PAMiR7000

HOME | KONTAKT | KE STAŽENÍ | CHATA VERCHOVINA | PŮJČOVNA | ZPRÁVY Z AKCÍ

EXPEDICE 2022

VELKÝ OKRUH POBŘEŽÍM SLONOVINY | 12 DNÍ (BŘEZEN)

MAROKO - HORY, MĚSTA, PŘÍRODA | 12 DNÍ (DUBEN)

TO NEJLEPŠÍ Z JORDÁNSKA | 8 DNÍ (KVĚTEN)

KAZBEK 5033 M A TREKING V GRUZII | 9 DNÍ (ČERVEN)

ELBRUS A KAVKAZ | RUSKO | 9 DNÍ (ČERVENEC)

TÁBOR KYRGYZ ATA A TREK V ŤAN ŠANU | KYRGYZSTÁN | 12 DNÍ (ČERVENEC)

TREKING A VHT NA JIŽNÍM PAMÍRU | TÁDŽIKISTÁN | 17 DNÍ (SRPEN)

NUN 7135 M | INDIE | 21 DNÍ (ZÁŘÍ)

TURISTIKA V ARMÉNII Z POHODLÍ HOTELU | 9 DNÍ (LISTOPAD)

PRALESNÍ EXPEDICE DO STŘEDOAFRICKÉ REPUBLIKY | 8 DNÍ (LISTOPAD/PROSINEC)

> PROGRAM CK > EXPEDICE 2022 > STŘEDOAFRICKÁ REPUBLIKA

PRALESNÍ EXPEDICE DO STŘEDOAFRICKÉ REPUBLIKY

Na trojmezí Středoafriky, Konga a Kamerunu najdeme nejpůvodnější pralesy africké pevniny

Rezervace Dzanga Sangha je proslulá svou biodiverzitou a spolu s kamerunským a konžským národním parkem se jedná o obrovské chrněné území přírody

Program vám napoví, jaké pestré aktivity můžete na této akci čekat v pralese

Z hlavního města do pralesa poletíme soukromým letadlem pro 8 pasažérů

Jedinečná akce, zcela jistě ji nebudeme opakovat

Expedice zcela mimo rámec toho, co se běžně dělá

PAMiR7000

27. listopadu - 6. prosince 2022 (10 dní)

3 190 EUR plus letenka a vízum

MAXimální počet účastníků 7

UPOZORNĚNÍ
Horské aktivity a horolezectví jsou rizikové sporty s rizikem osobního zranění či poškození či ztráty majetku. Účastníci si toho musí být vědomi a přijmout toto osobní riziko a nést jeho případné následky. Ačkoliv se CK maximálně snaží vyvarovat se jakýchkoliv změn v programu, tyto nelze u expedičních zájezdů nikdy zcela vyloučit. Proto si vyhrazujeme právo operativně měnit program na místě dle změn letových řádů, politické nestability či přírodních katastrof a vlivů. Je nutné si uvědomit, že jsou věci, které CK nemůže ovlivnit, a proto Vás žádáme o pochopení a trpělivost.

Program

1. den odlet do Paříže na nocleh, protože let do Středoafrické republiky letí až ráno druhý den

2. den ráno odlet do Bangui v 8,35, přílet v 15,15. Odpoledne se už do rezervace nelétá, je tedy nutný transfer na hotel v Bangui a nocleh zde. Budeme mít zajištěné obojí, ubytování bude se snídaní.

3. den odjezd na letiště a přelet soukromým letadlem do Bayangy, ubytování v lodgi a večer výlet na řece ve vydlabané kanoi

4. den stopování nížinných goril v pralese

5. den návštěva mýtiny Dzanga Bai s pralesními slony a další zvěří

6. den celý den v pralese s pygmeji BaAka

7. den návštěva mangabejů na salinách v pralese

8. den lodí a pralesem, pěší výlet k vodopádům

9. den odlet z Bayangy do Bangui, pokračování dále do Paříže mezinárodním letem

10. den ranní přílet do Paříže, pokračování návazným letem do Prahy

PAMiR7000

Cena zahrnuje: letenku, let soukromým letadlem do rezervace a zpět, všechny pozemní i lodní transfery na aktivity dle programu, vstupné do NP, poplatky za všechny aktivity dle programu, vízová asistence, ubytování v komfortní lodgi 6 nocí v dvoulůžkových pokojích s plnou penzí, organizační zajištění, český horský průvodce (plynulá angličtina, základní španělština), ročenka VERTIGO, mapové podklady, sleva na vybavení PAMIR7000 ve výši 30% (neplatí pro péřové spací pytle).

Cena nezahrnuje: neuvedené služby a osobní útratu, pokud bude nutný nocleh v Bangui a Paříži, tak nezahrnuje tento nocleh

PAMiR7000

SLEVY A STORNO Řídí se obecnými předpisy Pamir7000. Naleznete na našem webu.

