PAMiR7000

HOME | KONTAKT | KE STAŽENÍ | CHATA VERCHOVINA | PŮJČOVNA | ZPRÁVY Z AKCÍ

ZIMA 2021

LYŽAŘSKÉ TÚRY V POLSKÝCH POLONINÁCH

LEDOVÉ LEZENÍ VE VYSOKÝCH TATRÁCH | SLOVENSKO

LYŽAŘSKÉ TÚRY V BULHARSKÉ RILE

SKIALPOVÝ PŘECHOD PARINGU - VELIKONOCE | RUMUNSKO

NÁCVIK LEDOVCOVÝCH TECHNIK | SLOVENSKO

> PROGRAM CK > PROGRAM 2021 > LEDOVÉ LEZENÍ VYSOKÉ TATRY

LEDOVÉ LEZENÍ VE VYSOKÝCH TATRÁCH | SLOVENSKO

Lezení zmrzlých ledopádů ve Vysokých Tatrách patří každoročně mezi nejoblíbenější akce PAMIR7000. Pokud chcete i Vy zažít nezapomenutelné zážitky v ledových vertikálách na bezpečně připravených cestách, neváhejte se svou účastí. Každá akce má kapacitu max. 8 osob, proto se rychle plní. Vůbec nevadí, že jste ještě nikdy nic podobného nezkoušeli, právě pro Vás je akce určena.

29. - 31. ledna (Zelené pleso), 5. - 7. února (Zelené pleso), 5. - 7. března (Zamkovského chata), 1 890,- Kč

1. den, brzy ráno odjezd z Ostravy na místo určení, lezení ledů i s teoretickým úvodem

2. den, celodenní lezení ledů

3. den, celodenní lezení ledů, večer odjezd do Ostravy

Je nutné, aby každý účastník byl členem některého horolezeckého svazu - ČHS, Alpenverein, IAMES, protože se v Tatrách pohybujeme mimo značené turistické chodníky. Pokud nejste členy, kontaktujte nás, pomůžeme Vám to vyřešit.

Cena zahrnuje průvodce, teoretické materiály k problematice ledového lezení, zajištění ledových šroubů, lan a dalšího jištění, zajištění 3 párů lezeckých cepínů, ročenku VERTIGO

Doprava do naplnění kapacity dodávky nabízíme spolujízdu s vedoucím na trase Ostrava - Tatry a zpět za podíl na naftě (zúčtuje se na akci), zájemci si mohou dohodnout místa v dodávce při přihlášení na akci stylem kdo dřív přijde ten dřív mele, jinak se počítá s vlastní dopravou každého účastníka

Cena nezahrnuje Zelené pleso od 7 €, Bílikova chata od 12 €, zapůjčení další neuvedené výstroje, případné použití lanovky.

Pamírský horský klub: přihláškou na akci se člen výpravy stává členem Pamírského horského klubu. Toto členství je bezplatné, lze jej kdykoliv zrušit prostým oznámením o zrušení. Členství jej opravňuje k čerpání slev na další akce (5 %) a k nákupu outdoorového vybavení PAMIR7000 za klientské ceny kdykoliv po akci v budoucnu.

Ubytování na horských chatách (Zamkovského chata 45 minut od lanovky, 90 minut od auta, Zelené pleso 120 minut od auta) s WC, teplou sprchou a možností stravování

Pojištění není součástí ceny zájezdu, každý klient si řeší vlastní zdravotní/úrazové pojištění sám.

Nutné vybavení: mačky (stačí kloubové trekové, lepší jsou lezecké rámové), oblečení na zimní působení v horách po celý den, sedací úvazek (lépe kombinovaný s prsním), přilba, dvě karabiny, dvě smyčky délky 1-1,5m, dvě prusikové smyčky. Brýle a krém proti slunci. Dovolujeme si Vás upozornit na možnost využít půjčovny CK.

Náročnost: jedná se o celodenní lezení ledů ve Vysokých Tatrách. Kdo bude plnit společný program poleze zajištěné ledy různých stupňů obtížnosti, kdo poleze vlastní program bude si ledy jistit sám a celkově řešit výstupy samostatně. Akce je určena i pro naprosté začátečníky, proto není nutná jakákoliv zkušenost s ledovým lezením. Východisko Bílikova chata – ledy se nacházejí do 1 hodiny od chaty, výběr ze 7 ledů různé obtížnosti délky od 20 do 100m. Východisko Zelené pleso – ledy se nacházejí v blízkosti chaty. Pozor, nejedná se o kurs ledového lezení.

Formality: na výpravu stačí OP. Zájemce o účast vyplní přihlášku a odešle ji do CA (stačí elektronicky), dále postupuje dle pokynů CK.

copyright PAMIR7000, anno 2019