PAMiR7000

HOME | KONTAKT | KE STAŽENÍ | CHATA VERCHOVINA | PŮJČOVNA | ZPRÁVY Z AKCÍ

EXPEDICE 2023

TO NEJLEPŠÍ Z MADAGASKARU | 17 DNÍ (DUBEN)

NEJKRÁSNĚJŠÍ PERUÁNSKÉ TREKY A PAMÁTKY SEVERU | 16 DNÍ (KVĚTEN)

PŘECHOD SIERRY NEVADY | ŠPANĚLSKO | 4 DNY (KVĚTEN)

ÁZERBAJDŽÁNEM NA NEJVYŠŠÍ HORU BAZARDUZU | 11 DNÍ (ČERVEN)

PANENSKÉ ŠTÍTY PAMIROALAJE | KYRGYZSTÁN | 11 DNÍ (ČERVENEC)

PRVOVÝSTUPY NA RÚŠÁNSKÉM PAMÍRU, JIŽNÍ PAMÍR | TÁDŽIKISTÁN | 16 DNÍ (SRPEN)

TURISTIKA V ARMÉNSKÝCH HORÁCH Z POHODLÍ HOTELU | 9 DNÍ (ZÁŘÍ)

MERA PEAK 6476 M | NEPÁL | 17 DNÍ (ŘÍJEN)

OKRUH ZÁPADNÍ AFRIKOU - BENIN A TOGO | 12 DNÍ (LISTOPAD)

SEVERNÍ KAMERUN | 9 DNÍ (LISTOPAD/PROSINEC)

KAMERUNSKÁ HORA 4020 M A PRALESY STŘEDNÍ AFRIKY | 10 DNÍ (PROSINEC)

> PROGRAM CK > EXPEDICE 2023 > SEVERNÍ KAMERUN

SEVERNÍ KAMERUN, KLÍN MEZI NIGEREM A ČADEM

Každý rok najdete v našem plánu utajený špek, nečekanou perlu a krásu, kterou byste od dané akce nečekali. Například jako bylo Džibutsko, Guinea nebo Burkina Faso. Letos tušíme, že tímto špekem bude severní Kamerun.

Zcela mimo zájem turistické veřejnosti zde najdeme překrásná místa v čadsko nigerijském pohraničí

Pohoří Mandara je jedna z nejúžasnějších krajin světa

Pousský sultanát na řece Logone zase nabízí architekturu

Safari nás čeká v záplavové pánvi - NP Bouba Ndjidda

Pojedeme pohodlnými terénními Landcruisery pro 4 lidi a řidiče

AKCI LZE SPOJIT S AKCÍ KAMERUNSKÁ HORA

PAMiR7000

22. listopadu - 3. prosince (12 dní)

24 900 Kč plus letenka (cena již od 19 000 Kč)

minimální počet účastníků 3

UPOZORNĚNÍ
Horské aktivity a horolezectví jsou rizikové sporty s rizikem osobního zranění či poškození či ztráty majetku. Účastníci si toho musí být vědomi a přijmout toto osobní riziko a nést jeho případné následky. Ačkoliv se CK maximálně snaží vyvarovat se jakýchkoliv změn v programu, tyto nelze u expedičních zájezdů nikdy zcela vyloučit. Proto si vyhrazujeme právo operativně měnit program na místě dle změn letových řádů, politické nestability či přírodních katastrof a vlivů. Je nutné si uvědomit, že jsou věci, které CK nemůže ovlivnit, a proto Vás žádáme o pochopení a trpělivost.

Program

1. den odlet z Vídně do Doualy (6,15 - 17,15), nocleh v Douale v hotelu

2. den odlet z Doualy do Marouy, přílet výlet na horu Pic du Mandif

3. den výlet na východní hranici s Čadem, na řeku Logone. Zde navštívíme palác sultána v Pouss a hliněné domy Obus ve vesnici Maga přímo na hranici s Čadem, návrat do Marouy, pokračování do Mokolo

4. den cesta do pohoří Mandara na hranicích s Nigérií na západě Kamerunu, cílem je vesnice Roumsiki, kolem které je jedna z neúžasnějších krajinných scenérií v celé Africe. Cestou se zastavíme v kovářské vesnici.

