PAMiR7000

HOME | KONTAKT | KE STAŽENÍ | CHATA VERCHOVINA | PŮJČOVNA | ZPRÁVY Z AKCÍ

EXPEDICE 2024

SOPKY A MOŘE NIKARAGUY | NIKARAGUA | 9 DNÍ (LEDEN)

SIERRA NEVADA - PICO HUMBOLDT A BOLÍVAR | VENEZUELA | 7 DNÍ (LEDEN)

VELKÝ OKRUH KEŇOU S VÝSTUPEM NA MOUNT KEŇU | 11 DNÍ (ÚNOR)

VELKÝ OKRUH KEŇOU PRODLOUŽENÝ O PŘECHOD KILIMANDŽÁRA | 17 DNÍ (ÚNOR)

ZA ORANGUTANY A SOPKAMI NA SUMATRU | INDONÉSIE | 13 DNÍ (DUBEN)

TREKING NA SICÍLII S VÝSTUPEM NA ETNU | ITÁLIE | 5 DNÍ (KVĚTEN)

BOLÍVIJSKÉ ŠESTITISÍCOVKY A TREK KRÁLOVSKOU KORDILLEROU | BOLÍVIE | 16 DNÍ (KVĚTEN)

VODA A HORY JIŽNÍ ALBÁNIE - VJOSA A OSUMI

KAZAŠSKÝ ŤAN ŠAN | 12 DNÍ (ČERVEN)

K NEJVYŠŠÍM ŠTÍTŮM PYRENEJÍ | ŠPANĚLSKO | 6 DNÍ (ČERVEN)

FANSKÉ HORY A PAMÁTKY HEDVÁBNÉ STEZKY | TÁDŽIKISTÁN, UZBEKISTÁN | 10 DNÍ (ČERVENEC)

FANSKÉ HORY A PAMÁTKY HEDVÁBNÉ STEZKY PLUS ARALSKÉ MOŘE | TÁDŽIKISTÁN, UZBEKISTÁN | 13 DNÍ (ČERVENEC)

ŠTÍT KOMUNISMU 7495 M U PŘÍLEŽITOSTI 25 LET PAMIR7000 | TÁDŽIKISTÁN | 21 DNÍ (SRPEN)

TREK VYSOKÝM ALAJEM | KYRGYZSTÁN | 12 DNÍ (ZÁŘÍ)

PIN PARBATI - NEJKRÁSNĚJŠÍ INDICKÝ TREK | INDIE | 16 DNÍ (ŘÍJEN)

VIKTORIINY VODOPÁDY A ZIMBABWE | 12 DNÍ (LISTOPAD)

NEZNÁMÁ ERITREA | 9 DNÍ (PROSINEC)

> PROGRAM CK > EXPEDICE 2024 > TREK VYSOKÝM ALAJEM A ŠTÍT TAŠKENT 5248 M

TREK VYSOKÝM ALAJEM A ŠTÍT TAŠKENT 5248 M | KYRGYZSTÁN

Pamiroalaj je jedno z nejkrásnějších pohoří světa. Subtropické klima, zelené pastviny, jalovcové lesy a zaledněné štíty jsou nádhernou krajinnou kombinací.

Nepříliš náročný trek nejvyššími partiemi Pamiroalaje završíme výstupem na pětitisícový vrchol Taškent 5248 m v hlavním hřebeni

Prohlédneme si i Oš, expediční bránu Pamíru a Pamiroalaje

PAMiR7000

12. - 22. září 2024 (11 dní)

19 900 Kč plus letenka cca 13 000 Kč

minimální počet účastníků 6

UPOZORNĚNÍ
Horské aktivity a horolezectví jsou rizikové sporty s rizikem osobního zranění či poškození či ztráty majetku. Účastníci si toho musí být vědomi a přijmout toto osobní riziko a nést jeho případné následky. Ačkoliv se CK maximálně snaží vyvarovat se jakýchkoliv změn v programu, tyto nelze u expedičních zájezdů nikdy zcela vyloučit. Proto si vyhrazujeme právo operativně měnit program na místě dle změn letových řádů, politické nestability či přírodních katastrof a vlivů. Je nutné si uvědomit, že jsou věci, které CK nemůže ovlivnit, a proto Vás žádáme o pochopení a trpělivost.

