PAMiR7000

HOME | KONTAKT | KE STAŽENÍ | CHATA VERCHOVINA | PŮJČOVNA | ZPRÁVY Z AKCÍ

ZIMA 2022

LEDOVÉ LEZENÍ VE VYSOKÝCH TATRÁCH | SLOVENSKO

LYŽOVÁNÍ A SKIALP V MAKEDONII A KOSOVU

TURISTIKA 2022

HORY, ŘEKY A PAMÁTKY ALBÁNIE A MAKEDONIE

GROSSGLOCKNER PŘES HOFMANNŮV LEDOVEC | RAKOUSKO

TRADIČNÍ JARNÍ ALPY | RAKOUSKO

> PROGRAM CK > PROGRAM 2022 > SRBSKO

VÍKENDOVÝ TREKKING V SRBSKU

Treky v srbských horách vás přivedou do nejvyššího pohoří Stará Planina a do Srbských Karpat. Neuvěřitelně barevný a pestrý program.

Noclehy budou jak ve stanu, tak v hotelu

Na začátku června jsou hory ještě krásně zelené a vodopády mají plno vody

JEN 2 DNY DOVOLENÉ, navíc jedeme čtvrtek - pondělí, abychom se vyhnuli zácpám na hranicích HU-SRB v pátek a neděli!

2.-6. června, 4900,- Kč

1. den, odjezd z ČR ve večerních hodinách - čtvrtek (18,00 Ostrava, 20,00 Brno)

2. den, ráno příjezd do Srbska a zamíříme ihned do Srbských Karpat. Brzy ráno si projdeme krátkou Via Ferratu Gornjak na vyhlídkový vrchol Mali Vukan. Odtud přejedeme do obce Majdanpek, kde si prohlédneme naprosto brutální měděný povrchový důl provozovaný dnes Číňany. Odpolední túra povede na vrchol Veliki Krš v Srbských Alpách a před cestou do Pirotu na nocleh se ještě zastavíme na vyhlídku na dramtickou soutěsku Rgot s unikátními železničními tunely. Nocleh v hotelu v Pirotu.

3. den, ráno vyrazíme na hřeben Staré Planiny na ponorný vodopád Ponor - obrovské propadání vody na hřebeni hor. Cílem bude plošina pod vrcholem Kopren, který spadá strmě na bulharskou stranu, ale na srbské straně najdeme druhé nejvyšší vodopády (Koprenské) a také vodpád Tri kladenca, nocleh ve stanu na hřebeni

4. den, přes vrchol Tri čuke dojdeme zpět k dodávce a vyrazíme pod ikonický vrchol Rtanj, nejvyšší horu Srbských Karpat, která má údajně mystické účinky

5. den, výstup na vrchol Rtanj dramatickou cestou Sever a Super sever po vápencových bralech, odpoledne odjezd domů, pokud zbyde čas, dáme si krátkou zastávku na Petrovaradínské pevnosti v Nové Sadu, tzv. Gibraltar na Dunaji

PAMiR7000

Cena zahrnuje dopravu mikrobusem po celou dobu akce, průvodce, mapové materiály, zajištění ubytování, organizační zabezpečení, pojištění CK proti úpadku, ročenku VERTIGO.

Cena nezahrnuje 3x ubytování v hotelu (cca 15 EUR/nocleh), stravu

PAMiR7000

Ubytování 2x v hotelu, 1 noc ve vlastním stanu

Pojištění není součástí ceny zájezdu, každý klient si řeší vlastní zdravotní/úrazové pojištění sám.

PAMiR7000

Nutné vybavení: oblečení na turistiku i na pohodu v nížinách, brýle, krém proti slunci, pevná turistická obuv, stan, karimatka, spacák, vaření.

Náročnost: jedná se o turistiku, kterou zvládne každý turista

Formality: na akci stačí občanský průkaz. Zájemce o účast vyplní přihlášku a odešle ji do CK (stačí elektronicky), dále postupuje dle pokynů CK.

PAMiR7000

copyright PAMIR7000, anno 2022