PAMiR7000

HOME | KONTAKT | KE STAŽENÍ | CHATA VERCHOVINA | PŮJČOVNA | ZPRÁVY Z AKCÍ

EXPEDICE 2017

ACONCAGUA 6962 M PŘES POLSKÝ LEDOVEC | ARGENTINA | 22 DNÍ

VIRUNGA - TEMNÉ SRDCE AFRIKY | RWANDA a KONGO | 9 DNÍ

SKITOURING V RUSKÉ ARKTIDĚ A MURMANSK | RUSKO | 7 DNÍ

BĚŽKY VE FINSKÉM LAPONSKU | 10 DNÍ

VELKÝ OKRUH UZBEKISTÁNEM | 6 DNÍ

MONT BLANC CESTOU PRVOVÝSTUPCŮ | FRANCIE | 7 DNÍ

TREKKING V ARMÉNII | 8 DNÍ

6. HOROLEZECKÝ TÁBOR NA KAVKAZE - JIŽNÍ ŠCHARA | GRUZIE | 8 DNÍ

TURISTICKÉ TOULKY SVANETIÍ | GRUZIE | 8 DNÍ

ELBRUS A ARCHYZ, KAVKAZ | RUSKO | 10 DNÍ

STOK KANGRI A KANGYATSE - ŠESTITISÍCOVKY LADAKHU | INDIE | 16 DNÍ

PRVOVÝSTUPY V PAMIROALAJI | KYRGYZSTÁN | 14 DNÍ

PIK KORŽENĚVSKÉHO 6050 M | KYRGYZSTÁN | 14 DNÍ

PIK LENINA 7134 M | KYRGYZSTÁN | 17 DNÍ

KAMČATSKÉ VULKÁNY | RUSKO | 14 DNÍ

HIMLUNG 7126 M| NEPÁL | 22 DNÍ

CORDILERA COCUY A LOS NEVADOS | KOLUMBIE | 14 DNÍ

> PROGRAM CK > EXPEDICE 2017 > NEPÁL

HIMLUNG 7126 M | NEPÁL

Vleká himalájská expedice na sedmitisícový kopec v oblasti mezi Manaslu a Annapúrnou

Klasická expedice se vším všudy, co k Himaláji patří - nosiči, styčný důstojník, základní tábor

Startujeme v lese v dolině vedoucí do Manangu a pokračujeme až na morény ledovce Pangri

Dostatek času na aklimatizaci a výstup zvyšuje šance na vrchol

Naar a Phu jsou tzv. Ztracená údolí, oběma prostoupíme na cestě k hoře

PAMiR7000

28. září - 21. října 2017 (23 dní)

1 990 USD plus letenka (cca 17 000 Kč)

minimální počet účastníků 6

UPOZORNĚNÍ
Horské aktivity a horolezectví jsou rizikové sporty s rizikem osobního zranění či poškození či ztráty majetku. Účastníci si toho musí být vědomi a přijmout toto osobní riziko a nést jeho případné následky. Ačkoliv se CK maximálně snaží vyvarovat se jakýchkoliv změn v programu, tyto nelze u expedičních zájezdů nikdy zcela vyloučit. Proto si vyhrazujeme právo operativně měnit program na místě dle změn letových řádů, politické nestability či přírodních katastrof a vlivů. Je nutné si uvědomit, že jsou věci, které CK nemůže ovlivnit, a proto Vás žádáme o pochopení a trpělivost.

Program

1. den odlet z Prahy do Káthmándú

2. den přílet do KTM, transfer na hotel, odpočinek po letu, prohlídka KTM a okolí dle chuti

3. den celodenní přesun terénními auty do Koto v dolině Marsyangdi Nadi vedoucí do Manangu, nocleh ve stanech

4. den trek z Koto do Darmasaly 3230 m, nocleh ve stanech

5. den trek z Darmasaly do Kyangu 3930 m, nocleh ve stanu

6. den trek z Kyangu do Phu 4080 m, nocleh ve vesnici v lodgi

7. den výstup z Phu do BC Himlung 4800 m, vybudování BC

8. - 19. den výstup na vrchol Himlungu 7126 m

20. den sestup z BC do Phu, nocleh v lodgi

21. den sestup z Phu do Mety, nocleh ve stanu

22. den sestup z Mety do Koto, odjezd do KTM

23. den příjezd do KTM, noční odlet do ČR

PAMiR7000

Cena zahrnuje: zpáteční letenka do KTM, transfer z letiště do města a zpět, hotel v KTM dle programu, lodge v Phu dle programu, vstup do Annapurna NP, jeep KTM - Koto a zpět, climbing permit, styčný důstojník, guide/vedoucí/hlídač BC, agenturní poplatek, pojištění nepálského personálu, organizační zabezpečení, nepálské vízum, zdravotní dohled, zajištění nosičů, český horský průvodce (plynulá ruština a angličtina, základní španělština), zajištění společných jisticích prostředků pro výstup, ročenka VERTIGO, mapové podklady, sleva na vybavení PAMIR7000 ve výši 30% (neplatí pro péřové spací pytle).

