PAMiR7000

HOME | KONTAKT | KE STAŽENÍ | CHATA VERCHOVINA | PŮJČOVNA | ZPRÁVY Z AKCÍ

AKCE PRO SKUPINY

ČERNOHORSKÉ TÚRY | ČERNÁ HORA

MAKEDONIE - TO NEJLEPŠÍ

BULHARSKÉ HORY | BULHARSKO

ALBÁNSKÉ HORY | ALBÁNIE

LETNÍ TURISTIKA NA FAGARAŠI | RUMUNSKO

PODKARPATSKÁ RUS - TO NEJLEPŠÍ

NEJVYŠŠÍMI HORAMI KARPAT | RUMUNSKO

> PROGRAM CK > AKCE PRO SKUPINY > MAKEDONIE

MAKEDONIE - TO NEJLEPŠÍ

Makedonie je jedna z našich nejoblíbenějších destinací na Balkáně. Těžko si představit barvitější kombinaci historických památek, přírodních krás a dobrého jídla a pití. Letošní léto vyrážíme do této překrásné země na túry ve vybraných pohořích. Navštívíme překrásnou Šar planinu, neznámou Vracu, unikátní Pelister a k tomu vybrané lahůdky z podhůří. Jako bonus vystoupíme na nejvyšší vrchol Albánie a Makedonie, horu Korab.

PRO SKUPINY DO 8 OSOB TUTO AKCI USPOŘÁDÁME VE VÁMI ZVOLENÉM TERMÍNU ZA CENU 44 900 Kč

>FOTOGALERIE

Program je možné jakkoliv modifikovat dle Vašich připomínek.

1. den odjezd z ČR ve večerních hodinách (pátek)

2. den příjezd do Makedonie, návštěva Skopje, hlavního města země zničeného zemětřesením (pevnost Kala a starý trh je nově zrekonstruován) a Tetova, etnicky albánského města v severozápadní Makedonii (prhlídka tureckých lázní a barevné mešity Šarena džamija, výjezd do pohoří Šar planina do střediska Popova Šapka. Ubytování na horské chatě, odpočinek po cestě, příprava na další turistické dny.

3. den celodenní túra na nejvyšší vrchol Šaru, Titov vrv (2747m), okružní a poměrně dlouhá trasa, nocleh na horské chatě.

4. den celodenní túra do divoké skalní rokle Ališnice spojená s návštěvou albánských vesnic Vešala, Brodec, Bozovci pod hraničním hřebenem s Kosovem, návrat na ubytování na horské chatě.

5. den oddechová polodenní túra na Bogovinsko jezero v pohoří Vraca pod vrcholem Bristavac, přejezd do NP Mavrovo, ubytování u horské přehrady.

6. den celodenní výstup na vrchol Korab, nejvyšší vrchol Makedonie a Albánie (2756 m), od pohraniční strážnice Stara Karaula (1450m) zabere vástup 3-4 hodiny až k vrcholovému sloupu

7. den přejezd do historického Ochridu, prohlídka města (UNESCO) - Sv. Joan, antický amfiteátr, Samuelova pevnost a další, koupání v Ochridském jezeře, možnost projížďky na lodi, přejezd do nedalekého NP Pelister na řeckých hranicích

8. den celodenní túra v NP Pelister, výstup na stejnojmenný nejvyšší vrchol pohoří 2601m vysoký po tzv. Rocky trail, sestup je možný jinou trasou, odpoledne prohlídka naučné stezky Soluňské fronty (1. světová válka)

9. den návštěva Bitoly (kdysi Manastir, přirozené hlavní město této části Balkánu, také město konzulátů) a vykopávek hlavního města Alexandra Makedonského - Heraclea, v odpoledních hodinách odjezd do ČR

10. den příjezd do ČR v dopoledních hodinách (neděle)

Cena zahrnuje dopravu mikrobusem (8 osob), průvodce, mapové materiály, pojištění CK proti úpadku, organizační zabezpečení, ročenka VERTIGO

Cena nezahrnuje ubytování v penzionech v ceně 10 EUR osoba/noc splatné na místě

Ubytování v penzionech pod horami, možnost také ve stanu.

Pojištění není součástí ceny zájezdu, každý klient si řeší vlastní zdravotní/úrazové pojištění sám.

Nutné vybavení: pevná obuv, brýle a krém proti slunci, oblečení do hor. Veškeré jídlo je možné koupit na místě, není nutné vozit z domova. Stejně tak je možné (a vhodné) stravovat se na místě v restauracích a poznat tak barvitou místní kuchyni. Věci na stanování a nocování v přírodě.

Náročnost: jedná se o jednodenní túry zvládnutelné běžným turistou.

Typický den na horách: ranní start na túru okolo 8,00, celodenní pochod, většinou bez možnosti občerstvení na horské chatě, konec túry okolo 16,00.

Počasí: v tuto dobu bývá většinou stabilní krásné počasí na celém Balkáně.

Jak se sbalit: do mikrobusu si každý vezme 1 tašku/batoh bez věcí navěšených zvenčí batohu, které znemožňují normální nabalení zavazadlového prostoru, k tomuto batohu nebude během přepravy přístup. Do auta je možné vzít 1 ks malého příručního batohu (pití, doklady). není možné naložit zásoby piva/nealka apod. Během přesunů bude možné nechat přebytečné věci v buse.

Komunikace, elektřina: celou dobu bude pokrytí mobilním signálem a každý den bude možnost dobíjet el.spotřebiče.

Jazyk a čas: v oblasti se mluví makedonsky, což je jazyk vzdáleně srozumitelný češtině.

Zdraví: vedoucí akce je proškolen Horskou službou ČR pro poskytnutí první pomoci v horách. Má s sebou klasickou lékárničku. Každý je povinen mít s sebou osobní lékárnu s následujícím složením: obvaz obyčejný i elastický, náplasti, léky proti horečce (Paralen), bolení hlavy (Ibuprofen) a průjmu (Endiaron, Reasec, Imodium, Ercefuryl či jiné). Na akci není problém s kvalitou pitné vody. Na akci není nutné žádné očkování. Doporučujeme žloutenku A+B.

Místní útrata: doporučujeme kapesné 100-150 EUR.

Formality: na výpravu stačí občanský průkaz, lepší je však pas. Zájemce o účast vyplní přihlášku a odešle ji do CK (stačí elektronicky), dále postupuje dle pokynů CK

copyright PAMIR7000, anno 2013