PAMiR7000

HOME | KONTAKT | KE STAŽENÍ | CHATA VERCHOVINA | PŮJČOVNA | ZPRÁVY Z AKCÍ

EXPEDICE 2019

LEDOVCOVÉ RUWENZORI, ŠIMPANZI A PYGMEJOVÉ | UGANDA, KONGO | 14 DNÍ (LEDEN)

INCAHUASÍ 6600M A VODOPÁDY IGUACU | ARGENTINA | 13 DNÍ (ÚNOR)

ZIMA V RUSKÉ ARKTIDĚ, MURMANSK A PETROHRAD | 9 DNÍ (BŘEZEN)

TAJEMNÝ TURKMENISTÁN | 10 DNÍ (DUBEN)

LANGTANG HIMAL, YALA PEAK 5750 M | NEPÁL | 13 DNÍ (DUBEN)

HORY BOLÍVIE | 14 DNÍ (KVĚTEN)

MONT BLANC BOSSONSKÝM LEDOVCEM | 7 DNÍ (ČERVEN)

SEVEROČUJSKÉ BĚLKY, ALTAJ | RUSKO | 13 DNÍ (ČERVEN)

KARASEL: PRVOVÝSTUPY V KYRGYZSTÁNU | 9 DNÍ (ČERVEN)

ELBRUS CESTOU PRVOVÝSTUPCŮ 1829 - 2019 | RUSKO | 10 DNÍ (ČERVENEC)

ELBRUS KLASICKY | RUSKO | 10 DNÍ (ČERVENEC)

SEVERNÍ PAMÍR Z JIHU | TÁDŽIKISTÁN | 12 DNÍ (ČERVENEC - SRPEN)

PIK LENINA | KYRGYZSTÁN | 17 DNÍ (ČERVENEC - SRPEN)

PIK RAZDĚLNAJA 6200 M | KYRGYZSTÁN | 13 DNÍ (ČERVENEC - SRPEN)

KAZBEK 5033 M | GRUZIE | 8 DNÍ (SRPEN-ZÁŘÍ)

NANGA PARBAT: OKRUŽNÍ TREK | PÁKISTÁN | 16 DNÍ (ZÁŘÍ)

VELKÁ ZÁPADOAFRICKÁ CESTA | POBŘEŽÍ SLONOVINY, GUINEA | 16 DNÍ (LISTOPAD)

KAMERUNSKÁ HORA | KAMERUN | 10 DNÍ (PROSINEC)

> PROGRAM CK > EXPEDICE 2019 > PRVOVÝSTUPY V KYRGYZSTÁNU

KARASEL: PRVOVÝSTUPY V KYRGYZSTÁNU

Po úspěchu v roce 2018 na štítech 100 let Československa a Zor Kumtor se vracíme opět do jihokyrgyzských hor s cílem vylézt na dosud panenské kopce

Cíle pro rok 2019 jsme si dobře prohlédli na vlastní oči při letošních výstupech

V nitru Pamiroalaje dodnes čekají štíty, které jsou jednak relativně lehké na zdolání a zároveň na nich ještě nestála lidská noha

Letos vyrážíme v červnu, abychom využili starého nosného sněhu

PAMiR7000

21. - 29. června 2018 (9 DNÍ)

12 900 Kč plus letenka cca 10 900 Kč

minimální počet účastníků 6, maximální 10 osob

UPOZORNĚNÍ
Horské aktivity a horolezectví jsou rizikové sporty s rizikem osobního zranění či poškození či ztráty majetku. Účastníci si toho musí být vědomi a přijmout toto osobní riziko a nést jeho případné následky. Ačkoliv se CK maximálně snaží vyvarovat se jakýchkoliv změn v programu, tyto nelze u expedičních zájezdů nikdy zcela vyloučit. Proto si vyhrazujeme právo operativně měnit program na místě dle změn letových řádů, politické nestability či přírodních katastrof a vlivů. Je nutné si uvědomit, že jsou věci, které CK nemůže ovlivnit, a proto Vás žádáme o pochopení a trpělivost.

