PAMiR7000

HOME | KONTAKT | KE STAŽENÍ | CHATA VERCHOVINA | PŮJČOVNA | ZPRÁVY Z AKCÍ

EXPEDICE 2024

SOPKY A MOŘE NIKARAGUY | NIKARAGUA | 9 DNÍ (LEDEN)

SIERRA NEVADA - PICO HUMBOLDT A BOLÍVAR | VENEZUELA | 7 DNÍ (LEDEN)

VELKÝ OKRUH KEŇOU S VÝSTUPEM NA MOUNT KEŇU | 11 DNÍ (ÚNOR)

VELKÝ OKRUH KEŇOU PRODLOUŽENÝ O PŘECHOD KILIMANDŽÁRA | 17 DNÍ (ÚNOR)

ZA ORANGUTANY A SOPKAMI NA SUMATRU | INDONÉSIE | 13 DNÍ (DUBEN)

TREKING NA SICÍLII S VÝSTUPEM NA ETNU | ITÁLIE | 5 DNÍ (KVĚTEN)

BOLÍVIJSKÉ ŠESTITISÍCOVKY A TREK KRÁLOVSKOU KORDILLEROU | BOLÍVIE | 16 DNÍ (KVĚTEN)

VODA A HORY JIŽNÍ ALBÁNIE - VJOSA A OSUMI

KAZAŠSKÝ ŤAN ŠAN | 12 DNÍ (ČERVEN)

K NEJVYŠŠÍM ŠTÍTŮM PYRENEJÍ | ŠPANĚLSKO | 6 DNÍ (ČERVEN)

FANSKÉ HORY A PAMÁTKY HEDVÁBNÉ STEZKY | TÁDŽIKISTÁN, UZBEKISTÁN | 10 DNÍ (ČERVENEC)

FANSKÉ HORY A PAMÁTKY HEDVÁBNÉ STEZKY PLUS ARALSKÉ MOŘE | TÁDŽIKISTÁN, UZBEKISTÁN | 13 DNÍ (ČERVENEC)

ŠTÍT KOMUNISMU 7495 M U PŘÍLEŽITOSTI 25 LET PAMIR7000 | TÁDŽIKISTÁN | 21 DNÍ (SRPEN)

TREK VYSOKÝM ALAJEM | KYRGYZSTÁN | 12 DNÍ (ZÁŘÍ)

PIN PARBATI - NEJKRÁSNĚJŠÍ INDICKÝ TREK | INDIE | 16 DNÍ (ŘÍJEN)

VIKTORIINY VODOPÁDY A ZIMBABWE | 12 DNÍ (LISTOPAD)

NEZNÁMÁ ERITREA | 9 DNÍ (PROSINEC)

> PROGRAM CK > EXPEDICE 2024 > PIN PARBATI TREK

PIN PARBATI - NEJKRÁSNĚJŠÍ INDICKÝ TREK | INDIE

V Himáčalpradéši na návětrné straně Himalájí je stejné střídání sezón, jako v Nepálu, vyrážet na trek tak budeme v říjnu

Ze starobylého Manali, východiska legendární silnice do Lehu v Ladakhu, se vydáme na přechod přes hlavní himalájský hřeben na jeho závětrnou stranu, do pouštního údolí Spiti s mnoha krásnými buddhistickými kláštery, které připomínají blízkost čínských hranic

Pin Parbati je nejkrásnější a nejoblíbenější trek v indickém Himaláji, překonává zaledněné pětitisícové sedlo Pin Parbati

Poznáme také některé základní památky v Dillí, kde se budeme hned po příletu aklimatizovat na exotické indické podmínky

PAMiR7000

6. - 20. října 2024

23 990 Kč plus letenka

minimální počet účastníků 1

UPOZORNĚNÍ
Horské aktivity a horolezectví jsou rizikové sporty s rizikem osobního zranění či poškození či ztráty majetku. Účastníci si toho musí být vědomi a přijmout toto osobní riziko a nést jeho případné následky. Ačkoliv se CK maximálně snaží vyvarovat se jakýchkoliv změn v programu, tyto nelze u expedičních zájezdů nikdy zcela vyloučit. Proto si vyhrazujeme právo operativně měnit program na místě dle změn letových řádů, politické nestability či přírodních katastrof a vlivů. Je nutné si uvědomit, že jsou věci, které CK nemůže ovlivnit, a proto Vás žádáme o pochopení a trpělivost.