Program

1. den odlet do Kyrgyzstánu přímo do Oše

2. den ráno přílet do Oše, transfer na ubytování, nákupy na Ošském bazaru, největším ve střední Asii, prohlídka města (Sulejmanova hora, mešita, muzeum) a odpočinek po cestě, nocleh se snídaní

3. den transfer do východiska treku, pastevecké vesnice Karašoro v horách Alaje (cca 4 hodiny jízdy), několikahodinový odpolední trek z 1950 m na tábořiště ve výšce 2400 m

4. den pokračování v treku dolinou pod hlavní hřeben, kdy dosáhneme tábořiště ve výšce 3500 m

5. den aklimatizační túra do boční doliny nalehko, během které vystoupíme k ledovci pod štítem 5053 m a déle sutí do severního sedla Panfilova (4234 m, obt. 1B), odkud poprvé uvidíme náš štít Taškent, odpoledne sestup zpět ke stanům

6. den výstup pod štít Taškent na tábořiště v morénách ze ledovcem ve výšce 4300 m

7. den celodenní výstup na štít Taškent 5248 m, výstup vede sutí a poté po ledovci, který není nijak výrazně strmý, obtížnost VHT, nutné jsou mačky a cepín, odpoledne návrat ke stanům

8. den pokračujeme v treku přechodem suťového sedla Gažir Západní (4600 m, 1A) podél ledovce Gažir. Sestoupíme na morény s jezery pod ledovec Karakazyk a pokračujeme v sestupu dolinou, nocovat budeme už opět na krásných zelených loukách u vody mezi roztroušenými stromy jalovců

9. den sestup do vesnice Karašoro, kde jsme náš trek začínali, odpolední odjezd do Oše, nocleh v Oši

10. den celodenní odpočinek před cestou domů v Oši, kromě prohlídky města a nákupu suvenýrů můžeme vyrazit za koupáním v Papanské přehradě, kolem které je množství zajímavých oblých skal k odpolední zábavě, nocleh opět v Oši

11. den brzy ráno odlet domů

PAMiR7000

Cena zahrnuje: Letenka do Kyrgyzstánu a zpět, veškerá pozemní logistika, ubytování dle programu se snídaní, satelitní telefon (použití zpoplatněno), český horský průvodce celou dobu expedice přítomen se skupinou (jazykové vybavení plynulá angličtina, plynulá ruština), ročenka VERTIGO, organizační zabezpečení, sleva až 30% na vybavení PAMIR7000 (neplatí pro spací pytle), mapové a informační materiály.

Cena nezahrnuje: případné další noclehy, jiné poplatky a služby, plynové bomby (plyn zajistí CK a bude nás čekat v Oši)

SLEVY A STORNO Řídí se obecnými předpisy Pamir7000. Naleznete na našem webu.

PAMiR7000

LETENKY Vše zde uvedené o letenkách vychází ze všeobecných podmínek CK, ale protože víme, že je nikdo nečte, tak ještě jednou: letenky jsou předmětem vztahu klient - letecká společnost. CK nijak do tohoto vztahu nevstupuje a už vůbec není tím, kdo klientovi letenku prodal. Tím je vždy letecká společnost. CK pouze v zastoupení kupuje pro klienty letenky na účet i jméno klienta (letenku ani nemůže CK nakoupit a pak prodat, protože letenka se vždy kupuje na konkrétní jméno cestujícího). Tuto práci dělá CK navíc a to zdarma - klient letenku obdrží za cenu, za kterou ji letecká společnost vystavila. Přínosem pro CK je skutečnost, že si takto pohlídá stav, kdy všichni budou mít koupenou letenku na správné datum i let. Stejně tak CK pouze přepošle veškeré informace, které k leteckému přesunu od letecké společnosti obdrží a není nijak schopna ověřit jejich úplnost a správnost. U leteckých zájezdů začíná program zájezdu až na letišti v cílové zemi po průchodu hraniční a celní kontrolou a tamtéž končí. Opravdu tedy nemůže CK ovlivnit, zda letecká společnost pošle úplné a správné pokyny, stejně jako kvalitu jídla v letadle, případně pohodlí na letištích. Toto není předmětem práce CK. Pokud někdo uvedenému nerozumí, případně nechce rozumět, rádi mu přepošleme letový řád k zájezdu a dotyčný si dle něj může sám letenku zakoupit, případně si vyhledat jinou, výhodnější, ale vždy tak, aby byl v cílove destinaci nejpozději zároveň s příletem skupiny a odlétal nejdříve s odletem skupiny.

NÁROČNOST
Jedná se o středně náročnou horskou akci, která předpokládá znalost pohybu v ledovcovém terénu. Pokud váháte, doporučujeme účast na naší akci Nácvik ledovcových technik. Vyžadujeme zkušenosti s výškou minimálně 3000 metrů. V oblasti je přes den intenzivní sluneční záření.