Program

21/6 odlet z Prahy do Oše

22/6 přílet do Oše, brány Pamíru, z letiště odjezd na ubytování, odpočinek po noční cestě. Přes den prohlídka Oše (Sulejmanova hora, Ošský bazar), poslední nákupy před cestou do hor. Ubytování se snídaní

23/6 odjezd do doliny Kičik Alaj k vyhlédnutým štítům, dolinám a ledovcům, odpoledne výstup dolinou pod ledovce do výšky asi 3500 - 3600 m a založení základního tábora na konci ledovcových splazů

24/6 - 27/6 v tomto období čtyř dní bude čas na 2-3 pokusy o prvovýstupy na vyhlédnuté štíty (štíty mají výšku mezi 4600 a 4880 m), které budou oddělené celodenními odpočinky v základním táboře

28/6 krátký sestup (2-3 hodiny) na horskou cestu a odjezd do Oše, příjezd na ubytování, nocleh

29/6 brzký ranní odlet z Oše do Prahy

PAMiR7000

Cena zahrnuje: Letenka Praha – Oš, doprava letiště – Oš - oblast Kičik Alaje a zpět, 2x ubytování v Oši se snídaní, zajištění společných jisticích pomůcek pro výstup (ledové šrouby, sněhové kotvy), zajištění následné registrace případných prvovýstupů ve světové evidenci, český horský průvodce celou dobu expedice přítomen se skupinou (jazykové vybavení plynulá angličtina, plynulá ruština), ročenka VERTIGO, organizační zabezpečení, sleva až 30% na vybavení PAMIR7000 (neplatí pro spací pytle), mapové a informační materiály.

KDY SE PŘIHLÁSIT Nejpozději 5 týdnů před odletem nebo do naplnění kapacity.

Cena nezahrnuje: neuvedené služby, plynové bomby

Pamírský horský klub: přihláškou na akci se člen výpravy stává členem Pamírského horského klubu. Toto členství je bezplatné, lze jej kdykoliv zrušit prostým oznámením o zrušení. Členství jej opravňuje k čerpání slev na další akce (5 %) a k nákupu outdoorového vybavení PAMIR7000 za klientské ceny kdykoliv po akci v budoucnu.

SLEVY A STORNO Řídí se obecnými předpisy Pamir7000. Naleznete na našem webu.

NÁROČNOST
Jedná se o náročnou velehorskou akci, která předpokládá znalost pohybu v ledovcovém terénu. Na akci se nebudeme pohybovat ve skalním terénu, pouze kombinace sníh - led - skála. Vyžadujeme zkušenosti s výškou okolo 4000 metrů.

PAMiR7000

TYPICKÝ DEN NA HORÁCH
Celodenní působení ve velehorách, většinou v místech s velmi intenzivním slunečním zářením a ve vysokých nadmořských výškách.

VEDOUCÍ
Český horský průvodce dle platné legislativy ČR se znalostí vedení skupin v horách a poskytnutí první pomoci v horách. Znalost angličtiny a ruštiny (plynule).

POČASÍ
V období naší návštěvy je na Alaji začátek léta, dny jsou chladnější a na ledovcích leží dostatek starého sněhu, který kryje trhliny. V tuto dobu může nasněžit kdekoliv nad 3000 m. Noční teploty mohou kdykoliv spadnout pod nulu i ve výškách BC. Denní jsou naopak velmi teplé (20-25 stupňů) a sluneční záření je velmi intenzivní. V odpoledních hodinách hrozí srážky, v těchto místech většinou sněhové. Teploty za jasného počasí a bezvětří ve vrcholových částech bývají okolo mínus 10 stupňů. Vítr a nadmořská výška výrazně ovlivňují výslednou teplotu. Delší období nestabilního počasí v tomto období roku nebývají.

JAK SE SBALIT
Doporučujeme jeden velký batoh na expedici, se kterým se pak budeme pohybovat celou dobu. Malý batoh nevyužijete. V Oši bude možnost depozitu nepotřebných věcí. Minimální litráž je 60 lt., lépe však 75 lt. Doporučujeme použít pytel na přepravu letadlem (viz náš e-shop), který pak použijete na uložení depozitu.

UBYTOVÁNÍ A STRAVOVÁNÍ
V Oši budeme spát v jednoduchém ubytování v soukromí, kde je WC, sprcha a budeme zde mít zajištěno stravování formou snídaně, je zde WIFI. V horách budeme spát ve vlastních stanech (možnost zapůjčení v CK) a vařit si na vlastních vařičích z vlastních zásob. V horách není možný žádný agenturní servis.

