory, Nun, Elbrus...) budeme přidávat podle aktuální situace

> PROGRAM CK > EXPEDICE 2021 > KOSTARIKA

HORY A DŽUNGLE KOSTARIKY

KOSTARIKA NEVYŽADUJE TEST NA COVID - jen měří teplotu po příletu

Kostarické Kordillery navštívíme jak v oblasti Hory Mrtvých v oblasti národního parku Quetzal, tak v oblasti nejvyšší hory Chirripó a také v oblasti NP Juan Castro Blanco

Koupání na pacifickém pobřeží si užijeme v napřístupné Bahia Drake, odkud také vyrazíme do pravé džungle NP Corcovado

Mlžné lesy i smaragdový pták quetzal jsou symbolem kostarických hor

Akci je vhodné kombinovat s pokračováním do Panamy

PAMiR7000

8. - 18. ledna 2021 (11 dní)

4 účastníci: 28 900 Kč plus letenka (již od 12 000 Kč)

5-6 účastníků: 24 900 Kč plus letenka (již od 12 000 Kč)

7 a více účastníků: 19 900 Kč plus letenka (již od 12 000 Kč)

maximální počet účastníků 9

UPOZORNĚNÍ
Horské aktivity a horolezectví jsou rizikové sporty s rizikem osobního zranění či poškození či ztráty majetku. Účastníci si toho musí být vědomi a přijmout toto osobní riziko a nést jeho případné následky. Ačkoliv se CK maximálně snaží vyvarovat se jakýchkoliv změn v programu, tyto nelze u expedičních zájezdů nikdy zcela vyloučit. Proto si vyhrazujeme právo operativně měnit program na místě dle změn letových řádů, politické nestability či přírodních katastrof a vlivů. Je nutné si uvědomit, že jsou věci, které CK nemůže ovlivnit, a proto Vás žádáme o pochopení a trpělivost.

Program

1. den odlet z Prahy do San José, díky časovému posunu přílet tentýž den večer, odjezd na nocleh do San José

2. den odjezd do mlžných lesů národního parku PN Los Quetzales, kde je největší šance na spatření kostarického symbolu - ptáka quetzala, nocleh v lodgi, túra mlžnými les, Mlžný les je speciální typ deštného pralesa v horách středoamerických Kordiller ve výškách 2000 - 3000 metrů. Většina srážek zde má formu mlhy.

3. den přejezd pod hory Cordillera de Talamanca, nejvyšší pohoří v Kostarice. Koupání ve vodopádech v horské džungli, odpočinek.

4. den první den výstupu na vrchol Chirripó, nejvyšší vrchol Kostariky, vysoký 3820 m.

5. den výstup do vrcholové části, kromě vrcholu Chirripó zdoláme také sousední vrcholy Crestones a Ventisqueros

6. den sestup pod hory a odjezd do ospalé vesnice Sierpe, odkud přejedeme soukromou lodí na ubytování v tropickém ráji Bahia Drake na pacifickém pobřeží

7. den celůý den šnorchlování, koupání, jízda na kánoích v Bahia Drake a okolí

8. den celodenní výlet do NP Corcovado, pravé tropické džungle Latinské Ameriky

9. den odjezd lodí zpět do Sierpe, přejezd autem do NP Juan Castro Blanco, krátký výstup na jezero v horách Pozo Verde a přejezd na ubytování do Bajos del Toro

10. den návštěva úžasného vodopádu del Toro, odjezd na letiště na odpolední odlet z Kostariky - buď na pokračování naší akce v Panamě nebo do Česka

11. den přílet do ČR

PAMiR7000

Cena zahrnuje: letenku, všechny pozemní transfery na akci dle programu pronajatým autem, které budeme mít stále k dispozici, organizační zajištění, zajištění ubytování, český horský průvodce (plynulá angličtina, základní španělština), ročenka VERTIGO, mapové podklady, sleva na vybavení PAMIR7000 ve výši 30% (neplatí pro péřové spací pytle).

Cena nezahrnuje: ubytování, vstupy do NP, aktivity v NP Corcovado, neuvedené služby a osobní útratu

PAMiR7000

SLEVY A STORNO Řídí se obecnými předpisy Pamir7000. Naleznete na našem webu.

