PAMiR7000

HOME | KONTAKT | KE STAŽENÍ | CHATA VERCHOVINA | PŮJČOVNA | ZPRÁVY Z AKCÍ

ZIMA 2024

LEDOVÉ LEZENÍ VE VYSOKÝCH TATRÁCH | SLOVENSKO

NÁCVIK LEDOVCOVÝCH TECHNIK VE VYSOKÝCH TATRÁCH | SLOVENSKO

LYŽAŘSKÉ TÚRY V KOSOVU

TURISTIKA 2024

TRADIČNÍ JARNÍ ALPY | RAKOUSKO

VODA A HORY JIŽNÍ ALBÁNIE - VJOSA A OSUMI

SVATÝ VÁCLAV NA BOSENSKÉ TRESKAVICI | BOSNA A HERCEGOVINA

> PROGRAM CK > PROGRAM 2024 > LEDOVÉ LEZENÍ VYSOKÉ TATRY

LEDOVÉ LEZENÍ VE VYSOKÝCH TATRÁCH | SLOVENSKO

Lezení zmrzlých ledopádů ve Vysokých Tatrách patří každoročně mezi nejoblíbenější akce PAMIR7000. Pokud chcete i Vy zažít nezapomenutelné zážitky v ledových vertikálách na bezpečně připravených cestách, neváhejte se svou účastí. Každá akce má kapacitu max. 8 osob, proto se rychle plní. Vůbec nevadí, že jste ještě nikdy nic podobného nezkoušeli, právě pro Vás je akce určena.

1. - 3. března (Zamkovského chata), 1 990,- Kč

1. den, brzy ráno odjezd z Ostravy na místo určení, příchod na chatu, lezení ledů

2. den, celodenní lezení ledů

3. den, celodenní lezení ledů, večer odjezd do Ostravy

Je nutné, aby každý účastník byl členem některého horolezeckého svazu - ČHS, Alpenverein, IAMES, protože se v Tatrách pohybujeme mimo značené turistické chodníky. Pokud nejste členy, kontaktujte nás, pomůžeme Vám to vyřešit.

Cena zahrnuje průvodce, teoretické materiály k problematice ledového lezení, společné zajištění ubytování, zajištění ledových šroubů, lan a dalšího jištění, zajištění 3 párů lezeckých cepínů, ročenku VERTIGO

Doprava do naplnění kapacity dodávky nabízíme spolujízdu s vedoucím na trase Ostrava - Tatry a zpět za podíl na naftě (zúčtuje se na akci), zájemci si mohou dohodnout místa v dodávce při přihlášení na akci stylem kdo dřív přijde ten dřív mele, jinak se počítá s vlastní dopravou každého účastníka

Cena nezahrnuje ubytování na chatách, zapůjčení další neuvedené výstroje.

Pamírský horský klub: přihláškou na akci se člen výpravy stává členem Pamírského horského klubu. Toto členství je bezplatné, lze jej kdykoliv zrušit prostým oznámením o zrušení. Členství jej opravňuje k čerpání slev na další akce (5 %) a k nákupu outdoorového vybavení PAMIR7000 za klientské ceny kdykoliv po akci v budoucnu.

Ubytování na horských chatách (Zamkovského chata 45 minut od lanovky, 90 minut od auta, Zelené pleso 120 minut od auta) s WC, teplou sprchou a možností stravování

Pojištění není součástí ceny zájezdu, každý klient si řeší vlastní zdravotní/úrazové pojištění sám.

Nutné vybavení: mačky (stačí kloubové trekové, lepší jsou lezecké rámové), oblečení na zimní působení v horách po celý den, sedací úvazek (lépe kombinovaný s prsním), přilba, dvě karabiny, dvě smyčky délky 1-1,5m, dvě prusikové smyčky. Brýle a krém proti slunci. Dovolujeme si Vás upozornit na možnost využít půjčovny CK.

Náročnost: jedná se o celodenní lezení ledů ve Vysokých Tatrách. Kdo bude plnit společný program poleze zajištěné ledy různých stupňů obtížnosti, kdo poleze vlastní program bude si ledy jistit sám a celkově řešit výstupy samostatně. Akce je určena i pro naprosté začátečníky, proto není nutná jakákoliv zkušenost s ledovým lezením. Východisko Bílikova chata – ledy se nacházejí do 1 hodiny od chaty, výběr ze 7 ledů různé obtížnosti délky od 20 do 100m. Východisko Zelené pleso – ledy se nacházejí v blízkosti chaty. Pozor, nejedná se o kurs ledového lezení.

Formality: na výpravu stačí OP. Zájemce o účast vyplní přihlášku a odešle ji do CK (stačí elektronicky), dále postupuje dle pokynů CK.

copyright PAMIR7000, anno 2023