LETENKY Vše zde uvedené o letenkách vychází ze všeobecných podmínek CK, ale protože víme, že je nikdo nečte, tak ještě jednou: letenky jsou předmětem vztahu klient - letecká společnost. CK nijak do tohoto vztahu nevstupuje a už vůbec není tím, kdo klientovi letenku prodal. Tím je vždy letecká společnost. CK pouze v zastoupení kupuje pro klienty letenky na účet i jméno klienta (letenku ani nemůže CK nakoupit a pak prodat, protože letenka se vždy kupuje na konkrétní jméno cestujícího). Tuto práci dělá CK navíc a to zdarma - klient letenku obdrží za cenu, za kterou ji letecká společnost vystavila. Přínosem pro CK je skutečnost, že si takto pohlídá stav, kdy všichni budou mít koupenou letenku na správné datum i let. Stejně tak CK pouze přepošle veškeré informace, které k leteckému přesunu od letecké společnosti obdrží a není nijak schopna ověřit jejich úplnost a správnost. U leteckých zájezdů začíná program zájezdu až na letišti v cílové zemi po průchodu hraniční a celní kontrolou a tamtéž končí. Opravdu tedy nemůže CK ovlivnit, zda letecká společnost pošle úplné a správné pokyny, stejně jako kvalitu jídla v letadle, případně pohodlí na letištích. Toto není předmětem práce CK. Pokud někdo uvedenému nerozumí, případně nechce rozumět, rádi mu přepošleme letový řád k zájezdu a dotyčný si dle něj může sám letenku zakoupit, případně si vyhledat jinou, výhodnější, ale vždy tak, aby byl v cílove destinaci nejpozději zároveň s příletem skupiny a odlétal nejdříve s odletem skupiny.

NÁROČNOST
Jednoduchá cestovatelská akce, pěší pochody jsou úměrné tomu, že budeme v horké Africe, tedy lehké.

PAMiR7000

VEDOUCÍ
Český horský průvodce dle platné legislativy ČR se znalostí vedení skupin v horách a poskytnutí první pomoci v horách. Znalost angličtiny (plynule).

PAMiR7000

POČASÍ
Období naší návštěvy je suchá sezóna. Teploty jsou okolo 30 stupňů.

JAK SE SBALIT
Doporučujeme jet pouze s příručním zavazadlem, na túry pak stačí malý batoh. V teplém tropickém klimatu platí - čím méně věcí, tím lépe. Na místě vše bude zajištěno a spát budeme denně pod střechou.

UBYTOVÁNÍ A STRAVOVÁNÍ
Během programu budeme denně nocovat v komfortní lodgi s plnou penzí. Nápoje, pivo a drinky za příplatek - vezměte si menší eurové bankovky.

PAMiR7000

KOMUNIKACE A ELEKTŘINA
Během pobytu bude možnost nabíjet spotřebiče bez omezení. Také GSM signál je v dostupný.

JAZYK A ČAS
Jako komunikační jazyk slouží francouzština. Časový posun je zde podle ročního období max. 1 hodina.

ZDRAVÍ
Vedoucí akce je proškolen Horskou službou ČR pro poskytnutí první pomoci v horách. Má s sebou klasickou lékárničku. Každý je povinen mít s sebou osobní lékárnu s následujícím složením: obvaz obyčejný i elastický, náplasti, léky proti horečce (Paralen), bolení hlavy (Ibuprofen) a průjmu (Endiaron, Reasec, Imodium, Ercefuryl či jiné). Na akci není problém s kvalitou pitné vody. Na akci není povinné žádné očkování, ale doporučujeme žloutenku A+B. Může být vyžadována žlutá zimnice.

PAMiR7000

POJIŠTĚNÍ
Doporučujeme běžné cestovní pojištění pro zónu Svět.

NADMOŘSKÁ VÝŠKA
Bez rizika.

VYBAVENÍ
Seznam vybavení zašleme přihlášeným účastníkům v předstihu. Všichni účastníci mají možnost nákupu vybavení PAMIR7000 se slevou cca 30% (velkoobchodní ceny) a dále zvýhodněného nákupu se slevou až 30% vybavení značek Pinguin, Singing Rock, Grivel, Lanex. Mačky, cepíny, přilby, karabiny či úvazky je možné půjčit v půjčovně CK – viz odkaz Půjčovna.

VÁHOVÉ LIMITY ZAVAZADEL
Standardně 20 kg odbavených zavazadel a 8 kg příručního zavazadla. Upřesníme po nákupu letenek dle pravidel konkrétní letecké společnosti. Pozor, pro malé letadlo je maximum člověk plus bagáž 105 kg.

VÍZA A POVOLENÍ
ČR i SR má se Středoafrikou vízový styk. Poplatek za vízum není součástí ceny zájezdu

MÍSTNÍ ÚTRATA
Na místě počítejte s běžnou osobní útratou za jídlo a pití. Doporučujeme kapesné cca 200 - 300 EUR.

Formality: na výpravu je nutný cestovní pas platný ještě rok po ukončení akce. Zájemce o účast vyplní přihlášku a odešle ji do CK (stačí elektronicky), dále postupuje dle pokynů CK. Platbou zálohy se klient stává účastníkem expedice s rezervovaným místem (nikoliv sepsáním smlouvy). Doplatek musí být zaslán nejpozději 40 dní před odjezdem. V opačném případě zaniká nárok na slevy a klient riskuje vyloučení z expedice bez nároku na náhradu. Platba za letenku proběhne do 5 dní od vydání pokynu CK k platbě (záleží na libovůli letecké společnosti), cenu letenky nelze vzhledem k vývoji cen ropy nijak předpovědět.

PAMiR7000

copyright PAMIR7000, anno 2020