NÁROČNOST
Túry jsou jednoduché a zvládnutelné každým turistou. V horách budeme spát v útulnách. Stan nebude potřeba.

PAMiR7000

VEDOUCÍ
Český horský průvodce dle platné legislativy ČR se znalostí vedení skupin v horách a poskytnutí první pomoci v horách. Znalost angličtiny (plynule) a základní španělštiny.

PAMiR7000

POČASÍ
Období naší návštěvy je nejlepším pro podniknuté aktivity, je to suchá sezóna ve Střední Americe v místech, kde se sezóna dělí na suchou a vlhkou.

JAK SE SBALIT
Na krátké túry je dobrý malý batoh (příruční z letadla), na tu třídenní pak střední, protože budeme potřebovat karimatku a spacák. V teplém tropickém klimatu platí - čím méně věcí, tím lépe. Na místě vše koupíme a spát budeme jinak denně pod střechou.

UBYTOVÁNÍ A STRAVOVÁNÍ
Během programu budeme denně nocovat v hotýlcích střední a levné kategorie. Dvoudenní túru absolvujeme ve útulně. V nížině denně možnost nákupu potravin i stravy v restauraci.

PAMiR7000

KOMUNIKACE A ELEKTŘINA
Během pobytu bude možnost nabíjet spotřebiče bez omezení. Také GSM signál je v dostupný. Pozor je nutný adaptér na americký standard.

JAZYK A ČAS
Jako komunikační jazyk slouží španělština a angličtina. Časový posun je mínus 7 hodin.

ZDRAVÍ
Vedoucí akce je proškolen Horskou službou ČR pro poskytnutí první pomoci v horách. Má s sebou klasickou lékárničku. Každý je povinen mít s sebou osobní lékárnu s následujícím složením: obvaz obyčejný i elastický, náplasti, léky proti horečce (Paralen), bolení hlavy (Ibuprofen) a průjmu (Endiaron, Reasec, Imodium, Ercefuryl či jiné). Na akci není problém s kvalitou pitné vody. Na akci není povinné žádné očkování, ale doporučujeme žloutenku A+B.

POJIŠTĚNÍ
Doporučujeme pojištění zahrnující VHT pro celou dobu akce.

NADMOŘSKÁ VÝŠKA
Bez rizika.

VYBAVENÍ
Seznam vybavení zašleme přihlášeným účastníkům v předstihu. Všichni účastníci mají možnost nákupu vybavení PAMIR7000 se slevou cca 30% (velkoobchodní ceny) a dále zvýhodněného nákupu se slevou až 30% vybavení značek Pinguin, Singing Rock, Grivel, Lanex. Mačky, cepíny, přilby, karabiny či úvazky je možné půjčit v půjčovně CK – viz odkaz Půjčovna.

VÁHOVÉ LIMITY ZAVAZADEL
Standardně 20 kg odbavených zavazadel a 8 kg příručního zavazadla. Upřesníme po nákupu letenek dle pravidel konkrétní letecké společnosti.

VÍZA A POVOLENÍ
ČR i SR má s Kostarikou bezvízový styk.

MÍSTNÍ ÚTRATA
Na místě počítejte s běžnou osobní útratou za jídlo a pití. Doporučujeme kapesné cca 200 - 300 USD.

Formality: na výpravu je nutný cestovní pas platný ještě rok po ukončení akce. Zájemce o účast vyplní přihlášku a odešle ji do CK (stačí elektronicky), dále postupuje dle pokynů CK. Platbou zálohy se klient stává účastníkem expedice s rezervovaným místem (nikoliv sepsáním smlouvy). Doplatek musí být zaslán nejpozději 40 dní před odjezdem. V opačném případě zaniká nárok na slevy a klient riskuje vyloučení z expedice bez nároku na náhradu. Platba za letenku proběhne do 5 dní od vydání pokynu CK k platbě (záleží na libovůli letecké společnosti), cenu letenky nelze vzhledem k vývoji cen ropy nijak předpovědět.

PAMiR7000

copyright PAMIR7000, anno 2020