5. den celolední trek pohořím okolo vesnice Roumsiki

6. den cestou do NP Waza se zastavíme v Maroue na pravidelný trh, příjezd do NP Waza do lodge

7. den ranní a odpolední safari (sloni, žirafy, antilopy, lvi), NP Waza je jeden z nejbohatších parků ve střední Africe, nocleh ve Waza lodgi

8. den krátké ranní safari, poté pokračování do království Oudjilla, jehož král má více než 50 žen a 112 dětí

9. den návštěva koželužen a kovářů v Maroue, přesun na letiště a odlet do Doualy, transfer na hotel a nocleh

10. den setkání se skupinou Kamerunská hora a společný odjezd do Limbé, návštěva Limbé Wildlife centra, kde mají zachráněné lidoopy a velké opice - gorily nížinné, drilly a mandrily. Nocleh v hotelu na pobřeží, večer koupání v teplém Atlantiku na plážích se sopečným černým pískem

11. den celodenní výlet na zajímavosti na pobřeží Kamerunské hory. Začneme proudem lávy, který v roce 1999 dotekl téměř na pláž a vynutil si novou zatáčku na pobřežní silnici. Budeme pokračovat na mys Debundsha, který je druhým nejdeštivějším místem na světě (10 000 mm ročně, první místo má s 11 000 mm Indie), najdeme zde krásné kráterové Nachtigallovo jezero a starý neměcký maják. Poslední zastávkou budou vodopády Bomana u stejnojmenné vesnice, které padají z výšky 100 metrů do laguny, kde se dá krásně zaplavat. Večer odjezd na letiště v Douale na noční odlet.

12. den přílet do Vídně v dopoledních hodinách

PAMiR7000

Cena zahrnuje: zpáteční letenka do Kamerunu, transfer na sever (vnitrostátní let nebo noční vlak), všechny transfery během akce dle programu, zajištění ubytování, zajištění eskorty do NP Waza, kompletní organizační zabezpečení, český horský průvodce (plynulá angličtina, základní francouzština), ročenka VERTIGO, mapové podklady, sleva na vybavení PAMIR7000 ve výši 30% (neplatí pro péřové spací pytle).

Cena nezahrnuje: ubytování (bude účtováno v platných cenách roku 2023), vstupy do NP a památek, osobní útratu, stravu. Vízum do Kamerunu.

PAMiR7000

SLEVY A STORNO Řídí se obecnými předpisy Pamir7000. Naleznete na našem webu.

LETENKY Vše zde uvedené o letenkách vychází ze všeobecných podmínek CK, ale protože víme, že je nikdo nečte, tak ještě jednou: letenky jsou předmětem vztahu klient - letecká společnost. CK nijak do tohoto vztahu nevstupuje a už vůbec není tím, kdo klientovi letenku prodal. Tím je vždy letecká společnost. CK pouze v zastoupení kupuje pro klienty letenky na účet i jméno klienta (letenku ani nemůže CK nakoupit a pak prodat, protože letenka se vždy kupuje na konkrétní jméno cestujícího). Tuto práci dělá CK navíc a to zdarma - klient letenku obdrží za cenu, za kterou ji letecká společnost vystavila. Přínosem pro CK je skutečnost, že si takto pohlídá stav, kdy všichni budou mít koupenou letenku na správné datum i let. Stejně tak CK pouze přepošle veškeré informace, které k leteckému přesunu od letecké společnosti obdrží a není nijak schopna ověřit jejich úplnost a správnost. U leteckých zájezdů začíná program zájezdu až na letišti v cílové zemi po průchodu hraniční a celní kontrolou a tamtéž končí. Opravdu tedy nemůže CK ovlivnit, zda letecká společnost pošle úplné a správné pokyny, stejně jako kvalitu jídla v letadle, případně pohodlí na letištích. Toto není předmětem práce CK. Pokud někdo uvedenému nerozumí, případně nechce rozumět, rádi mu přepošleme letový řád k zájezdu a dotyčný si dle něj může sám letenku zakoupit, případně si vyhledat jinou, výhodnější, ale vždy tak, aby byl v cílove destinaci nejpozději zároveň s příletem skupiny a odlétal nejdříve s odletem skupiny.