PAMiR7000

KOMUNIKACE A ELEKTŘINA
Během pobytu bude pokrytí signálem GSM pouze ve městech. V horách bude zajištěno spojení satelitním telefonem, který za poplatek mohou využívat všichni účastníci expedice.

JAZYK A ČAS
Ve Kyrgyzstánu se mluví kyrgyzsky, uzbecky a rusky. Omezeně se lze dohovořit také anglicky. Časový posun je plus 4 hodiny.

ZDRAVÍ
Vedoucí akce je proškolen Horskou službou ČR pro poskytnutí první pomoci v horách. Má s sebou klasickou lékárničku. Každý je povinen mít s sebou osobní lékárnu s následujícím složením: obvaz obyčejný i elastický, náplasti, léky proti horečce (Paralen), bolení hlavy (Ibuprofen) a průjmu (Endiaron, Reasec, Imodium, Ercefuryl či jiné). Na akci není problém s kvalitou pitné vody. Na akci není nutné žádné očkování, ale doporučujeme žloutenku A+B, jako ostatně na všechny akce.

POJIŠTĚNÍ
Pro horské aktivity doporučujeme pojištění přes Český horolezecký svaz, které vyřídíte online na www.horosvaz.cz. Naopak důrazně NEDOPORUČUJEME pojištění u Alpinverein. Důvody naleznete ZDE. To nemluvíme o tom, kolik organizací dnes OEAV nabízí a dokonce si na to platí reklamu v médiích - zda je to o byznyse nebo o službě horalům a horolezcům - nechť každý zváží sám.

PAMiR7000

NADMOŘSKÁ VÝŠKA
Na expedici se budeme pohybovat ve středních nadmořských výškách. Je vhodné aby účastníci již měli nějakou zkušenost s výškou za sebou.

VYBAVENÍ
Stan, karimatka, spacák, trekové hůlky, lehký cepín, mačky, sedák, přilba, 3-4 karabiny (z toho 2 se zámkem), 3-4 smyčky (z toho 2 prusikové - průměr 4 mm). Potřeby na vaření - ešus, hrnek, lžíce, nůž, vařič (plynové bomby zajistíme na místě po příjezdu). Pevná obuv vhodná na použití s mačkami. Oblečení dole na teplé podnebí. Oblečení nahoře na teploty pod nulou, včetně rukavic a čepic. Pozor, nutná ochrana proti slunci - klobouk, šátek, pomáda, krém s vysokým faktorem. Všichni účastníci mají možnost nákupu vybavení PAMIR7000 se slevou cca 30% (velkoobchodní ceny) a dále zvýhodněného nákupu se slevou až 30% vybavení značek Pinguin, Singing Rock, Grivel, Lanex. Mačky, cepíny, přilby, karabiny či úvazky je možné půjčit v půjčovně CK – viz odkaz Půjčovna.

VÁHOVÉ LIMITY ZAVAZADEL
Standardně 23 nebo 30 kg odbavených zavazadel a 8 kg příručního zavazadla. Upřesníme po nákupu letenek dle pravidel konkrétní letecké společnosti.

VÍZA A POVOLENÍ
ČR i SR má s Kyrgyzstánem bezvízový styk. Stačí platný cestovní pas.

MÍSTNÍ ÚTRATA
Na místě počítejte s běžnou osobní útratou za jídlo a pití. Doporučujeme kapesné cca 100 USD. Plynové kartuše budeme objednávat předem za cenu okolo 9 EUR/ 250g plynu a vyzvedneme si je v Oši.

Formality: na výpravu je nutný cestovní pas platný do června 2020. Zájemce o účast vyplní přihlášku a odešle ji do CK (stačí elektronicky), dále postupuje dle pokynů CK. Platbou zálohy se klient stává účastníkem expedice s rezervovaným místem (nikoliv sepsáním smlouvy). Doplatek musí být zaslán nejpozději 40 dní před odjezdem. V opačném případě zaniká nárok na slevy a klient riskuje vyloučení z expedice bez nároku na náhradu. Platba za letenku proběhne do 5 dní od vydání pokynu CK k platbě (záleží na libovůli letecké společnosti), cenu letenky nelze vzhledem k vývoji cen ropy nijak předpovědět.

PAMiR7000

copyright PAMIR7000, anno 2019