PAMiR7000

HOME | KONTAKT | KE STAŽENÍ | CHATA VERCHOVINA | PŮJČOVNA | ZPRÁVY Z AKCÍ

AKCE PRO SKUPINY

ČERNOHORSKÉ TÚRY | ČERNÁ HORA

MAKEDONIE - TO NEJLEPŠÍ

BULHARSKÉ HORY | BULHARSKO

ALBÁNSKÉ HORY | ALBÁNIE

LETNÍ TURISTIKA NA FAGARAŠI | RUMUNSKO

PODKARPATSKÁ RUS - TO NEJLEPŠÍ

NEJVYŠŠÍMI HORAMI KARPAT | RUMUNSKO

> PROGRAM CK > AKCE PRO SKUPINY > LETNÍ TURISTIKA NA FAGARAŠI

LETNÍ TURISTIKA NA FAGARAŠI | RUMUNSKO

Nejvyšší rumunské pohoří Fagaraš nabízí nespočetně mnoho turistických tras. Nešvarem českých turistů je oblíbené absolvování hřebenového přechodu, čímž se ochudí o všechny krásy severních dolin výměnou za nekonečné šlapání, které vede z 90% po travnatých jižních svazích. Vyražte s námi na zcela jiný Fagaraš - v rámci jednodenních túr budeme podnikat zajímavé jednodenní okruhy, které svou skladnou ukážou to nejlepší, co lze na Fagaraši vidět. A vše z pohodlí horských chat, bez stanu a další zbytečné zátěže - to si necháme až do hor, kde chaty nejsou.

PRO SKUPINY DO 8 OSOB TUTO AKCI USPOŘÁDÁME VE VÁMI ZVOLENÉM TERMÍNU ZA CENU 39 900 Kč

>FOTOGALERIE

Program je možné jakkoliv modifikovat dle Vašich připomínek.

1. den, odjezd z ČR ve večerních hodinách (18,00 Ostrava Hlavní nádraží, 19,00 Olomouc pumpa OMV na obchvatu, 20,00 Brno, 21,30 Bratislava)

2. den, příjezd do Rumunska, snídaně/brzký oběd v okolí Sibiu, krátká prohlídka zajímavých míst na trase (opevněné kostely v Miercurea Sibiului, Cisnadioaře), příjezd pod hory, výstup na chatu Negoiu (3 hodiny)

3. den, túra z chaty na vrchol Scara 2306m, dále na jezero Avrig a kolem chaty Barcaciu (občerstvení) zpět na chatu Negoiu,

4. den, přechod z chaty k bivaku na jezeře Calţun, výstup známou roklí Strunga Dracului na druhý nejvyšší vrchol Fagaraše - Negoiu 2535m, přechod exponovaného hřebene na horu Şerbota, sestup severním hřebenem Şerboty přímo na chatu,

5. den, sestup pod hory, přejezd do oblasti Balea Lac, odpočinkový den, procházka kolem jezera, prohlídka tunelu pod hřebenem Fagaraše apod.

6. den, přechod z chaty Balea přes jezero Capra, skalní okno Zmeilor a vrchol Arpaşu na chatu Podragu, nocleh

7. den, přechod na nejvyšší vrchol pohoří Moldoveanu, sestup dolinou Viştea Mare pod hory, odjezd na ubytování

8. den, odjezd do ČR, návrat ve večerních - nočních hodinách

Cena zahrnuje dopravu mikrobusem (8 osob), průvodce, mapové materiály, pojištění CK proti úpadku, organizační zabezpečení, ročenka VERTIGO

Cena nezahrnuje ubytování v horských chatách v ceně 10 EUR osoba/noc splatné na místě

Ubytování v horských chatách, možnost také ve stanu.

Pojištění není součástí ceny zájezdu, každý klient si řeší vlastní zdravotní/úrazové pojištění sám.

Nutné vybavení: pevná obuv, brýle a krém proti slunci, oblečení do hor. Veškeré jídlo je možné koupit na místě, není nutné vozit z domova. Stejně tak je možné (a vhodné) stravovat se na místě v restauracích a poznat tak barvitou místní kuchyni. Věci na stanování a nocování v přírodě.

Náročnost: jedná se o jednodenní túry zvládnutelné běžným turistou.

Typický den na horách: ranní start na túru okolo 8,00, celodenní pochod, většinou bez možnosti občerstvení na horské chatě, konec túry okolo 16,00.

Počasí: v tuto dobu bývá většinou stabilní krásné počasí na celém Balkáně.

Jak se sbalit: do mikrobusu si každý vezme 1 tašku/batoh bez věcí navěšených zvenčí batohu, které znemožňují normální nabalení zavazadlového prostoru, k tomuto batohu nebude během přepravy přístup. Do auta je možné vzít 1 ks malého příručního batohu (pití, doklady). není možné naložit zásoby piva/nealka apod. Během přesunů bude možné nechat přebytečné věci v buse.

Komunikace, elektřina: celou dobu bude pokrytí mobilním signálem a každý den bude možnost dobíjet el.spotřebiče.

Jazyk a čas: v oblasti se mluví rumunsky, dohovořit se lze rovněž anglicky, někdy německy či italsky.

Zdraví: vedoucí akce je proškolen Horskou službou ČR pro poskytnutí první pomoci v horách. Má s sebou klasickou lékárničku. Každý je povinen mít s sebou osobní lékárnu s následujícím složením: obvaz obyčejný i elastický, náplasti, léky proti horečce (Paralen), bolení hlavy (Ibuprofen) a průjmu (Endiaron, Reasec, Imodium, Ercefuryl či jiné). Na akci není problém s kvalitou pitné vody. Na akci není nutné žádné očkování. Doporučujeme žloutenku A+B.

Místní útrata: doporučujeme kapesné 100-150 EUR.

Formality: na výpravu stačí občanský průkaz, lepší je však pas. Zájemce o účast vyplní přihlášku a odešle ji do CK (stačí elektronicky), dále postupuje dle pokynů CK

copyright PAMIR7000, anno 2012