Cena nezahrnuje: nosiče (každý podle váhy svých zavazadel - jeden batoh 30 kg do BC vyjde na 160 USD, do BC a zpět pak 280 USD), osobní útratu

Pamírský horský klub: přihláškou na akci se člen výpravy stává členem Pamírského horského klubu. Toto členství je bezplatné, lze jej kdykoliv zrušit prostým oznámením o zrušení. Členství jej opravňuje k čerpání slev na další akce (5 %) a k nákupu outdoorového vybavení PAMIR7000 za klientské ceny kdykoliv po akci v budoucnu.

PAMiR7000

SLEVY A STORNO Řídí se obecnými předpisy Pamir7000. Naleznete na našem webu.

NÁROČNOST
Jedná se o náročnou velehorskou akci, která předpokládá znalost pohybu v ledovcovém terénu. Pokud váháte, doporučujeme účast na naší akci Nácvik ledovcových technik. Na akci se nebudeme pohybovat ve skalním terénu. Budeme spát několik dní po sobě na ledovci nebo na sněhu, což je náročné jak na vybavení, tak na psychickou odolnost. Vyžadujeme zkušenosti s výškou minimálně 4000 metrů. Zavazadla do BC vynesou nosiči, na sestup si pak každý rzmyslí, zda ponese sám, nebo bude chtít nosiče i na sestup (za poplatek). V oblasti je přes den intenzivní sluneční záření. Náročnost kopce je hlavně v rovině psychické, kdy je nutné se vyrovnat s dlouhodobým nepohodlím a náročnosti vážné horské expedice. Pro celkové absolvování stačí dobrá fyzická kondice a psychická odolnost. Účastníky, kteří nebudou schopni absolvovat terén (tj. přecenili vlastní schopnosti a přihlásili se na akci, která není pro ně vhodná) bude moci vedoucí oficiálně vyloučit kdykoliv během akce z programu – v té chvíli přestávají být účastníky akce a vyčkají do ukončení akce v BC. Stejně tak lze naložit s účastníky, kteří svou nedostatečnou aklimatizací a nedostatečných odhadem vlastních schopnosti mohou ohrozit zbytek výpravy – zkušenosti z minulých výprav, kdy někteří lidé byli naprosto nesoudní k vlastnímu stavu.

PAMiR7000

TYPICKÝ DEN NA HORÁCH
Kromě vrcholového dne se startuje během rána či dopoledne (mezi 7,00 – 9,00).

VEDOUCÍ
Český horský průvodce dle platné legislativy ČR se znalostí vedení skupin v horách a poskytnutí první pomoci v horách. Znalost angličtiny a ruštiny (plynule).

POČASÍ
V období naší návštěvy je v Himaláji podzimní lezecká a treková sezóna, která je chladnější, než ta jarní, ale má krásnější a stabilnější počasí. Noční teploty mohou kdykoliv spadnout pod nulu i ve výškách kolem 4000 m. Denní jsou naopak teplé (10-15 stupňů) a sluneční záření je velmi intenzivní. V odpoledních hodinách hrozí srážky, v těchto místech většinou sněhové. Teploty za jasného počasí a bezvětří ve vrcholových částech bývají okolo mínus 20 stupňů. Vítr a nadmořská výška výrazně ovlivňují výslednou teplotu. Delší období nestabilního počasí v tomto období roku nebývají.

JAK SE SBALIT
Doporučujeme jeden velký batoh na expedici, se kterým se pak budeme pohybovat celou dobu. Malý batoh nevyužijete.Minimální litráž je 60 lt., lépe však 75 lt. Doporučujeme použít pytel na přepravu letadlem (viz náš e-shop).

UBYTOVÁNÍ A STRAVOVÁNÍ
V KTM budeme spát v hotelu, na treku ve vlastních stanech a v lodgi v Phu. V BC a na kopci budeme nocovat ve stanech. Kromě dní ve vesnicích a městech se budeme stravovat z vlastních zdrojů. Plynové bomby zakoupíme v Nepálu.