Program

1. den odlet z Prahy/Vídně

2. den přílet do Dillí, transfer na ubytování. Během dne návštěva vybraných památek v Dillí, nocleh v hotelu

3. den celodenní dlouhý přesun do Manali autobusem, příjezd v noci na ubytování v hotelu

4. den celodenní odpočinek v Manali, nákup plynu, příprava na trek. Prohlídka Manali, hlavního města turistiky v Himáčalpradéši, nocleh v Manali

5. den přesun do Barsheni, východiska treku, a první část treku do Kheer Gangy (9 km, 2800 m)

6. den etapa 12 km do Tundabhúdže (3360 m), pomalu se dostáváme na horní hranici lesa

7. den etapa 16 km do Odi Thádž (3780 m)

8. den etapa 10 km do Mantalai 4100 m

9. den devátý den expedice se začneme výrazně zvedat pod ledovce hlavního hřebene a dosáhneme po 10 km základního tábora pod sedlem Pin Parbati ve výšce 4950 m. V tuto chvíli již budou všude kolem nás ledovce a zeledněné vrcholy vysoké přes 6000 metrů

10. den vyvrcholení expedice v podobě přechodu ledovcového sedla Pin Parbati 5319 m, kterým se dostaneme na závětrnou stranu Himalájí, 9 km, nocleh ve výšce 4400 m

11. den dlouhý sestup stále dolů do cílové vesnice Mud (23 km, 3800 m)

12. den vyzvednutí ve vesnici Mud a cesta do Manali, během které se zastavíme na klášterech Tabo a Dhankar v dolině Spiti, nocleh ve městečku Kaza

13. den prohlídka fantasticky umístěného kláštera Ki (Key) a přejezd do Manali na nocleh přes nový tunel pod himalájským hřebenem, nocleh v Manali

14. den přesun do Dillí na odlet zpět domů

15. den odlet domů, celodenní letecký přesun

PAMiR7000

Cena zahrnuje: letenku do Dillí, veškeré pozemní přesuny na akci dle programu (Dillí - Manali a zpět, Manali - začátek treku, konec treku - Manali), 3x ubytování v Manali, 1x ubytování v Kaza, 1x ubytování v Dillí, indické vízum do ceny 70 USD, kompletní organizační zajištění, zajištění jistících pomůcek na přechod ledovce, český horský průvodce (plynulá angličtina), ročenka VERTIGO, mapové podklady, sleva na vybavení PAMIR7000 ve výši 30% (neplatí pro péřové spací pytle).

Cena nezahrnuje: další neuvedné služby, případné nosiče, muly, stravu, osobní útratu a vstupy do památek v Dillí

SLEVY A STORNO Řídí se obecnými předpisy Pamir7000. Naleznete na našem webu.

NÁROČNOST
Jedná se o středně náročnou horskou akci, která předpokládá základní znalost pohybu v ledovcovém terénu. Pokud váháte, doporučujeme účast na naší akci Nácvik ledovcových technik. Vyžadujeme zkušenosti s výškou minimálně 3000 metrů. V oblasti je přes den intenzivní sluneční záření.

PAMiR7000

VEDOUCÍ
Český horský průvodce dle platné legislativy ČR se znalostí vedení skupin v horách a poskytnutí první pomoci v horách. Znalost angličtiny (plynule).

POČASÍ
Treková sezóna je v oblasti na jaře a na podzim, my využijeme podzimní období s jasnými dny a dalekými výhledy.