PAMiR7000

NÁROČNOST
Nenáročná poznávací akce s lehkou turistikou v západní Africe. Kromě horka na nás nečekají žádné zrady.

TYPICKÝ DEN NA HORÁCH
Krátké pochody od auta k vodopádům a jiným zajímavostem.

VEDOUCÍ
Český horský průvodce dle platné legislativy ČR se znalostí vedení skupin v horách a poskytnutí první pomoci v horách. Znalost angličtiny (plynule) a francouzštiny (základní). Každoročně navštěvuje několikrát různé země Afriky.

PAMiR7000

POČASÍ
Jedná se o suchou sezónu.

JAK SE SBALIT
Doporučujeme se sbalit do příručního batohu. S limitem okolo 10 kg na osobu to do suchých tropů nemůže být problém.

UBYTOVÁNÍ A STRAVOVÁNÍ
Během programu budeme spát v jednoduchých hotelích. Cena není zahrnuta v ceně akce, ale bude podle reálných nákladů doúčtována před akcí, případně na místě.

PAMiR7000

KOMUNIKACE A ELEKTŘINA
Během pobytu bude možnost nabíjet spotřebiče bez omezení a také zde je GSM signál. Zásuvky mají standard EU. Časový posun zde není.

JAZYK A ČAS
V severním Kamerunu je ligua franca francouzština.

ZDRAVÍ
Vedoucí akce je proškolen Horskou službou ČR pro poskytnutí první pomoci v horách. Má s sebou klasickou lékárničku. Každý je povinen mít s sebou osobní lékárnu s následujícím složením: obvaz obyčejný i elastický, náplasti, léky proti horečce (Paralen), bolení hlavy (Ibuprofen) a průjmu (Endiaron, Reasec, Imodium, Ercefuryl či jiné). Na akci není problém s kvalitou pitné vody. Na akci není nutné žádné očkování, ale doporučujeme žloutenku A+B.

POJIŠTĚNÍ
Doporučujeme běžné cestovní pojištění na zónu svět. Stačí to z bankovní karty.

VYBAVENÍ
Seznam doporučeného vybavení bude zaslán přihlášeným účastníkům. Všichni účastníci mají možnost nákupu vybavení PAMIR7000 se slevou cca 30% (velkoobchodní ceny) a dále zvýhodněného nákupu se slevou až 30% vybavení značek Pinguin, Singing Rock, Grivel, Lanex. Mačky, cepíny, přilby, karabiny či úvazky je možné půjčit v půjčovně CK – viz odkaz Půjčovna.

VÁHOVÉ LIMITY ZAVAZADEL
Standardně 23 kg odbavených zavazadel a 8 kg příručního zavazadla. Upřesníme po nákupu letenek dle pravidel konkrétní letecké společnosti.

VÍZA A POVOLENÍ
ČR i SR má s Kamerunem vízový styk. Vízum se vyřizuje před odletem.

MÍSTNÍ ÚTRATA
Na místě počítejte s běžnou osobní útratou za jídlo a pití. Doporučujeme kapesné cca 200 USD.

Formality: na výpravu je nutný cestovní pas platný minimálně do prosince 2024. Zájemce o účast vyplní přihlášku a odešle ji do CK (stačí elektronicky), dále postupuje dle pokynů CK. Platbou zálohy se klient stává účastníkem expedice s rezervovaným místem (nikoliv sepsáním smlouvy). Doplatek musí být zaslán nejpozději 40 dní před odjezdem. V opačném případě zaniká nárok na slevy a klient riskuje vyloučení z expedice bez nároku na náhradu. Platba za letenku proběhne do 5 dní od vydání pokynu CK k platbě (záleží na libovůli letecké společnosti), cenu letenky nelze vzhledem k vývoji cen ropy nijak předpovědět.

PAMiR7000

copyright PAMIR7000, anno 2022