PAMiR7000

KOMUNIKACE A ELEKTŘINA
Během pobytu bude pokrytí signálem GSM pouze v KTM a po cestě. V horách bude spojení jen satelitním telefonem, který za poplatek (50 Kč minuta hovoru do ČR nebo 30 Kč SMS do ČR) mohou využívat všichni účastníci expedice.

JAZYK A ČAS
Ve Nepálu se nejlépe domluvíte anglicky, pokud ovšem neumíte plynule nepálsky.

ZDRAVÍ
Vedoucí akce je proškolen Horskou službou ČR pro poskytnutí první pomoci v horách. Má s sebou klasickou lékárničku. Každý je povinen mít s sebou osobní lékárnu s následujícím složením: obvaz obyčejný i elastický, náplasti, léky proti horečce (Paralen), bolení hlavy (Ibuprofen) a průjmu (Endiaron, Reasec, Imodium, Ercefuryl či jiné). Na akci není problém s kvalitou pitné vody. Na akci není nutné žádné očkování, ale doporučujeme žloutenku A+B, jako ostatně na všechny akce.

POJIŠTĚNÍ
Pro horské aktivity doporučujeme pojištění přes Český horolezecký svaz, které vyřídíte online na www.horosvaz.cz. Naopak důrazně NEDOPORUČUJEME pojištění u Alpinverein. Důvody naleznete ZDE. To nemluvíme o tom, kolik organizací dnes OEAV nabízí a dokonce si na to platí reklamu v médiích - zda je to o byznyse nebo o službě horalům a horolezcům - nechť každý zváží sám.

NADMOŘSKÁ VÝŠKA
Na expedici se budeme pohybovat ve velmi vysokých nadmořských výškách. Je vhodné aby účastníci již měli nějakou zkušenost s výškou za sebou. Pro vyvarování se problémům budeme postupovat pomalu a dodržovat pitný režim. Dále budeme sledovat příslušné zdravotní ukazatele (tlak, tep, nasycení krve kyslíkem), které budou indikovat možnost dalšího pokračování ve výstupu každého účastníka. Vedoucí akce má zkušenosti s vedením skupin nadmořských výškách okolo 7000m. CK zakazuje a naprosto se distancuje od laické aplikace léků na výškovou nemoc (Dexamethason, Nifedipin) či „preventivního“ užívání diuretik (Diluran) samotnými účastníky expedice, ať už ve formě tablet či injekcí. Jakékoliv problémy způsobené porušením tohoto pravidla nebude CK řešit.

VYBAVENÍ
Seznam doporučeného vybavení bude zaslán přihlášeným účastníkům. Všichni účastníci mají možnost nákupu vybavení PAMIR7000 se slevou cca 30% (velkoobchodní ceny) a dále zvýhodněného nákupu se slevou až 30% vybavení značek Pinguin, Singing Rock, Grivel, Lanex. Mačky, cepíny, přilby, karabiny či úvazky je možné půjčit v půjčovně CK – viz odkaz Půjčovna.

VÁHOVÉ LIMITY ZAVAZADEL
Standardně 23 nebo 30 kg odbavených zavazadel a 8 kg příručního zavazadla. Upřesníme po nákupu letenek dle pravidel konkrétní letecké společnosti.

VÍZA A POVOLENÍ
ČR i SR má s Nepálem vízový styk. Vízum je zahrnuto v ceně a vyřídíme jej po příletu do KTM. Všechna nutná povolení pro výstup na kopec jsou zahrnuta v ceně expedice.

MÍSTNÍ ÚTRATA
Na místě počítejte s běžnou osobní útratou za jídlo a pití. Doporučujeme kapesné cca 300 USD plus peníze na nosiče.

Formality: na výpravu je nutný cestovní pas platný do listopadu 2018. Zájemce o účast vyplní přihlášku a odešle ji do CK (stačí elektronicky), dále postupuje dle pokynů CK. Platbou zálohy se klient stává účastníkem expedice s rezervovaným místem (nikoliv sepsáním smlouvy). Doplatek musí být zaslán nejpozději 40 dní před odjezdem. V opačném případě zaniká nárok na slevy a klient riskuje vyloučení z expedice bez nároku na náhradu. Platba za letenku proběhne do 5 dní od vydání pokynu CK k platbě (záleží na libovůli letecké společnosti), cenu letenky nelze vzhledem k vývoji cen ropy nijak předpovědět.

PAMiR7000

copyright PAMIR7000, anno 2016