JAK SE SBALIT
Doporučujeme jeden velký batoh na expedici, se kterým se pak budeme pohybovat celou dobu. Malý batoh nevyužijete. Minimální litráž je 60 lt. Doporučujeme použít pytel na přepravu letadlem (viz náš e-shop).

UBYTOVÁNÍ A STRAVOVÁNÍ
Ve městech ubytování v hotelu/guesthousu, v horách ubytování ve vlastních stanech.

PAMiR7000

KOMUNIKACE A ELEKTŘINA
V Indii je zakázáno používat satelitní telefon. Trek není pokrytý mobilním signálem. V nížině běžné pokrytí mobilním signálem.

JAZYK A ČAS
Ve Indii se nejlépe domluvíte anglicky. Časový posun je plus 3 a 1/2 hodiny.

ZDRAVÍ
Každý je povinen mít s sebou osobní lékárnu s následujícím složením: obvaz obyčejný i elastický, náplasti, léky proti horečce (Paralen), bolení hlavy (Ibuprofen) a průjmu (Endiaron, Reasec, Imodium, Ercefuryl či jiné). Na akci není problém s kvalitou pitné vody. Na akci není nutné žádné očkování, ale doporučujeme žloutenku A+B a břišní tyfus, jako ostatně na všechny akce.

POJIŠTĚNÍ
Pro horské aktivity doporučujeme pojištění přes Český horolezecký svaz, které vyřídíte online na www.horosvaz.cz. Naopak důrazně NEDOPORUČUJEME pojištění u Alpinverein. Důvody naleznete ZDE. To nemluvíme o tom, kolik organizací dnes OEAV nabízí a dokonce si na to platí reklamu v médiích - zda je to o byznyse nebo o službě horalům a horolezcům - nechť každý zváží sám.

NADMOŘSKÁ VÝŠKA
Na expedici se budeme pohybovat ve středních nadmořských výškách. Je vhodné aby účastníci již měli nějakou zkušenost s výškou za sebou. Pro vyvarování se problémům budeme postupovat pomalu a dodržovat pitný režim.

VYBAVENÍ
Seznam doporučeného vybavení bude zaslán přihlášeným účastníkům. Všichni účastníci mají možnost nákupu vybavení PAMIR7000 se slevou cca 30% (velkoobchodní ceny) a dále zvýhodněného nákupu se slevou až 30% vybavení značek Pinguin, Singing Rock, Grivel, Lanex. Mačky, cepíny, přilby, karabiny či úvazky je možné půjčit v půjčovně CK – viz odkaz Půjčovna.

PAMiR7000

VÁHOVÉ LIMITY ZAVAZADEL
Standardně 20 kg odbavených zavazadel a 8 kg příručního zavazadla. Upřesníme po nákupu letenek dle pravidel konkrétní letecké společnosti.

VÍZA A POVOLENÍ
S Indií máme vízový styk, vízum vyřídí CK.

MÍSTNÍ ÚTRATA
Na místě počítejte s běžnou osobní útratou za jídlo a pití. Doporučujeme kapesné cca 250 EUR. Plynové kartuše koupíme v Manali.

PAMiR7000

Formality: na výpravu je nutný cestovní pas platný do června 2024. Zájemce o účast vyplní přihlášku a odešle ji do CK (stačí elektronicky), dále postupuje dle pokynů CK. Platbou zálohy se klient stává účastníkem expedice s rezervovaným místem (nikoliv sepsáním smlouvy). Doplatek musí být zaslán nejpozději 40 dní před odjezdem. V opačném případě zaniká nárok na slevy a klient riskuje vyloučení z expedice bez nároku na náhradu. Platba za letenku proběhne do 5 dní od vydání pokynu CK k platbě (záleží na libovůli letecké společnosti), cenu letenky nelze vzhledem k vývoji cen ropy nijak předpovědět.

PAMiR7000

copyright PAMIR7000, anno 2023