VEDOUCÍ
Český horský průvodce dle platné legislativy ČR se znalostí vedení skupin v horách a poskytnutí první pomoci v horách. Znalost angličtiny a ruštiny (plynule).

POČASÍ
V období naší návštěvy je v oblasti léto a dostatek sněhu pro pohodlné výstupy.

PAMiR7000

JAK SE SBALIT
Doporučujeme jeden velký batoh na expedici, se kterým se pak budeme pohybovat celou dobu. Malý batoh využijete pouze jako příruční zavazadlo do letadla. Doporučujeme použít pytel na přepravu letadlem (viz náš e-shop).

UBYTOVÁNÍ A STRAVOVÁNÍ
V Oši budeme nocovat v našem oblíbeném zařízení u Imindžona, které mnozí z Vás už znají, dle programu bude nocleh se snídaní, jinak v horách potom ve vlastních stanech (možnost zapůjčení v CK) a vařit si budeme na vlastních vařičích z vlastních zásob.

PAMiR7000

KOMUNIKACE A ELEKTŘINA
V horách bude jediným spojením satelitní telefon. V nížině běžný mobilní signál.

JAZYK A ČAS
Ve oblasti se mluví kyrgyzsky a rusky. Časový posun je plus 4 hodiny.

ZDRAVÍ
Vedoucí akce je proškolen Horskou službou ČR pro poskytnutí první pomoci v horách. Má s sebou klasickou lékárničku. Každý je povinen mít s sebou osobní lékárnu s následujícím složením: obvaz obyčejný i elastický, náplasti, léky proti horečce (Paralen), bolení hlavy (Ibuprofen) a průjmu (Endiaron, Reasec, Imodium, Ercefuryl či jiné). Na akci není problém s kvalitou pitné vody. Na akci není nutné žádné očkování, ale doporučujeme žloutenku A+B, jako ostatně na všechny akce.

PAMiR7000

POJIŠTĚNÍ
Pro horské aktivity doporučujeme pojištění přes Český horolezecký svaz, které vyřídíte online na www.horosvaz.cz. Naopak důrazně NEDOPORUČUJEME pojištění u Alpinverein. Důvody naleznete ZDE. To nemluvíme o tom, kolik organizací dnes OEAV nabízí a dokonce si na to platí reklamu v médiích - zda je to o byznyse nebo o službě horalům a horolezcům - nechť každý zváží sám.

NADMOŘSKÁ VÝŠKA
Na expedici se budeme pohybovat ve středních nadmořských výškách. Je vhodné aby účastníci již měli nějakou zkušenost s výškou za sebou. Pro vyvarování se problémům budeme postupovat pomalu a dodržovat pitný režim.

VYBAVENÍ
Seznam doporučeného vybavení bude zaslán přihlášeným účastníkům. Všichni účastníci mají možnost nákupu vybavení PAMIR7000 se slevou cca 30% (velkoobchodní ceny) a dále zvýhodněného nákupu se slevou až 30% vybavení značek Pinguin, Singing Rock, Grivel, Lanex. Mačky, cepíny, přilby, karabiny či úvazky je možné půjčit v půjčovně CK – viz odkaz Půjčovna.

PAMiR7000

VÁHOVÉ LIMITY ZAVAZADEL
Standardně 20 kg odbavených zavazadel a 8 kg příručního zavazadla. Upřesníme po nákupu letenek dle pravidel konkrétní letecké společnosti.

VÍZA A POVOLENÍ
Kyrgyzstán má s ČR i SR bezvízový styk.

MÍSTNÍ ÚTRATA
Na místě počítejte s běžnou osobní útratou za jídlo a pití. Doporučujeme kapesné cca 100 EUR. Plynové kartuše budeme objednávat předem za cenu kolem 10 USD za 230-250 gr.

PAMiR7000

Formality: na výpravu je nutný cestovní pas platný do června 2024. Zájemce o účast vyplní přihlášku a odešle ji do CK (stačí elektronicky), dále postupuje dle pokynů CK. Platbou zálohy se klient stává účastníkem expedice s rezervovaným místem (nikoliv sepsáním smlouvy). Doplatek musí být zaslán nejpozději 40 dní před odjezdem. V opačném případě zaniká nárok na slevy a klient riskuje vyloučení z expedice bez nároku na náhradu. Platba za letenku proběhne do 5 dní od vydání pokynu CK k platbě (záleží na libovůli letecké společnosti), cenu letenky nelze vzhledem k vývoji cen ropy nijak předpovědět.

copyright PAMIR7000, anno 2023